Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Kino Kosmos

Kino Kosmos

Szczecin, Wojska Polskiego 5
Kino KosmosOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Bywalcy wydarzeń kulturowych niezmiernie cieszą się, kiedy imprezy wracają do kultowych miejsc. Takim miejscem na mapie Szczecina jest Kino Kosmos, które po 16 latach popadania w ruinę zostało odnowione, a teraz gości najatrakcyjniejsze koncerty, festiwale, stand-upy czy spektakle, jakie odbywają się w tym mieście. Mieszkasz lub chwilowo przebywasz w Szczecinie i chcesz zażyć odrobinę kultury lub rozrywki. Śledź Kino Kosmos dzięki Fan Alertowi na eBilet.pl i kup bilet na dowolne wydarzenie, które odbędzie się w tym historycznym miejscu.

Kino Kosmos – koncerty

Kino Kosmos stało się jednym z najważniejszych miej na koncertowej mapie Szczecina. To tutaj odbywają się koncerty czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej, reprezentujących różne nurty, zarówno te popowe, jak i alternatywne. Kino Kosmos cieszy się bardzo dobrymi opiniami uczestników imprez, którzy cenią sobie nowoczesne wykończenie wnętrza oraz komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa korzystania z obiektu. Kino Kosmos – koncerty 2022, które odbędą się w najbliższym czasie w szczecińskim centrum to:

  • Vader „Przebudzenie Tyranów”,
  • Bracia Figo Fagot,
  • Dwa Sławy,
  • Bokka,
  • Gibbs,
  • TEDE,
  • Punky Reggae Live 2022,
  • Marie,
  • Transgresja.

Chcesz uczestniczyć w tych wydarzeniach i posłuchać swoich ulubionych na żywo w Szczecinie? Bilety na wybrane koncerty w Kinie Kosmos możesz kupić na platformie eBilet.pl.

Kino Kosmos – wydarzenia, których nie możesz przegapić

Nie pozwól na to, aby jakiekolwiek koncerty lub inne wydarzenia w Kinie Kosmos w Szczecinie umknęły Twojej uwadze. Ustaw Fan Alert dla Kina Kosmos na eBilet.pl i otrzymuj mailowe powiadomienia o każdym evencie, na który możesz kupić bilet na naszej platformie.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Kosmos?
Kino Kosmos znajduje się przy Alei Wojska Polskiego 8 w Szczecinie. Obecne centrum zajmuje odnowiony budynek dawnego kina, które działało w latach 1959–2003.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kinie Kosmos?
Od 2019 roku kultura na dobre wróciła do Kina Kosmos – wydarzenia, jakie miały miejsce w tym ośrodku to liczne koncerty, stand-upy, festiwale i wiele innych eventów, których głównymi aktorami byli topowi przedstawiciele polskiej kultury – muzycy, aktorzy, kabareciarze i wielu innych artystów. W ostatnim czasie w Kinie Kosmos wystąpili m.in. Pidżama Porno, Szczyl, Paluch, Happysad, Dr Misio czy Kękę.
Kiedy utworzone zostało Kino Kosmos?
Kino Kosmos otwarto w 1959 roku, a pierwszym filmem, który został w nim wyświetlony, był radziecki dramat wojenny „Los człowieka”. Nazwę dla instytucji wymyślili szczecinianie, którzy pod koniec lat 50. – podobnie jak ludzie na całym świecie – zafascynowani byli pierwszymi satelitami, krążącymi po ziemskiej orbicie. Przez kolejne 44 lata Kino Kosmos służyło mieszkańcom Szczecina. Aż do 2003 roku, kiedy zostało zamknięte i popadło w ruinę. Budynek odnowiono po 16 latach, kiedy to w 2019 roku budynek został ponownie oddany do użytku, i od tamtej pory szczecinianie ponownie mają możliwość uczestniczenia w wydarzenia kulturowych w Kinie Kosmos – koncerty, spektakle, festiwale i oczywiście seanse filmowe ponownie zagościły w tym historycznym obiekcie.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też