Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kamila Kamińska

Kamila Kamińska

Sprawdź wydarzenia
Kamila KamińskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Młode pokolenie aktorów i aktorek obfituje w wielu wybitnych artystów. Do grona najbardziej obiecujących artystów z całą pewnością zaliczyć możemy Kamilę Kamińską. Skromna, utalentowana, pracowita, młoda aktorka "z przytupem" wkroczyła w świat filmu, teatru czy seriali, zachwycając swoją grą aktorską szerokie grono odbiorców. Jaka jest historia Kamili Kamińskiej? Co warto wiedzieć o młodej artystce? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Kamila Kamińska i jej historia

Kamila Kamińska urodziła się 31 grudnia 1988 roku w Warszawie. Pasja do aktorstwa zrodziła się w młodej artystce jeszcze przed studiami. Od najmłodszych lat Kamila Kamińska wiedziała, jaką drogę pragnie obrać. W 2014 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, kończąc wydział aktorski. Oprócz tego Kamila Kamińska jest pedagogiem oraz animatorem społeczno-kultowym.

Zanim Kamila Kamińska stała się profesjonalną aktorką, aktywnie uczestniczyła w Teatrze Paradox (ZHP), Teatrze Przestrzeni (I Nagroda im. Tadeusza Kantora na Festiwalu Teatrów Poszukujących w Wielopolu Skrzyńskim). Była także aktywną członkinią Ogniska Teatralnego w Teatrze Ochoty czy Studia Teatralnego Tomasza Zadróżnego (Teatr BAZA). 

Prywatnie Kamila Kamińska jest zaręczona z aktorem Michałem Meyerem, znanym również jako Michał Kowalczyk, z którym doczekała się potomstwa. 

Dorobek artystyczny Kamili Kamińskiej

Kamila Kamińska, będąc profesjonalną, zawodową aktorką, swój dorobek artystyczny buduje na deskach wielu, znakomitych teatrów na mapie Polski. Popularną, uzdolnioną aktorkę widywać mogliśmy w wielu sztukach W Teatrze IMKA artystka miała swój debiut aktorski, wcielając się w rolę Heleny w sztuce "Król Dramatu". Kamila Kamińska wcieliła się także w jedną z wiodących ról w spektaklu "Akt równoległy" w Teatrze Capitol. 

Kamila Kamińska znana jest szerokiej publiczności z wielu produkcji filmowych. Do najbardziej popularnych tytułów, w których udział wzięła młoda aktorka, zaliczyć można: "Czyściec", w którym odegrała rolę żony alkoholika, "Pokój" czy produkcji "Gorzko, gorzko!", jako Magda. Doskonałą grę aktorską Kamil Kamińskiej mogliśmy podziwiać także w filmie "Najlepszy", w którym wcieliła się w postać Ewy Meller. Filmy, w których mogliśmy oglądać Kamilę Kamińską to także: "Czułość", "Sztuka Kochania", "Listy do M. 3", "Miłość i miłosierdzie", "Pół wieku poezji później" i inne.

Kamila Kamińska wzięła także udział w bardzo wielu produkcjach serialowych. Wymienić można takie tytuły jak: "To nie koniec świata", "Hotel 52", "Przyjaciółki", "Na dobre i na złe", "Powidz tak!", "Strażacy", "M jak Miłość" czy "Zakochani po uszy".

Współpraca aktorki z innymi twórcami

W związku z udziałem w bardzo wielu, różnorodnych projektach, Kamila Kamińska współpracowała z wieloma, wybitnymi aktorami polskiej sceny artystycznej. Najczęściej aktorka występowała z takimi znakomitymi osobistościami jak: Mariusz Drężek, Anna Kaczmarczyk, Artur Żmijewski, Lech Mackiewicz, Marcin Perchuć, Dariusz Jakubowski, Anna Dereszowska, Jan Wieczorkowski, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Cyrwus, Bartosz Obuchowicz i inni. 

Nagrody zdobyte przez artystkę

Kamila Kamińska stała się laureatką Nagrody za profesjonalny debiut aktorski, którą uzyskała na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w 2017 roku. Artystka wyróżniona została za rolę Ewy Meller, którą odegrała w filmie Najlepszy.

 

Zobacz też: Dominika Gwit, Mikołaj Krawczyk, Edyta Olszówka, Olga Bończyk, Magdalena Waligórska, Beata Ścibakówna, Anna Mucha, Kaja Paschalska, Dorota Chotecka, Agata Kulesza, Waldemar Obłoza, Karolina Gorczyca, Gabriela Muskała, Michał Rolnicki, Magda Umer, Tomasz Borkowski, Maciej Maciejewski, Mikołaj Grabowski, Wojciech Brzeziński, Katarzyna Pakosińska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Która sztuka była dyplomową dla Kamili Kamińskiej
Kamila Kamińska obroniła dyplom w sztuce Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku.
Jaki wzrost ma Kamila Kamińska?
Kamila Kamińska ma 172 cm wzrostu.
Skąd pochodzi Kamila Kamińska?
Kamila Kamińska urodziła się oraz wychowała w Warszawie.
Która produkcja przyniosła Kamili Kamińskiej największą popularność?
Kamila Kamińska wzięła udział w dużej ilości projektów, jednak największą popularność przyniosła jej rola Ewy Meller w filmie Najlepszy.
Czy Kamila Kamińska ma dzieci?
Aktorka ma córkę Jaśminę, ze związku z Michałem Meyerem.

Fani lubią też

Zobacz też