Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dominika Biernat

Dominika Biernat

Dominika BiernatOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dominika Biernat to urodzona 12 kwietnia 1982 w Gorlicach polska aktorka teatralna. W 2007 roku została absolwentką Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 2007-2013 występowała na deskach Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, natomiast od 2013 roku związana jest z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. 

Kariera artystyczna Dominiki Biernat

Debiutowała w przedstawieniu dyplomowym pt. "Lepsi" w reżyserii Agnieszki Olsten. "Przebudzenie wiosny" z 2007 roku było bardzo pozytywnie przyjętym przedstawieniem, w którym Dominika Biernat zagrała nastolatkę zagubioną we własnej seksualności. Kunszt aktorski udało się jej także pokazać w "Nordost" w reżyserii Grażyny Kani. W dorobku aktorki znajdują się także udane role z rosyjskiej klasyki, zaliczmy do nich widowiska "Płatonowie" oraz "Łagodną".

Swoje aktorskie mistrzostwo natomiast Dominika Biernat pokazała w przedstawieniu "Joanna d'Arc. Proces w Rouen" czy "Wielkim Gatsbym". Rozwój aktorskiej kariery zaowocował współpracą z takimi reżyserami jak: Łukasza Kosa, Krzysztof Garbaczewski, Radosław Rychcik, Marcin Liber, Igi Gańczarczyk, Magdy Stojowskiej czy Tomasza Bazana. Dominika Biernat została odznaczona kilkoma znaczącymi nagrodami, do których należą: nagroda im. Hieronima Konieczki dla wyróżniającego się aktora z 2007 roku, Nagroda Gazety Wyborczej dla najlepszej aktorki sezonu 2007/2008 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, a także Nagroda Młodych w kategorii "najlepsza aktorka" za rolę w przedstawieniu "Łaknąć".

 

Dominika Biernat wystąpiła także w serialach, takich jak takie jak: "Prawo Agaty", "Komisarz Alex", "Krew z krwi", a także filmach pełnometrażowych: "Kobieta na dachu", "Ostatnie śniegi", "Sweat", "The Private Death of Lizzy Siddal", "Na krańcu miasta" czy "Dzikie róże".

 

Zobacz też: Magdalena Lamparska, Marta Chodorowska, Joanna Moro, Marcin Dorociński, Tomasz Oświeciński, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Dorota Stalińska, Jakub Sasak, Elżbieta Romanowska, Agnieszka Więdłocha, Weronika Bochat-Piotrowska, Mirosław Kropielnicki, Michał Konarski, Andrzej Poniedzielski, Michał Lesień-Głowacki, Rafał Fudalej, Łukasz Płoszajski, Artur Chamski, Krystian Kukułka, Grażyna Barszczewska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki film możemy uznać za debiut aktorski Dominiki Biernat?
Dominika Biernat zadebiutowała w filmie krótkometrażowym pt. "After Image".
Jaki spektakl był debiutem Dominiki Biernat?
Dominika Biernat na scenie zadebiutowała w spektaklu "Tlen" w reżyserii Aleksandry Koniecznej w Teatrze Rozmaitości.
Na deskach jakich teatrów występowała aktorka Dominika Biernat?
Dominika Biernat występowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w latach 2007-2012, w Teatrze Nowym w Łodzi w latach 2013-2017. Od 2017 roku jest ona związana z Teatrem Studio w Warszawie.
W jakim przedstawieniu Dominika Biernat wcieliła się w rolę Sindirelli?
W rolę Sindirelli aktorka wcieliła się w tragikomedii Artura Pałygi pt. "Szwoleżerowie" i zagrała rolę kobiety, która próbuje zrealizować swoje ambicje w męskim świecie.

Fani lubią też

Zobacz też