Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz)

Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz)

Kołobrzeg, Lotnisko Bagicz (Kołobrzeg Podczele)
Sprawdź wydarzenia
Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz)OpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lotnisko Podczele (Nadmorski Park Kultury), mieszczące się na malowniczo położonym obszarze rozciągającym się wzdłuż linii brzegowej to nie tylko niezwykle atrakcyjny punkt widokowy, ale także doskonałe miejsce na imprezy terenowe, takie jak koncerty i festiwale. Dwa utwardzone pasy startowe zajmują powierzchnię około 90 hektarów pomiędzy miejscowościami Podczele i Bagicz

Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz): wydarzenia

Jak dotąd potencjał Lotniska Podczele nie był w pełni wykorzystywany. Już wkrótce ma się to zmienić. Na 2022 rok zaplanowano szereg wydarzeń, głównie w formie imprez terenowych. Od Zlotu Historycznych Samolotów Wojskowych, który miał odbyć się już w 2021 roku, jednak został odwołany, przez pikniki rodzinne, aż po imprezy sportowe i rekreacyjne, takie jak wyścigi kosiarek i przenoszenie żon przez tor przeszkód. Kolejny raz planowany jest również festiwal muzyki elektronicznej Sunrise. Pierwszy odbył się na Lotnisku Podczele w 2019 roku, a przeniesiony został na to miejsce z pobliskiego Kołobrzegu. Podobne wydarzenie miało miejsce w 2017 roku. Na terenie lotniska Podczele zorganizowany został huczny festiwal muzyczny Nagle Nad Morzem, na który złożyły się koncerty wielu artystów, zajmujących się różnymi gatunkami muzycznymi (głównie muzyką elektroniczną i klubową). Mimo dużego zainteresowania tym wydarzeniem, w kolejnym roku zostało ono niespodziewanie odwołane. Na terenie lotniska Podczele organizowane były także nieformalne zloty fanów motoryzacji. Pasy startowe są w stanie pomieścić wiele pojazdów, których właściciele gromadzili się w ramach samochodowych zlotów na powitanie wiosny.

Loty widokowe z Lotniska Bagicz

Lotnisko Podczele nie jest obiektem publicznym. Jako miejsce startów i lądowań działa sezonowo od wiosny do jesieni, a wszelka działalność lotnicza na jego terenie wymaga zgody zarządcy. Częściowo tym obiektem zarządza Aeroklub Bałtycki, który organizuje loty widokowe oraz skoki spadochronowe. Malownicze, nadbałtyckie widoki oraz możliwość startowania i lądowania na jedynym w swoim rodzaju lotnisku, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, przyciąga amatorów podniebnych przygód. Lotnisko Podczele jest otwarte również dla małych samolotów realizujących przeloty turystyczne i czarterowe. 

Najciekawsze wydarzenia z życia Lotniska Bagicz

Zdecydowanie największe ożywienie na Lotnisko Bagicz wprowadzają festiwale muzyczne.  Sunrise jest jedną z największych imprez tego typu w naszej części Europy. Organizowany jest już od 2003 roku. Od pierwszych lat działalności wydarzenie to miało miejsce w Kołobrzegu. Od 2019 roku festiwal, na który składają się koncerty wielu artystów, został przeniesiony na teren Lotniska Podczele. Większy teren pozwolił na rozbudowę wydarzenia i przeobrażenie go w festiwalowe miasteczko. W 2019 roku sceny rozstawione na Lotnisku Bagicz gościły takich artystów jak Armin Van Buuren, Don Diablo, Afrojack, Paul Van Dyk i wielu innych. Letni festiwal Sunrise słynie z koncertów ogromnej liczby gwiazd muzyki elektronicznej, na wielu scenach jednocześnie. W 2020 oraz 2021 roku festiwal nie odbył się ze względu na obostrzenia wprowadzone po wybuchu epidemii Covid-19. Wydarzenie zostało przeniesione na 2022 rok, również na tereny Lotniska Bagicz. Zapowiedziano występ światowej sławy francuskiego DJ'a Davida Guetty.

Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz): ciekawostki

Warto wiedzieć, że Lotnisko Bagicz dawniej było obiektem wojskowym, a jego historia sięga wiele lat wstecz. Zbudowane zostało już w latach 30. XX wieku. Na tym terenie stacjonowały pierwotnie siły wojska niemieckiego. Z lotniska w Bagiczu startowały bombowce wykorzystywane do nalotów na Polskę. Po II Wojnie Światowej obiekt ten został przejęty przez wojsko radzieckie. Pobliskie Podczele stały się osiedlem garnizonowym. Po 1992 r., gdy wojska radzieckie opuściły tereny Polskie, obszar, na którym znajduje się Lotnisko Bagicz, został podzielony pomiędzy Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Kompleks lotniskowy w Bagiczu to nie tylko pasy startowe, ale również hangary, które są pozostałościami po wojskowej historii Lotniska Podczele.

Wydarzenia

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też