Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik

Bartosz ZmarzlikSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
12.04.1995
miejsce urodzenia:
Szczecin
dyscyplina:
polski żużlowiec, reprezentant Polski
social media:

Opis

Bartosz Zmarzlik to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców na całym świecie. Reprezentant Polski urodził się 12 kwietnia 1995 roku na terenie Szczecina i ze sportem jest związany od najmłodszych lat. Z powodzeniem startuje w lidze polskiej (Motor Lublin) oraz szwedzkiej. Bartosz jest 4-krotnym złotym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Ostatni tytuł zdobył w niedawno zakończonym sezonie 2023, kiedy to w dramatycznych okolicznościach (po wykluczeniu z zawodów w Vojens) pokazał swoją klasę w turnieju organizowanym w Toruniu (wygrał go) i zapewnił sobie czwarty tytuł mistrzowski. Na pewno nie jest to jego ostatnie słowo.

Bartosz Zmarzlik - kluby, dorobek drużynowy

Godne podkreślenia jest to, że Bartosz Zmarzlik przez wiele lat reprezentował barwy Stali Gorzów. Po kilkunastu latach spędzonych w klubie, postanowił jednak zmienić otoczenie i obrać nowe cele. Zmarzlik przeszedł do Motoru Lublin i już w pierwszym sezonie w barwach nowego zespołu zdobył wraz z kolegami z drużyny złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o ściganie w Szwecji, Bartosz do tej pory reprezentował barwy takich klubów, jak: Gnistorna Malmo, Vetlanda Speedway oraz Lejonen Speedway. Zmarzlik ma również za sobą ściganie w Danii (Holsted i Slangerup) oraz w lidze brytyjskiej (Birmingham Brummies). Od wielu lat jest reprezentantem Polski na żużlu i wraz z innymi reprezentantami zdobywa dla kraju wiele różnych trofeów. Jego dotychczasowy dorobek drużynowy prezentuje się następująco:

 • 3 złote medale i jeden brązowy w Drużynowym Pucharze Świata,
 • 3 srebrne medale w Speedway of Nations,
 • 4 złote medale i jeden srebrny w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów,
 • 2 złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy,
 • 3 złote medale Mistrzostw Polski Par Klubowych,
 • 3 złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski (jeden z Motorem Lublin i dwa ze Stalą Gorzów).

Oczywiście tych drużynowych sukcesów jest zdecydowanie więcej, ponieważ wystarczy wspomnieć chociaż o pozostałych miejscach na podium w DMP. Pewne jest jedno - z Bartoszem w składzie każda ekipa ma zdecydowanie większe szanse na końcowe zwycięstwo.

Bartosz Zmarzlik - dorobek indywidualny

Drużynowy dorobek Bartosza Zmarzlika został zaprezentowany wyżej, dlatego najwyższa pora zabrać się za krótkie przestudiowanie indywidualnych dokonań wielkiego polskiego żużlowca. Największe sukcesy Bartosza w tej kategorii to z pewnością:

 • 4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy Indywidualnych Mistrzostw Świata,
 • 23 wygrane rundy Grand Prix,
 • Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów,
 • Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów,
 • 3 złote i 3 srebrne medale Indywidualnych Mistrzostw Polski,
 • Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski,
 • 2 zwycięstwa w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych,
 • 3 wygrane w Turnieju o Złoty Kask,
 • zwycięstwo w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" 2019.

Jednocześnie warto wspomnieć o tym, że Bartosz Zmarzlik został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2019), Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubelskiego (2022) czy też Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2022). 

Bartosz Zmarzlik - powiązani żużlowcy

Bartosz na co dzień ściga się z wieloma różnymi żużlowcami. Jeśli chodzi o reprezentację Polski często współpracuje m.in. z Maciejem Janowskim, Patrykiem Dudkiem, Dominikiem Kuberą, Januszem Kołodziejem, Piotrem Pawlickim czy też Jakubem Miśkowiakiem. W lidze są to m.in. Fredrik Lindgren, Jarosław Hampel i Mateusz Cierniak, natomiast w Grand Prix w tej grupie znajdują się Martin Vaculik, Jack Holder, Leon Madsen, Max Fricke, Robert Lambert, Tai Woffinden czy też Jason Doyle. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich polskich klubach do tej pory ścigał się Bartosz Zmarzlik?
Bartosz Zmarzlik przez wiele lat reprezentował barwy Stali Gorzów, natomiast później przeniósł się do Motoru Lublin.
Jakie drużynowe sukcesy ma na swoim koncie Bartosz Zmarzlik?
Największe drużynowe sukcesy na koncie Bartosza Zmarzlika to m.in.: 3 złote medale i jeden brązowy w Drużynowym Pucharze Świata, 3 srebrne medale w Speedway of Nations, 4 złote medale i jeden srebrny w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, 2 złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy, 3 złote medale Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz 3 złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski (jeden z Motorem Lublin i dwa ze Stalą Gorzów).
Jakie indywidualne sukcesy w swoich zbiorach ma Bartosz Zmarzlik?
Największe indywidualne sukcesy Bartosza Zmarzlika to m.in.: 4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy Indywidualnych Mistrzostw Świata, 23 wygrane rundy Grand Prix, Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów, Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów, 3 złote i 3 srebrne medale Indywidualnych Mistrzostw Polski, Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski, 2 zwycięstwa w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych, 3 wygrane w Turnieju o Złoty Kask oraz zwycięstwo w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" 2019.
Z jakimi żużlowcami Bartosz współpracuje/rywalizuje na co dzień?
Bartosz w reprezentacji i w klubie współpracuje przede wszystkim z Maciejem Janowskim, Patrykiem Dudkiem, Dominikiem Kuberą, Januszem Kołodziejem, Piotrem Pawlickim, Jakubem Miśkowiakiem, Fredrikiem Lindgrenem, Jarosławem Hampelem i Mateuszem Cierniakiem. W Grand Prix jego rywalami są natomiast Martin Vaculik, Jack Holder, Leon Madsen, Max Fricke, Robert Lambert, Tai Woffinden czy też Jason Doyle.

Fani lubią też

Zobacz też