Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Sopot

Sopot, Przestrzeń Miejska
SopotOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce, w którym według danych z GUS z 30 czerwca 2021 roku mieszkało 35 049 osób. Mimo stosunkowo niewielu mieszkańców, mające miejsce w Sopocie wydarzenia, koncerty i atrakcje turystyczne każdego roku przyciągają setki tysięcy turystów z Polski i zagranicy. Położony między Gdynią a Gdańskiem, nadmorski kurort Sopot nie bez powodu uznawany jest za najbardziej imprezową część Trójmiasta. 

Sopot – koncerty i wydarzenia muzyczne znane każdemu

Sopot to miasto, które słynie z organizacji największych koncertów i festiwali muzycznych w Polsce – jednym z cyklicznych wydarzeń jest organizowany od 1961 roku Top of the Top Sopot Festival. W sierpniu 2023 roku odbywające się w Operze Leśnej w Sopocie koncerty trwały cztery dni, podczas których wystąpili T.Love, Natalia Przybysz, LemON, Michał Szpak, Sylwia Grzeszczak, Kayah, Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Ralph Kaminski, Natalia Szroeder i wielu więcej topowych artystów.

W Sopocie odnajdą się również miłośnicy muzyki jazzowej – to w tym mieście od lat organizowany jest Sopot Jazz Festival, w którym biorą udział najbardziej rozpoznawalni artyści specjalizujący się w tym gatunku muzycznym. Podczas Jazz Festival w 2023 roku w Sopocie koncerty zagrali między innymi: czeski gitarzysta Dawid Doruzka, amerykański perkusista Jeff Ballard, szwajcarska wokalistka polsko-japońskiego pochodzenia Yumi Ito i wielu więcej artystów z różnych regionów świata.

Wśród regularnie organizowanych w Sopocie wydarzeń muzycznych warto wyróżnić również Międzynarodowy Festiwal Chóralny “Mundus Cantan Sopot”, cykl letnich koncertów H&M Loves Music oraz Festiwal Artloop.

Sopot – wydarzenia i festiwale kulturalne

Sopot to miasto żyjące nie tylko muzyką, ale również kulturą – świetnym tego przykładem jest Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej “Dwa Teatry”, który odbywał się w tym miejscu od 2001 do 2019 roku. W programie wydarzenia znajdują się otwarte projekcje konkursowych teatrów, spektakle na żywo, koncerty, warsztaty oraz spotkania z gwiazdami.

W dniach 26 sierpnia - 2 września 2023 roku w centrum Trójmiasta odbywał się Sopot Non-Fiction, czyli przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu. W organizowanym w Sopocie wydarzeniu uczestniczyli reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy, którzy tworzą spektakle na podstawie prawdziwych historii, wywiadów oraz reportaży. Wśród odbywających się w Sopocie wydarzeń międzynarodowych warto również wyróżnić Literacki Sopot. W dwunastej edycji festiwalu w 2023 roku motywem przewodnim były literatura i kultura niemiecka.

Sopot – wydarzenia w nadchodzących miesiącach

Co w tym sezonie czeka osoby udające się do Sopotu? Wydarzeniem wartym szczególnej uwagi są Ballady rockowe w Operze Leśnej. W sobotni wieczór, 8 czerwca 2024 roku w samym sercu Trójmiasta będą rozbrzmiewać utwory legendarnych zespołów rockowych, takich jak Queen, Nirvana, Aerosmith, Metallica, The Beatles, Scorpions, AC/DC, The Rolling Stones czy Pink Floyd.

Z kolei w dniach 26-28 maja 2024 roku w Sopocie koncerty z okazji Polsat SuperHit Festiwalu zagra śmietanka polskiej sceny muzycznej, a w niej znajdą się Dawid Kwiatkowski, Agnieszka Chylińska, C-Bool, Doda, Julia Wieniawa, Smolasty, Kamil Bednarek, Edyta Górniak i wielu więcej. W ostatni dzień organizowanego w Sopocie wydarzenia na scenie występować będą najpopularniejsze polskie kabarety.

Sopot – bilety na koncerty i wydarzenia

Sopot to miasto, które tętni życiem nie tylko w sezonie letnim, ale i przez cały rok. Nie zastanawiaj się długo i zapoznaj się z harmonogramem nadchodzących wydarzeń i koncertów, które będą miały miejsce w Sopocie. Bilety na poszczególne eventy możesz zarezerwować przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sopot?
Wchodzący w skład Trójmiasta (wraz z Gdynią i Gdańskiem), Sopot to miasto województwa pomorskiego położone nad Morzem Bałtyckim, a konkretniej nad Zatoką Gdańską.
Jakie wydarzenia odbywają się w Sopocie?
Wśród organizowanych w Sopocie wydarzeń warto wyróżnić międzynarodowe festiwale kulturalne i muzyczne, koncerty najpopularniejszych artystów, spektakle teatralne, stand-upy i wiele więcej.
Kiedy powstał Sopot?
Pierwsza wzmianka o Sopocie pochodzi z 1283 roku, kiedy to książę pomorski Mściwój II podarował małą wioskę rybacką cystersom oliwskim. Sopot prawa miejskie otrzymał w 1920 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też