Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr im. Jana Kochanowskiego

Teatr im. Jana Kochanowskiego

Opole, Teatralny 12
Teatr im. Jana KochanowskiegoOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

W 1945 roku w Opolu uruchomiono Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego zmieniony po trzech latach w Scenę Opolską. Od 1975 roku scena funkcjonowała pod nazwą Państwowego Teatru Ziemi Opolskiej, a w końcu – upaństwowiona – stała się Teatrem Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego. Pierwszy dyrektor nowopowstałego teatru, Bogdan Hussakowski, chciał nadać mu odpowiedni kierunek, łącząc cechy teatru popularnego, plebejskiego i inteligentnego.

Teatr Dramatyczny repertuar opolski

W okresie dyrekcji Bartosza Zaczykiewicza w repertuarze Teatru Dramatycznego w Opolu pojawiały się tytuły poważne i ambitnie, ale także lekkie komediowe.

Jakie przedstawienia przygotowuje na najbliższe miesiące Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu? Spektakle 2022, na które zaprasza instytucja, to „Pół na pół”, „Kuliści”, „Danse Macabre”, „Testosteron”, „Król Lear”, „Miejskie ziółka” i „Bez znieczulenia”. Bilety na wydarzenia można nabyć wygodnie przez internet.

Spektakle to jednak nie wszystko, co na ten rok zaplanował dla widzów Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Koncerty w 2022 w obiekcie zagra m.in. 10 Tenorów. Warto regularnie sprawdzać repertuar instytucji, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń organizowanych przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Bilety

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz jeszcze spektakle sezonu!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu – spektakle

Teatr im. Jana Kochanowskiego to miejsce wspólnych poszukiwań artystycznych, wolne od doraźnych tendencji politycznych. Jest przestrzenią otwartą na rozwój i współpracę z ośrodkami w Polsce i poza granicami kraju. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu to zawodowy teatr repertuarowy. Stale poszukuje nowych form przekazu. Skupia się na rozwoju i upowszechnianiu osiągnięć polskiej kultury teatralnej. Co istotne, Teatr im. Jana Kochanowskiego porusza nieoczywiste i wygodne tematy.

Jakie przedstawienia można było oglądać na opolskiej scenie? Przygotowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu spektakle to m.in. „Podwyżka”, „Prezydentki”, „Ostatni gasi światło”, „Co się zdarzyło Baby Jane?”, „Śmierć przyjeżdża w środę” i „Srebrne tsunami”. Bilety na wszystkie z przedstawień były dostępne w sprzedaży internetowej.

Do zorganizowanych przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wydarzeń należą także koncerty Mikromusic, Romantic Fellas i Domowych Melodii.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu znajduje się przy placu Teatralnym 12. Budynek, w którym mieści się jego siedziba, powstał w 1975 roku. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu dysponuje Dużą Sceną (czyli największą sceną dramatyczną w Polsce), Małą Sceną, Modelatornią oraz Sceną Bunkier.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
Widzowie mogli oglądać współorganizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu spektakle w ramach Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”. Instytucja współpracowała także z Nokta Festival. Organizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wydarzenia to również koncerty zespołu IRA, Ofelii oraz Kuby Badacha.
Kiedy utworzony został Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
Zawodowy polski teatr funkcjonował w mieście już od 1945 roku. Budowę gmachu instytucji rozpoczęto w 1965 roku. Otwarcie obiektu, znanego obecnie jako Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, odbyło się 23 stycznia 1975 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też