Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Kultury 13 Muz

Dom Kultury 13 Muz

Szczecin, plac Żołnierza Polskiego 2
Dom Kultury 13 MuzOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Dom Kultury 13 Muz to kultowe już miejsce na mapie Szczecina, którego głównym celem jest rozpoznawanie, rozbudzanie oraz zaspokajania potrzeb i aspiracji kulturalnych mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości. Chętni mogą wziąć udział w szeregu różnorodnych aktywności, np. koncertach, wydarzeniach tematycznych, wystawach czy warsztatach.

Placówka umożliwia także wynajem swojej przestrzeni na rzecz imprez zamkniętych. Do dyspozycji gości pozostaje Sala Kominkowa, stanowiąca barokowe wnętrze przedwojennego kasyna wojskowego oraz Sala Lustrzana – doskonała do organizacji eventów taneczno-muzycznych.

Wydarzenia, organizowane przez Dom Kultury 13 Muz, dedykowane są wszystkim osobom, niezależnie od wieku – z oferowanych tutaj atrakcji chętnie korzystają zarówno dzieci oraz młodzież, jak i osoby dorosłe. Bilety na szczecińskie eventy zdobyć można w sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Dom Kultury 13 Muz – wydarzenia

Sporym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina cieszą się wystawy prac z różnorodnych dziedzin sztuki. W holu głównym Pałacu pod Głowami, który jest jedną z siedzib Domu Kultury 13 Muz, funkcjonuje Galeria Enter. W placówce ten prezentowane są m.in. obrazy, fotografie, grafiki, rysunki oraz rzeźby.

W Domu Kultury 13 Muz znajduje się także Galeria Foyer, w której realizowane są rozmaite projekty – zarówno o charakterze lokalnym oraz regionalnym, jak i międzynarodowym. Goście mieli okazję podziwiać prace artystów z Włoch, Skandynawii, Niemiec oraz Azji. Wernisaże, jakie miały do tej pory miejsce w galerii, to m.in. "Letnie impresje” Natalii Hajkowskiej, "Linoryt” uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz wystawa malarstwa Krzysztofa Krzywińskiego.

Dom Kultury 13 Muz – wydarzenia dla dzieci

Jakie atrakcje dla dzieci organizuje Dom Kultury 13 Muz? Koncerty, wernisaże czy eventy tematyczne – młodzi mieszkańcy Szczecina mogą brać aktywny udział w różnorodnych wydarzeniach, pogłębiając tym samym swoją wiedzę o kulturze. Funkcjonująca w ramach placówki Galeria TWORZĘ SIĘ realizuje autorski program edukacji artystycznej, którego celem jest pobudzanie twórczego rozwoju młodzieży. Obiekt podzielony jest na dwie części – w pierwszej odbywają się warsztaty, pokazy, wykłady oraz spotkania. Druga przestrzeń galerii stawni z kolei część wystawienniczą, gdzie prezentowane są wystawy początkujących artystów.

Dom Kultury 13 Muz – koncerty i eventy taneczne

Szczecińska placówka organizuje także spotkania muzyczne, podczas których odbywają się koncerty zespołów grających bluesa, folk oraz jazz. Podczas jednej z edycji imprezy Floating Blues przybyli goście mieli okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo takich artystów, jak m.in. HoldBlues czy Koszau.

Miłośnicy tańca mogli z kolei wziąć udział w zajęciach Biodanzy, podczas której wykorzystano metodę rozwoju osobistego, ułatwiającej kontaktowanie się z samym sobą. Technika ta pozwala na dotarcie do głęboko skrywanych emocji, a także poczucia akceptacji bez osądu czy krytyki. Istotą działania Biodanzy są trzy czynniki: muzyka, taniec oraz spotkanie w grupie. Bilety na zajęcia oscylowały w granicach 60-80 złotych, w zależności od wybranego wariantu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury 13 Muz?
Dom Kultury 13 Muz znajduje się w Szczecinie na Placu Żołnierza Polskiego 2.
Jakie wydarzenia odbywają się w Dom Kultury 13 Muz? Bilety na koncerty
Dom Kultury 13 Muz organizuje takie eventy, jak zajęcia zorganizowane, koncerty czy wernisaże. Bilety na imprezy zdobyć można często w sprzedaży elektronicznej.
Kiedy został otworzony Dom Kultury 13 Muz?
Początki działalności placówki sięgają 1946 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też