Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

KIWI

KIWISzczegółyOpisWydarzeniaKIWI - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
24.08.1996
miejsce urodzenia:
Kraków, Polska
dyscyplina:
piosenkarki polskie, piosenkarki alternatywne
social media:

Opis

KIWI to młoda i diabelsko zdolna wokalistka, która zachwyca świeżym i urokliwym brzmieniem. Tworzona przez nią muzyka to połączenie zmysłowego R&B i pełnego oniryzmu art-popu. Piosenkarka, kompozytorka, a zarazem autorka tekstów stanowi wybuchowe połączenie tradycji polsko–ormiańskiej. A jej możliwości wokalne można poznać już na jej debiutanckim albumie "Pętla", który wyszedł w 2023 roku. Zajrzyj do artykułu i dowiesz się więcej na temat KIWI!

Kim jest KIWI?

KIWI to pseudonim artystyczny, pod którym skrywa się Wiktoria Nazarian. Młoda artystka ma ormiańskie korzenie i pochodzi z Krakowa, a jej główną inspiracją stał się nastrojowy ambient. Stanowiący mieszaninę delikatnego wokalu z muzyką elektroniczną, hipnotyzuje słuchacza już od pierwszych sekund. Istotnym elementem jej twórczości są również teksty, które tworzy sama. Łapiące za serce, są pełne wartościowego przekazu.

Początki kariery KIWI

Choć z muzyką Wiktoria była związana już od czasów dzieciństwa – początki jej solowej kariery sięgają 2020 roku. To właśnie wtedy artystka rozpoczęła współpracę z FONOBO Pitcher, czego efektem był jej debiutancki singiel. Od najmłodszych lat artystka śpiewała, a następnie w wieku szkolnym zaczęła nagrywać covery i publikować je w serwisie YT. I jak sama podkreśla –  od zawsze było jej blisko do muzyki. Kwestią czasu było więc ukazanie się jej pierwszego, solowego albumu.

Pierwsza EP-ka KIWI

Zanim to jednak nastąpiło światło dziennie ujrzała jej EP-ka "Nocą", jaka zapewniła wokalistce miejsce w polskiej edycji cyklu RADAR. Mająca zaledwie 20 minut EP-ka okazała się strzałem w dziesiątkę. Zapraszając do świata KIWI, jest niczym liryczna podróż w nieznane. Lekkie, elektroniczne brzmienie oraz wpadające w ucho teksty to tylko jedna strona jej twórczości. Będąc na scenie, KIWI tworzy bowiem subtelny, charakterystyczny klimat, któremu nie sposób się oprzeć. Jednocześnie w jej tekstach nie brak dozy niepokoju i lęków, jakie artystka w sobie skrywa. Jej nietuzinkowy głos oraz pełne emocji kompozycje to tylko nieliczne z przejawów jej muzycznego geniuszu.

KIWI i "Pętla"

To tytuł debiutanckiej płyty KIWI, której premiera odbyła się 28 stycznia 2022 roku. Album zebrał wiele pochlebnych recenzji, a wokalistka wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową. Występując w największych miastach Polski, swoim magicznym głosem przyciągała na występy setki ludzi. Wkrótce potem dołączyła do grona wokalistów występujących na największych polskich festiwalach – takich jak OFF Camera, FEST Festival oraz Great September. Album ten zmotywował ją do odniesienia kolejnych sukcesów. W tym samym roku KIWI wydała bowiem jeszcze jeden mini-album – "Paranoje".

"Paranoje"

Kolejnym wielkim sukcesem na koncie artystki jest wydana pod koniec 2022 roku EP-ka "Paranoje". Utrzymana w elektronicznej stylistyce, jest pełna instrumentów i żywiołowych kompozycji. Warto wspomnieć, że przy produkcji albumu udzielała się także sama KIWI. Dzięki temu, jak sama podkreśla – materiał stał się jej jeszcze bliższy. Na tym mini-albumie znalazło się aż 6 utworów, którym nie brak dotychczasowego, elektronicznego sznytu i zacięcia.

Płytkę tą poprzedzały aż 3 single – w tym m.in. utwór "Kruszysz". Elektronizujący, a zarazem pełen melancholii – otworzyła drogę nieco mocniejszym kawałkom. Miesiąc po premierze tego singla ukazał się bowiem kawałek "Paranoja", gdzie nie zabrakło mocniejszego brzmienia. Kolejny w kolejce był singiel "Ruszaj", którym wokalistka podbiła playlisty serwisów muzycznych. Zgodnie z planami EP-kę ma również promować kolejny singiel. Piosenka zatytułowana "Plagiat" ma zniechęcić ludzi do tego, by szli na skróty i kopiowali pomysłów innych osób.

Materiał pochodzący z "Paranoje" bije tajemnicą i mrokiem. Na co dzień jednak artystka jest pozytywnie nastawioną do życia osobą. Sama o sobie mówi również, że lubi "wejść w te niekoniecznie komfortowe strefy". Popisem jej szczerości stała się piosenka "Peter Pan", która pozornie przypomina sielankową balladę. W rzeczywistości jest ona jednak pełna żalu, jaki tonie w objęciach pełnego chillu beatu.

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

KIWI - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi KIWI?

Miejscowości, w których KIWI wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Warszawa.

Jak naprawdę nazywa się wokalistka KIWI?
Kiwi to pseudonim artystyczny Wiktorii Nazarian.
Skąd pochodzi KIWI?
Kiwi pochodzi z Krakowa, gdzie od lat jest związana z tamtejszą sceną muzyczną.
Jaką muzykę tworzy KIWI?
Artystką nagrywa muzykę elektroniczną z elementami ambientu i popu.
Skąd wziął się pseudonim KIWI?
Jak sama piosenkarka przyznała w jednym z wywiadów – jest to jej ksywka od czasów podstawówki.
Jakie korzenie ma KIWI?
Piosenkarka jest w połowie Ormianką.

Fani lubią też

Zobacz też