Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta The Bill

The Bill

The BillOpisWydarzeniaThe Bill - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zespół The Bill to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów punkrockowych, który na scenie polskiej funkcjonuje od 1986 roku. Jego brzmienia i fantastyczna muzyka od lat zachwycają fanów, którzy byli mocno zaniepokojeni przerwami w działalności grupy. Na szczęście The Bill funkcjonuje od nowa i tworzy nową muzykę, która nadal zachwyca i gromadzi wielu fanów. Ich koncerty to gratka dla spragnionych punkrockowych brzmień, a bilety wyprzedają się jak ciepłe bułeczki. Warto wiedzieć, że zespół chętnie udziela się na lokalnych koncertach. 

Kariera muzyczna zespołu The Bill

Zespół został założony w Pionkach w 1986 roku z inicjatywy Skóry - Dariusza Stawskiego i Kefira-Dariusza Śmietanki. Trzy lata po założeniu zespołu jego członkowie nagrali pierwsze demo, a w 1993 roku powstała pierwsza płyta grupy pod tytułem "The Biut". Odniosła ogromny sukces, gdyż już w pierwszych tygodniach sprzedanych zostało aż 60 tys. egzemplarzy. Nie zamierzali zwalniać tempa, dlatego już w 1994 roku wydali kolejną płytę o nazwie "Początek końca". W 1995 roku powstała kolejna płyta grupy The Bill pod tytułem "Sex'n'Roll". Niestety nie została przyjęta entuzjastycznie przez krytyków. Zupełnie inaczej na brzmienia zespołu zareagowała publiczność. Był to album, który cieszył się ogromną popularnością słuchaczy. Już w 1996 roku nagrano materiał na kolejną płytę zespołu "Daję wam ogień". Niestety album ten nie został od razu wydany, a sama działalność zespołu została zawieszona na cztery lata. Płyta ukazała się dopiero w 2000 roku. Warto wiedzieć, że zespół The Bill przez pierwsze lata działalności sporo koncertował na lokalnych scenach, przez co zdobył szerokie grono wiernych fanów.

 

W 2000 roku nagrano album z piosenkami, które nie były wcześniej wydane przez grupę, a sam zespół wznowił swoją działalność. Niestety ciągłe zmiany składu sprawiły, że doszło do kolejnego rozpadu grupy w 2001 roku. Po trzech latach, czyli latem w 2004 roku zespół od nowa zaczął działać w branży, a w 2006 roku nagrała materiał na nową płytę "Niech tańczą aniołowie". Została wydana w 2007 roku przez MTJ. Kolejne lata to następne płyty i rosnąca popularność zespołu The Bill. W 2008 roku wydana została płyta "Lekcja historii". Była ona przepełniona utworami, które nie zostały wcześnie opublikowane. Dodatkowo w 2009 roku wydany został album "Historie prawdziwe". To płyta, która bogata jest w nowe brzmienia, zupełnie inne niż dotychczasowy dorobek The Bill. To więcej melodii, masa aranżacji, a także zaskakujące teksty. Warto wiedzieć, że rosnąca i ogromna popularność zespołu sprawiła, że w latach 2009-2011 roku odbył trasę koncertową "Punky Reggae Live" po Polsce. W 2013 ukazała się płyta studyjna zespołu pod tytułem "8siem", a w 2014 roku wydano kolejny album "Przystanek Woodstock 2014".

 

Obecny skład zespołu:

 • Dariusz "Kefir" Śmietanka – śpiew, gitara
 • Andrzej "Jędrek" Tomczyk – gitara
 • Tomasz "Zawad" Zawadzki – gitara basowa, wokal
 • Artur "Artie" Woźniak – perkusja

 

Płyty zespołu:

 • "The Biut" - 1993 rok;
 • The Bill/Włochaty - "Live" - 1993 rok;
 • "Początek końca" - 1994 rok;
 • "Sex'n' Roll" - 1995 rok;
 • "Daję wam ogień" - 2000 rok;
 • "Niech tańczą aniołowie" - 2007 rok;
 • "Lekcja historii" - 2008
 • "Historie prawdziwe" - 2009 rok;
 • "8siem" - 2013 rok;
 • "Kolory muzyki" - 2013 rok
 • "Przystanek Woodstock 2014" - 2014 rok.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi The Bill: The Materia, Gutek, T.Love, Żywiołak, Poparzeni Kawą Trzy, KSU, Koniec Świata, Ga-Ga Zielone Żabki, WaluśKraksaKryzys, Kashell, Terrordome, Moskwa, Blenders, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Happysad,

 

Wydarzenia

The Bill - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi The Bill?

Miejscowości, w których The Bill wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Poznań, Kraków.

Kto wchodzi w skład zespołu The Bill?
W skład zespołu wchodzą: Dariusz Śmietanka "Kefir" - wokal i gitara, Ludomir Szymański "Ludek" - gitara basowa, Andrzej Tomczyk „Jędrek” - gitara i Łukasz Nowak "Ringo" - perkusja.
Jak nazywa się pierwsza płyta zespołu The Bill?
Pierwszy album studyjny zespołu The Bill został wydany w 1993 roku pod nazwą "The Biut" i odniósł ogromny sukces.
Jak nazywa się ostatni album zespołu?
Ostatni album The Bill został wydany w 2014 roku pod tytułem "Przystanek Woodstock 2014".
Jaką muzykę tworzy zespół The Bill?
Muzyka zespołu to punk rock.

Fani lubią też

Zobacz też