Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta The Bullseyes

The Bullseyes

The BullseyesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Bullseyes to pochodzący z Polski duet, tworzący energetyzującą muzykę rockową nazywaną przez niektórych garażową lub indie oraz hiperboliczne, anglojęzyczne teksty z prostym przekazem społeczno-psychologicznym. Zespół powstał w 2012 roku, jednak pierwszy utwór został zaprezentowany szerszej publiczności dopiero w roku 2017. To, co wyróżnia The Bullseyes, to niebanalne poczucie humoru, które odzwierciedla się w formach wizualnych towarzyszących ich muzyce, tekstach utworów, a nawet w nazwie debiutanckiej płyty.

The Bullseyes - skład i nazwa zespołu.

Formację The Bullseyes tworzy wokalista i perkusista Mateusz Jarząbek oraz drugi wokal i gitarzysta Dariusz Łukasik. Mateusz i Darek to wieloletni przyjaciele, którzy w wieku 20 lat postanowili stworzyć duet muzyczny. Mateusz specjalizował się wtedy w grze na bębnach cyfrowych, natomiast Dariusz grał na gitarze wpiętej do wzmacniacza.

 

Darek Łukasik zainteresował się muzyką w 2000 roku kiedy usłyszał emitowany przez jedną z polskich stacji telewizyjnych, sylwestrowy koncert Bon Jovi z Zurychu. Swoją przygodę z grą i melodią rozpoczął od gitary. Jego pierwszym instrumentem był egzemplarz za 50 zł z targu staroci.

 

Mateusz Jarząbek początkowo interesował się muzyką tworzoną tylko przy użyciu komputera i narzędzi cyfrowych. Następnie, zafascynowała go produkcja muzyczna. Z czasem został także gitarzystą oraz perkusistą.

 

Nazwa zespołu: The Bullseyes, to nawiązanie do symbolu środka tarczy (z ang. bullseye). Duet wybrał ją po usłyszeniu ciekawostki, jakoby symbol okręgu z kołem w środku, był pierwszym obrazem, który widzi noworodek i do którego atawistycznie lgnie. Informacja spodobała się artystom na tyle, że postanowili wykorzystać ją do nazwania swojej formacji.

The Bullseyes - charakter i styl twórczości.

Zespół Darka i Mateusza tworzy miks rocka, rocka alternatywnego, garażowego i indie oraz pop-rocka. Mogłoby się wydawać, że tak popularny gatunek muzyczny został już odmieniony w branży przez wszystkie przypadki. Nic bardziej mylnego. The Bullseyes znajdują na niego swój sposób. Ich muzyka jest skoczna, energiczna i pogodna. Cel muzyków to pozytywny przekaz. W ich utworach nie ma smutku i melancholii. Z założenia mają poprawiać humor odbiorcom.

The Bullseyes - inspiracje z których czerpią.

Zespoły, którymi inspirują się The Bullseyes to The Black Keys, The Cramps oraz The White Stripes. Ponadto, Darek i Mateusz czerpią inspiracje z fotografii i kina, którego oboje są wielkimi fanami. Jako mniej oczywiste źródło weny twórczej, wskazują również na memy i treści z social media. Ich muzyczna działalność nawiązuje czasem do contentu znalezionego na Instagramie czy Tiktoku. Mateusz jako psycholog z wykształcenia, wplata w swoją twórczość również analizę ludzkich emocji.

The Bullseyes - dyskografia.

Pierwsza płyta The Bullseyes została wydana w 2020 roku i nosi tytuł "The Best of The Bullseyes". Nazwa ta, jest bardzo przewrotnym, humorystycznym zabiegiem. Składanki najlepszych kawałków to bowiem zwykle jubileuszowe płyty zespołów, które występują na scenie od wielu lat i/lub mają na swoim koncie dużą dyskografię.

 

Krążek został wydany przez LOG7 PUBLISHING. Jego produkcją zajął się Darek Łukasik wraz z Marcinem Smarzewskim.

 

Okładkę debiutanckiego albumu stworzyła siostra Darka- graficzka i malarka. Inspiracja wyszła jednak od samych muzyków i miała być nawiązaniem do obrazów Hieronima Bosha, filmu "Midsommar" oraz celtyckich i starosłowiańskich rycin.

Wydanie albumu-debiutu poprzedziło 10 singli.

  • "Love's Blow"
  • "Regular Sky"
  • "Butterfly"
  • "Yet There's You"
  • "Restless Mind"
  • "Can't Believer"
  • "It Might Not Be For Me"
  • "Can't Believer (Acoustic)"
  • "World Doesn't Care"
  • "Moment's Arrival"

The Bullseyes - teledyski.

Artyści od początku działalności mieli duży wpływ na efekt końcowy każdego z teledysków ilustrujących ich utwory. Od zawsze chcieli aby obrazy towarzyszące ich muzyce były minimalistyczne, proste w interpretacji i dosłowne. Dzięki znajomościom w branży filmowej oraz własnym ciekawym pomysłom, udało im się zrealizować klipy, które całkowicie rezonują z ich twórczością.

 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi The Bullseyes: Heima, The Dumplings, LemON, Kortez, Mitch & Mitch, Sarius, Smolik/Kev Fox, Bryska, Natalia Przybysz, WaluśKraksaKryzys, Lordofon, Błażej Król, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Bartek Królik, Monika Brodka, Mrozu,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy poznali się Darek i Mateusz z The Bullseyes?
Duet artystów zna się od drugiej klasy szkoły podstawowej.
Skąd pochodzą chłopaki z The Bullseyes?
Darek i Mateusz pochodzą z Leszna w Wielkopolsce.
Jakie jest motto zespołu The Bullseyes?
Hasło, które przyświeca twórczości muzyków to "Przede wszystkim dobra zabawa".
W którym roku powstało The Bullseyes?
Zespół został założony w 2012 roku.
Jak długo powstawała pierwsza płyta Darka Łukasika i Mateusza Jarząbka?
Artyści pracowali nad swoim debiutanckim albumem prawie 10 lat.
Kim jest Mateusz z wykształcenia?
Mateusz Jarząbek jest absolwentem psychologii.
Kim jest ojciec Mateusza Jarząbka?
Tata muzyka jest gitarzystą.

Fani lubią też

Zobacz też