Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce HANZA TOWER (II PIĘTRO)

HANZA TOWER (II PIĘTRO)

Szczecin, al. Wyzwolenia 50
HANZA TOWER (II PIĘTRO)OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hanza Tower to imponujący wieżowiec zlokalizowany w Szczecinie przy ul. Wyzwolenia 50. To jeden z najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynków w regionie Pomorza Zachodniego. Nazwa budynku związana jest z historią Szczecina, który czasach średniowiecznych stanowił jedno z najprężniej rozwijających się miast Europy, zrzeszonym w związku kupieckim o nazwie Hanza. Miejscowość stanowiła wówczas ważny ośrodek handlu rybami, na którego terenie znajdowały się najważniejsze łowiska.

Hanza Tower – o obiekcie

Hanza Tower znajduje się w samym sercu miasta. Budynek ten ma wysokość około 125 metrów i składa się z 30 kondygnacji. Został oddany do użytku w marcu 2021 roku i od tego czasu stał się nowym symbolem Szczecina. Koncepcję architektoniczną Hanza Tower stworzyła pracownia Laguarda Low ze Stanów Zjednoczonych.

Na niższych piętrach Hanza Tower znajdują się powierzchnie biurowe, wykorzystywane przez różne firmy i instytucje. Wieżowiec to również budynek mieszkalny, w którym znajdują się piękne apartamenty o wysokim standardzie, zapewniające piękne widoki na panoramę miasta i rzekę. Jednym z charakterystycznych elementów Hanza Tower jest taras z widokiem na Jezioro Dąbie. To niezwykle popularne miejsce, zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów, którzy odwiedzają miasto.

Hanza Tower – wydarzenia

Hanza Tower to także centrum biznesowe i kulturalne. W budynku znajdują się restauracje, kawiarnie, przestrzenie wystawiennicze oraz obiekty konferencyjne, które są wykorzystywane do organizacji różnego rodzaju koncertów, eventów i spotkań biznesowych. Sale wyposażone są w Wi-Fi, nowoczesny sprzęt audiowizualny, a każde wydarzenie obsługiwane jest przez profesjonalistów. Przestrzeń może być zaaranżowana na bankietową, dedykowaną galom i przyjęciom lub mniej oficjalnie, na imprezy integracyjne i firmowe. Mogą odbywać się tu śluby i wesela, a także chrzciny oraz komunie. 

Organizowane w Hanza Tower wydarzenia przyciągają amatorów szeroko rozumianej kultury i sztuki. Wieżowiec stanowi również główny punkt na mapie zwiedzania dla miłośników budownictwa, którzy chcą zobaczyć jego nowoczesną architekturę i cieszyć się pięknymi widokami.

Wśród najważniejszych eventów, które miały miejsce w Hanza Tower, wymienić należy słynną wystawę Body Worlds, stworzoną przez niemieckiego anatoma oraz patomorfologa, dr. Gunthera von Hagensa. To unikalna ekspozycja, która prezentuje realistycznie zachowane i odpowiednio przygotowane ciała, prezentując ich skomplikowaną strukturę, od układu kostnego i mięśniowego po narządy wewnętrzne. Bilety na wydarzenie cieszyły się ogromną popularnością.

Hanza Tower – koncerty

Jakie wydarzenia mogą odbywać się w Hanza Tower? Koncerty, spektakle, spotkania autorskie i wiele innych eventów, które z pewnością przyciągną liczną publiczność, spragnioną kontaktu z kulturą i sztuką. Organizowane tu wydarzenia dedykowane są zarówno starszym, jak i młodszym gościom, gwarantując każdemu obecnemu rozrywkę na najwyższym poziomie. Jak móc uczestniczyć w eventach w Hanza Tower? Bilety, które obowiązują publiczność, zakupić można na stronie eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Hanza Tower?
Hanza Tower znajduje się w Szczecinie przy ul. Wyzwolenia 50.
Jakie wydarzenia odbywają się w Hanza Tower?
W Hanza Tower odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Jednym z nich była niezwykła wystawa Body Worlds, przedstawiająca zmiany w ludzkim ciele, zachodzące od narodzin aż do śmierci.
Kiedy został otwarty Hanza Tower?
Hanza Tower został otwarty w marcu 2021, po niemal 10 latach od rozpoczęcia budowy.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też