Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr Współczesny w Szczecinie

Teatr Współczesny w Szczecinie

Szczecin, Wały Chrobrego 3
Teatr Współczesny w SzczecinieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

 

Teatr Współczesny w Szczecinie to zawodowa scena teatralna, na której wystawiane są sztuki współczesne, klasyczne dramaty oraz sporadycznie przedstawienia dla dzieci i młodzieży. Scena teatru wykorzystywana jest także jako miejsce koncertów oraz kameralnych spotkań muzycznych. We foyer We foyer odbywają się także spotkania autorskie i  wystawy czasowe. Szczecińska instytucja uznawana jest za jedną z czołowych scen w Polsce. Teatr kierowany jest przez dyrektora Naczelnego Mirosława Gawędę oraz dyrektor artystyczną Annę Augustynowicz.

 

Teatr posiada trzy sceny. Największa z nich (344 miejsca na widowni) znajduje się w reprezentacyjnym budynku przy Wałach Chrobrego, w którym mieści się także Muzeum Narodowe. Obie instytucje współpracują ze sobą. W budynku znajduje się również mniejsza scena eksperymentalna, nazywana Malarnią (60 miejsc na widowni). Teatr Mały (40 miejsc na widowni) zlokalizowany jest na Deptaku Bogusława. Każda ze scen służy jako miejsce spektaklów, imprez artystycznych oraz mniej lub bardziej kameralnych koncertów. Bilety na koncerty i przedstawiania można kupić online lub w kasie.

Teatr Współczesny w Szczecinie  – wydarzenia

Wydarzenia w Teatrze Współczesnym w Szczecinie to przede wszystkim premiery nowych spektakli. Zgodnie ze swoją nazwą, teatr stawia przede wszystkim na sztuki współczesne, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Teatr chętnie reinterpretuje również klasyczne dramaty, nadając im eksperymentalnego charakteru. Wśród nich warto wymienić „Wesele” w reżyserii Anny Augustynowicz, uznane za najwybitniejszą realizację dramatu Stanisława Wyspiańskiego na Festiwalu Wyspiański 2007.

 

Wśród cyklicznych wydarzeń w Teatrze Współczesnym w Szczecinie można także wymienić liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz prelekcje dotyczące sztuki, edukacji seksualnej oraz fotografii. Prowadzone warsztaty często są uzupełnieniem spektakli i pozwalają pełniej zrozumieć przekaz sztuki. Bilety na wydarzenia Teatru Współczesnego w Szczecinie można kupić w kasie lub sprzedaży internetowej.

Teatr Współczesny w Szczecinie – spektakle 2022

Teatr Współczesny w Szczecinie spektakle 2022 to propozycja odważnego repertuaru, który porusza wiele uniwersalnych, a równocześnie niezwykle aktualnych kwestii.  Wśród nich z pewnością  na uwagę zasługuję  „Edukacja Seksualna”, czyli spektakl, którego celem jest „odwstydzenie” tematyki seksu i stworzenie przestrzeni do otwartego dialogu. „Foki” to poruszający temat końca teatru w dobie fake news’ów i mainstreamowych rozrywek. „Raj dla opornych” to druga część kultowej komedii  „Seks  dla opornych”. Tym razem aktorzy pokazują, jak odrzucić konsumpcjonizm i żyć chwilą.

Teatr Współczesny w Szczecinie – imprezy

Teatr Współczesny w Szczecinie imprezy to także możliwość wynajęcia przestrzeni i organizacji własnego wydarzenia. Z tej możliwości chętnie korzystają niezależni artyści oraz firmy, które organizują tu eventy lub bankiety dla swoich pracowników.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Współczesny w Szczecinie ?
Scena główna Teatru Współczesnego w Szczecinie znajduje się przy ulicy Wały Chrobrego 3. Teatr Mały zlokalizowany jest przy Deptaku Bogusława 6.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie ?
Teatr oferuje ciągle aktualizowany repertuar oraz możliwość zobaczenia występów przyjezdnych artystów i zespołów. Teatr Współczesny w Szczecinie spektakle 2022 to m.in. „Edukacja Seksualna”, „Foki”, „Spartacus. Miłość w czasach zarazy”  czy  „Seks  dla opornych”.
Kiedy został utworzony Teatr Współczesny w Szczecinie ?
Teatr Współczesny w Szczecinie powstał w 1976 roku po rozłączeniu się Państwowych Teatrów Dramatycznych.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też