Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Oksana Predko

Oksana Predko

Oksana PredkoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Oksana Predko to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka ta dała się poznać dzięki występowi w programie The Voice of Poland. Obecnie jej twórczości słuchać możemy praktycznie w każdej aplikacji streamingowej, a także w radiu. Warto przyjrzeć się jej bogatemu dorobkowi oraz samej karierze muzycznej; wszechstronność i fenomenalna umiejętność współpracy z innymi twórcami sprawia, że o Oksanie Predko nie da się zapomnieć.

Początek kariery muzycznej

Rodzinnym miastem Oksany Predko jest Kiedrzyn, obecnie jednak wokalistka mieszka zamiennie w Warszawie lub na Mazurach. Swoje pierwsze kroki w branży muzycznej artystka stawiała wraz z zespołem Toronto. Kapela ta szczególnie zapadła w naszej pamięci po pamiętnym wystąpieniu na festiwalu w Opolu w roku 2003. W skład Toronto wchodzili wówczas tacy muzycy jak; Dariusz Kosiński, Sławomir Załeński, Dariusz Załeński oraz oczywiście Oksana Predko, która była wokalistką zespołu. Na opolskim festiwalu w koncercie "Debiuty" udało im się zająć wtedy II miejsce, co było z pewnością dużym wyróżnieniem i pozwoliło im na dalsze rozwijanie muzycznej kariery. Kolejnym sukcesem okazał się ponowny występ na wyżej wspomnianym festiwalu, tym razem w roku 2005 - wówczas za swój występ zostali oni nominowani do Fryderyków 2005 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. 

 

Zespół wydał również autorską płytę "Miasto", której premiera miała miejsce w czerwcu 2005 roku. Z innych działań kapeli wyróżnić można także współpracę z takimi artystami jak Kasia Nosowska czy Lech Janerka. 

 

Z czasem artystka postanowiła jednak postawić na karierę solową. Warto wspomnieć tu o piosence "Every little thing", napisanej przez Predko i Bartka Dziedzica. Utwór ten w 2010 roku promował jedną z polskich sieci komórkowych, a jego brzmienia do tej pory są nam bardzo dobrze znane. 

Występ w programie The Voice of Poland

Liczne programy telewizyjne, umożliwiające uczestnikom zaprezentowanie ich wyjątkowych talentów, od wielu lat wyłapują szczególnie uzdolnione osoby - tak było również w przypadku Oksany Predko. Artystka zgłosiła się do The Voice of Poland w 2013 roku, czyli w trzeciej edycji programu. Już w jednym z pierwszych odcinków zachwyciła jurorów. Oksana, mająca wówczas 31 lat, postanowiła wykonać utwór Secret zespołu One Republic. Początkowo nie było pewne, czy opinia sędziów będzie przychylna w stosunku do interpretacji Predko, jednak już po chwili okazało się, że wykonanie piosenkarki jak najbardziej przekonało jurorów. W ostatniej sekundzie wszyscy trenerzy wcisnęli przycisk, tym samym umożliwiając wokalistce przejście do kolejnego etapu programu. 

 

W składzie sędziów znajdowali się wówczas; Edyta Górniak, Marek Piekarczyk, Maria Sadowska, a także Afromental. Mimo że to Edyta Górniak jako pierwsza zachwyciła się piosenkarką, chwaląc fakt, iż w śpiewie uczestniczki dało się wychwycić głębokie przeżycia, towarzyszące jej podczas występu, Oksana Predko zdecydowała się jednak na przystąpienie do drużyny Marii Sadowskiej. 

Inspiracje i dorobek artystki 

Po wystąpieniu w programie The Voice, przyszedł czas na dalsze rozwijanie solowej kariery. W piosenkach artystki widać przede wszystkim przemieszanie się popu z alternatywą. Głębokie emocje, muzykalność i dźwięczność to kolejne przymioty charakteryzujące jej twórczość. Dało się to zauważyć już podczas jej pierwszego występu w The Voice of Poland, gdzie jurorzy zwrócili uwagę właśnie na namiętność i uczucia, towarzyszące artystce podczas wykonywania utworu. 

 

Wokalistka tworzy nie tylko własne numery, lecz miała również przyjemność współpracować z ludźmi filmu. Wynikiem tej kolaboracji są utwory w jej wykonaniu, znajdujące się na ścieżce muzycznej filmu Maraton Tańca reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, a także piosenka Autobus, która pojawiła się podczas napisów końcowych filmowej ekranizacji Krzysztofa Skoniecznego zatytułowanej "Hardkor Disko".

 

Przez kilka lat kariera muzyczna Oksany Predko zaliczyła głęboki zastój. Artystka skupiła się wówczas na sobie, opuszczając na pewien czas branżę. Po przerwie wróciła jednak, prezentując nam swój premierowy utwór "Zielony". Piosenka ta zapowiada jej pierwszy solowy album. "Zielony" wyróżnia żywe brzmienie, a tekst utworu opowiada o zagubieniu, niepewności i szukaniu własnej drogi. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Oksana Predko: Cezary Makiewicz, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego podczas wystąpienia Oksany w The Voice of Poland, uczestniczka zdecydowała się na wybór Marii Sadowskiej?
Najprawdopodobniej było to spowodowane faktem, iż Oksana Predko znała już jurorkę. Miała bowiem okazję supportować ją podczas festiwalu w Opolu.
Czy Oksana Predko ma wykształcenie muzyczne?
Tak, artystka ukończyła muzykologię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Jak piosenkarka wspomina wystąpienie jej zespoły Toronto na festiwalu w Opolu?
Oksana Predko twierdzi, że było to spełnienie jej licealnych marzeń; podkreśla, że w tamtych czasach festiwal muzyczny w Opolu miał pewien sznyt, a uczestnicy byli na wysokim poziomie.
Jak artystka radzi sobie z hejtem?
Oksana Predko stara się przede wszystkim słuchać siebie samej.
Kto jest producentem Oksany Predko?
Producentem, z którym współpracuje wokalistka jest Marek Dziedzic.

Fani lubią też

Zobacz też