Mitch & Mitch

Mitch & Mitch

Mitch & Mitch jest popularnym, polskim zespołem. Ich przygoda rozpoczęła się w 2002 roku. Inne nazwy zespołu to m.in.: Mitch & Mitch Orchestra and Choir, Mitch & Mitch Big Band. Zespół tworzy muzykę z gatunku rock alternatywny, jazz, pop tradycyjny czy country. Szukając swojej drogi i osiągając obecny skład, zespół przeszedł daleką drogę, osiadając precyzję muzyczną, która zachwyca dziś cały światy. Przyjrzyjmy się mu z bliska. 

Mitch & Mitch- historia zespołu 

Członkowie oraz założyciele zespoły pochodzą z Warszawy. Pomysłodawcą, który stał się głównym twórcą zespołu jest Bartek Tyciński (gitara, klawisze, perkusja i śpiew) zwany Magneto oraz Macio Moretti (gitara basowa, perkusja oraz śpiew), którzy to w początkowej fazie twórczości występowali w duecie. Później do dwójki artystów dołączyć Piotr Kaliński, Andrzej Zaleski (perkusja i sampler) oraz Bartosz Weber (gitara, sampler, perkusja). W roku 2007 skład zespołu uzupełnili kolejni świetni muzycy- Jarosław Kozłowski (perkusja), Miłosz Pękala (wibrafon, perkusja), Tomasz Ziętek (trąbka), Dariusz Sprawka (puzon) oraz Tomasz Duda (saksofon, filet). Pierwszym, totalnym debiutem dla zespołu był występ na Pikniku Country w Mrągowie, prezentując materiał z płyty "Luv Yer Country". Następnie big- band wystąpił na krakowskim Festiwalu Kina Niemego, na którym Mitch & Mitch zaprezentował muzykę skomponowaną do filmu pt. "Zaginiony Świat". Z biegiem czasu zespół zaczął koncertować we Francji, Brazylii, Węgrzech, Izraelu oraz innych krajach świata. Obecnie, oprócz założycieli w zespole, gra w nim także Bartosz Weber, Piotr Kaliński, Jarosław Kozłowski, Marcin Masecki (pianino), Kamil Szuszkiewicz (perkusja) oraz Tomek Ziętek. 

Albumy zespołu Mitch & Mitch

W roku 2003 pojawiła się pierwszy, debiutancki album studyjny zespołu o skromnym nakładzie, noszący nazwę "Luv Yer Country"

 

W 2006 roku światło dzienne ujrzała płyta "12 Catchy Tunes (We Wish We Has Composed)". Jest to krążek  zawierający ulubione covery członków zespołu. 

 

W 2009 roku powstał album wideo, który nosi nazwę "Blackmail/ Extortion DVD"

 

W 2010 roku zespół muzyczny wydał dwa krążki o nazwie "XXII Century Sound Pioneers" oraz "Live For Three Cockroache", we współpracy z Igorem Krutogolovem. 

 

Na następną płytę zespół kazał nam czekać trzy lata. W 2013 roku we współpracy z Felixem Kubinem powstała płyta "Bakterien & Batterien"

 

W 2015 roku wydana została płyta wraz ze współpracą ze Zbigniewem Wodeckim, która nosiła nazwę "1976: A Space Odyssey". Należy podkreślić, że zawiera ona materiały muzyczne pochodzące z wydanego kilkadziesiąt lat temu albumu Wodeckiego. 

 

Ostatni dotychczasowy krążek pojawił się w 2017 roku, i nosi nazwę "Visitantes Nordestinos"

Najpopularniejsze występy i dokonania zespołu Mitch & Mitch

Jednym z najpopularniejszych występów zespołu muzycznego Mitch & Mitch był koncert w Programie III Polskiego Radia oraz Off Festival w Katowicach, gdzie towarzyszył im jeden z najbardziej popularnych muzyków polskiej estrady i sceny muzycznej- Zbigniew Wodecki. Płyta 1976: A Space Odyssey została nagrana w akompaniamencie czterdziestoosobowej orkiestry. Uzyskała status płyty platynowej.

 

Zespół Mitch & Mitch wraz ze Zbigniewem Wodeckim w 2015 roku zdobył Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego- "Mateusz". Następnie w 2016 roku dwukrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, otrzymując słynne Fryderyki w kategorii Album roku pop oraz Utwór roku za "Rzuć to wszystko co złe"

Powiązani z zespołem artyści oraz inspiracje

Z zespołem muzycznym Mitch & Mitch powiązanych jest bardzo wielu polskich oraz zagranicznych artystów. Z całą pewnością do tej grupy zaliczyć można Felixa Kubina (francuski producent muzyki elektronicznej), Baaba, Igora Krutogolova czy najsłynniejszy związek ze Zbigniewem Wodeckim, który jednocześnie stanowił dla big- bandu doskonałą inspirację. To właśnie na bazie i we współpracy z tym cenionym i słynnym multiinstrumentalistą, Mitch & Mitch odniósł największy rozgłos i sławę. 

 

W początkowej fazie twórczości inspiracje dla zespołu stanowiła także muzyka westernowa, włoskie pieśni w stylu festiwalu San Remo, samba, mambo czy japońskie ballady. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mitch & Mitch: Heima, The Dumplings, LemON, Kortez, Sarius, Smolik/Kev Fox, Bryska, Natalia Przybysz, WaluśKraksaKryzys, Lordofon, Błażej Król, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Bartek Królik, Monika Brodka, The Bullseyes, Mrozu,

 

Mitch & Mitch - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Mitch & Mitch wystąpi w: Krakowie
  • Dla żartu, członkowie zespołu sami o sobie mówią, że są ambasadorami USA w Polsce.
  • Członkowie zespołu Mitch & Mitch nie udzielają wywiadów. Nie pragną poklasku i rozpoznawalności. Jedyne, co obchodzi najbardziej tajemniczy i liczny big band polski to tworzenie doskonałej muzyki.
  • Pod słowem, które jednocześnie jest także nazwą zespołu, kryją się litery imion czy nazwisk członków zespołu.
  • Wydawcą płyt zespołu jest Lado ABC Wordwilde.
  • Członkowie zespołu uwielbiają Zeliga Rabitchnyaka.
  • Wiele osób utwory wychodzące spod skrzydeł Mitchów nazywa "new jazzem".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mitch & Mitch
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Mitch & Mitch BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
26.03.2023
sprawdzanie dostępności
od 90 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/