Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Czesław Mozil

Czesław Mozil

Czesław MozilOpisWydarzeniaCzesław Mozil - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Czesław Mozil jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i akordeonistą, a także osobowością telewizyjną. Urodził się w 1979 roku w Zabrzu. Jako kilkuletni chłopiec przeprowadził się wraz z rodzicami do Danii, gdzie mieszkał do 28 roku życia. Nie stracił jednak kontaktu z Polską, często ją odwiedzając, również w ramach koncertów. Z czasem wrócił do kraju na stałe.

Początek kariery Czesława Mozila 

Mozil ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną. Założył zespół Tesco Value, ale dopiero polsko-duńska formacja Czesław Śpiewa odbiła się echem na scenie muzycznej. Ogromną popularność przyniósł mu udział w koncercie zespołu Hey z cyklu MTV Unplugged w 2007 roku. Kilka miesięcy później na rynku ukazał się pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu „Debiut”. Trzy miesiące od premiery krążek otrzymał status platynowej płyty. Od tego czasu pojawiło się 5 kolejnych wydawnictw.

 

W 2011 roku Mozil był jednym z jurorów w programie „X Factor”. W 2015 roku zaczął pracę w Radiu Zet, uprzednio przez cztery miesiące współprowadząc z Kubą Wojewódzkim audycję „Zwolnienie z WF-u” w Esce Rock. Artysta słynie z bezpośrednich tekstów, śpiewanych z charakterystycznym akcentem. Ostatnio wywołał burzę swoim najnowszym utworem o zaskakującym tytule „Nienawidzę Cię Polsko”. Aktualnie muzyk postanowił pójść o krok dalej w swojej karierze. Swoje myśli przelał na papier i tak powstała książka „Nie tak łatwo być Czesławem”. Gwiazdy wysłuchał dziennikarz Jarek Szubrycht.

 

Twórczość Mozila trudno zaszufladkować, ponieważ doskonale łączy różne style i potrafi bawić się muzyką. W jego piosenkach można odnaleźć elementy kabaretu, rocka, popu i punk rocka. A koncerty Czesława Mozila to zaskakujące widowiska. Sam artysta twierdzi, że wykonuje pop alternatywny z podtekstem punkowym. Dzięki niesamowitej osobowości Czesława, każdy jego występ na żywo to niezapomniane przeżycie.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Czesław Mozil - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Czesław Mozil?

Miejscowości, w których Czesław Mozil wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Kiedy urodził się Czesław Mozil?
Czesław Mozil, urodzony 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu, jest duńsko-polskim piosenkarzem, kompozytorem oraz akordeonistą.
Jaką muzykę tworzy Czesław Mozil?
Czesław Mozil określa swoją muzykę mianem popu lub alternatywnego popu z podtekstem punkowym.
W jakich zespołach występował Czesław Mozil?
Czesław Mozil od 2000 roku był członkiem zespołu Tesco Value. Wraz z zespołem nagrał dwa albumy, "Tesco Value" oraz "Songs for the Gatekeeper". Zespół został rozwiązany w 2004 roku. Od 2008 roku posiada własny zespół-Czesław Śpiewa.
Jaki był pierwszy album Czesława Mozila?
Pierwszym albumem Czesława jest "Debiut", którego premiera miała miejsce 7 kwietnia 2008 roku. Album znalazł się na 1. miejscu listy OLiS, a 16 marca 2011 roku płyta uzyskała status podwójnej platyny.
Czy Czesław Mozil występował w telewizji?
Czesław Mozil był jurorem w czterech edycjach programu TVN X Factor (od 2011 do 2014 roku).

Fani lubią też

Zobacz też