Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego

Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego

Opole, Katowicka 95
Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu OpolskiegoOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Uniwersytet Opolski powstał w 1994 roku w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich oraz opolskiej filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Nysie. Placówka ta jest jedną z najważniejszych uczelni w Opolu, na której każdego roku studiuje nawet kilkanaście tysięcy studentów.

Celem Studenckiego Centrum Kultury jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego do prezentacji, promocji i rozwoju aktywności kulturalnej środowiska akademickiego Uniwersytetu Opolskiego – projekt ten łączy więc działalność kulturalną z edukacją artystyczną na poziomie wyższym.

Centrum wyposażone jest w dwie sale prób – teatralną oraz taneczną. Główna sala widowiskowa posiada aż 314 miejsc dla gości. Z kolei w piwnicach Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego koncerty grają zespoły muzyczne, które na co dzień mogą doskonalić swój talent muzyczny w studiach nagraniowych. W sali kameralnej odbywają się dodatkowo warsztaty i spotkania tematyczne.

Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego jest więc miejscem, gdzie spotkają się miłośnicy kultury, sztuki i muzyki. Regularnie odbywające się tu wydarzenia, koncerty i sztuki teatralne niezmiennie już od dawna przyciągają całe tłumy zainteresowanych.

Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego – wydarzenia

W Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego wydarzenia odbywają się cały czas. Oprócz koncertów mają tam dodatkowo miejsce sztuki teatralne. Chętni mieli okazję zobaczyć w ostatnim czasie przedstawienie pod tytułem „Alicja w Krainie Czarów”. Sztuka ta, przepełniona emocjonującymi momentami, rozegranymi w otoczeniu niezwykłej scenografii, stanowiła doskonałe wydarzenie dla rodzin z dziećmi.

Dodatkowym elementem magicznym były subtelne triki iluzjonistyczne, a także muzyka, niezwykłe kostiumy i niespotykane rekwizyty. Spektakl ten stanowił doskonałą atrakcję dla najmłodszych – show teatralne angażuje bowiem różne zmysły, co może pomóc dzieciom w lepszym zrozumieniu i przyswojeniu treści, wzbudzając jednocześnie większe zainteresowanie otaczającym ich światem.

Studenckie Centrum Uniwersytetu Opolskiego – bilety

Oferowane przez Studenckie Centrum Uniwersytetu Opolskiego bilety występują różnych wariantach cenowych – zarówno normalnym, jak i ulgowym. Co więcej, wejściówki na organizowane tu wydarzenia dostępne są do zakupu drogą online za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Sprawdź harmonogram planowanych imprez i weź udział w evencie z udziałem największych polskich gwiazd.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego?
Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego znajduje się przy ulicy Katowickiej 95 w Opolu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego?
W Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbywają się koncerty, pokazy teatralne, stand-upy oraz wydarzenia tematyczne.
Kiedy zostało otworzone Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego?
Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego zostało otworzone 15 października 2011 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też