Oksana Predko

Oksana Predko

Oksana Predko to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka ta dała się poznać dzięki występowi w programie The Voice of Poland. Obecnie jej twórczości słuchać możemy praktycznie w każdej aplikacji streamingowej, a także w radiu. Warto przyjrzeć się jej bogatemu dorobkowi oraz samej karierze muzycznej; wszechstronność i fenomenalna umiejętność współpracy z innymi twórcami sprawia, że o Oksanie Predko nie da się zapomnieć.

Początek kariery muzycznej

Rodzinnym miastem Oksany Predko jest Kiedrzyn, obecnie jednak wokalistka mieszka zamiennie w Warszawie lub na Mazurach. Swoje pierwsze kroki w branży muzycznej artystka stawiała wraz z zespołem Toronto. Kapela ta szczególnie zapadła w naszej pamięci po pamiętnym wystąpieniu na festiwalu w Opolu w roku 2003. W skład Toronto wchodzili wówczas tacy muzycy jak; Dariusz Kosiński, Sławomir Załeński, Dariusz Załeński oraz oczywiście Oksana Predko, która była wokalistką zespołu. Na opolskim festiwalu w koncercie "Debiuty" udało im się zająć wtedy II miejsce, co było z pewnością dużym wyróżnieniem i pozwoliło im na dalsze rozwijanie muzycznej kariery. Kolejnym sukcesem okazał się ponowny występ na wyżej wspomnianym festiwalu, tym razem w roku 2005 - wówczas za swój występ zostali oni nominowani do Fryderyków 2005 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. 

 

Zespół wydał również autorską płytę "Miasto", której premiera miała miejsce w czerwcu 2005 roku. Z innych działań kapeli wyróżnić można także współpracę z takimi artystami jak Kasia Nosowska czy Lech Janerka. 

 

Z czasem artystka postanowiła jednak postawić na karierę solową. Warto wspomnieć tu o piosence "Every little thing", napisanej przez Predko i Bartka Dziedzica. Utwór ten w 2010 roku promował jedną z polskich sieci komórkowych, a jego brzmienia do tej pory są nam bardzo dobrze znane. 

Występ w programie The Voice of Poland

Liczne programy telewizyjne, umożliwiające uczestnikom zaprezentowanie ich wyjątkowych talentów, od wielu lat wyłapują szczególnie uzdolnione osoby - tak było również w przypadku Oksany Predko. Artystka zgłosiła się do The Voice of Poland w 2013 roku, czyli w trzeciej edycji programu. Już w jednym z pierwszych odcinków zachwyciła jurorów. Oksana, mająca wówczas 31 lat, postanowiła wykonać utwór Secret zespołu One Republic. Początkowo nie było pewne, czy opinia sędziów będzie przychylna w stosunku do interpretacji Predko, jednak już po chwili okazało się, że wykonanie piosenkarki jak najbardziej przekonało jurorów. W ostatniej sekundzie wszyscy trenerzy wcisnęli przycisk, tym samym umożliwiając wokalistce przejście do kolejnego etapu programu. 

 

W składzie sędziów znajdowali się wówczas; Edyta Górniak, Marek Piekarczyk, Maria Sadowska, a także Afromental. Mimo że to Edyta Górniak jako pierwsza zachwyciła się piosenkarką, chwaląc fakt, iż w śpiewie uczestniczki dało się wychwycić głębokie przeżycia, towarzyszące jej podczas występu, Oksana Predko zdecydowała się jednak na przystąpienie do drużyny Marii Sadowskiej. 

Inspiracje i dorobek artystki 

Po wystąpieniu w programie The Voice, przyszedł czas na dalsze rozwijanie solowej kariery. W piosenkach artystki widać przede wszystkim przemieszanie się popu z alternatywą. Głębokie emocje, muzykalność i dźwięczność to kolejne przymioty charakteryzujące jej twórczość. Dało się to zauważyć już podczas jej pierwszego występu w The Voice of Poland, gdzie jurorzy zwrócili uwagę właśnie na namiętność i uczucia, towarzyszące artystce podczas wykonywania utworu. 

 

Wokalistka tworzy nie tylko własne numery, lecz miała również przyjemność współpracować z ludźmi filmu. Wynikiem tej kolaboracji są utwory w jej wykonaniu, znajdujące się na ścieżce muzycznej filmu Maraton Tańca reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, a także piosenka Autobus, która pojawiła się podczas napisów końcowych filmowej ekranizacji Krzysztofa Skoniecznego zatytułowanej "Hardkor Disko".

 

Przez kilka lat kariera muzyczna Oksany Predko zaliczyła głęboki zastój. Artystka skupiła się wówczas na sobie, opuszczając na pewien czas branżę. Po przerwie wróciła jednak, prezentując nam swój premierowy utwór "Zielony". Piosenka ta zapowiada jej pierwszy solowy album. "Zielony" wyróżnia żywe brzmienie, a tekst utworu opowiada o zagubieniu, niepewności i szukaniu własnej drogi. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Oksana Predko: Cezary Makiewicz, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Oksana Predko - Często zadawane pytania

  • Najprawdopodobniej było to spowodowane faktem, iż Oksana Predko znała już jurorkę. Miała bowiem okazję supportować ją podczas festiwalu w Opolu.
  • Tak, artystka ukończyła muzykologię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Oksana Predko twierdzi, że było to spełnienie jej licealnych marzeń; podkreśla, że w tamtych czasach festiwal muzyczny w Opolu miał pewien sznyt, a uczestnicy byli na wysokim poziomie.
  • Oksana Predko stara się przede wszystkim słuchać siebie samej.
  • Producentem, z którym współpracuje wokalistka jest Marek Dziedzic.
  • Oksana zdradza, iż będzie ona zawierać duże zmiany, a same teksty napisane zostaną w lesie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Oksana Predko
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/