Cezary Makiewicz

Cezary Makiewicz

Czarek Makiewicz to jeden z niewielu przedstawicieli muzyki americana w Polsce. Jest znany przede wszystkim z hitu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który stał się nieoficjalnym hymnem corocznego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie. Artysta zaczynał grając w zespole Little Maggie, a obecnie tworzy w ramach grupy Czarek Makiewicz i KOLTERSI.

Historia Czarka Makiewicza

Czarek Makiewicz urodził się 28 kwietnia 1963 roku w Węgorzewie, czyli mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczął na dobre w 1988 roku, ponieważ to właśnie wtedy związał się z zespołem Little Maggie. Grał w nim 7 lat, aby później założyć grupę sygnowaną własnym nazwiskiem. Miało to miejsce w 1997 roku, czyli wtedy, kiedy powstał znany utwór "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który w plebiscycie TV Polsat został uznany za hit.

 

Nowy zespół artysty, który istnieje do dzisiaj, nosi nazwę Czarek Makiewicz i KOLTERSI. Aktualnie w jego ramach tworzą również Piotr Szymański, Paweł Szustkiewicz i Zbigniew Chrzanowski. Ponadto sam artysta poza twórczością muzyczną pracuje z młodzieżą w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku oraz działa jako realizator w studiu nagraniowym. Co ciekawe, w 2010 roku otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Mrągowa. 

Czarek Makiewicz - dorobek muzyczny

Czarek Makiewicz jest znany przede wszystkim z utworu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który stał się nieoficjalnym hymnem corocznego Festiwalu Piknik Country & Folk. Z tą piosenką wygrał konkurs na najlepszą piosenkę inspirowaną muzyką country. Wielokrotnie zdobywał także liczne nagrody za swoją twórczość oraz statuetki artysty roku w Plebiscycie Dyliżanse.

 

Najnowsza płyta artysty to krążek pochodzący z 2012 roku, który nosi tytuł "Dobra piosenka". Na płycie znalazło się 11 utworów i są to:

 • "Był sobie mąż";
 • "Takich chwil nam do życia potrzeba";
 • "Dalej...";
 • "Dobra piosenka"; 
 • "Zdechł pies";
 • "Sierpień";
 • "Jest szansa na następny raz";
 • "Ballada o Jacku Sz.";
 • "Nasza klasa";
 • "Jednym słowem";
 • "Bajraroad".

Występy i koncerty Czarka Makiewicza

Czarek Makiewicz gra zarówno samodzielne koncerty ze swoim zespołem, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory wystąpił na takich wydarzeniach jak m.in. Country&Rock Festiwal w Lesku, Piknik Country&Folk w Mrągowie czy Wiślaczek Country w Wiśle.

 

Dla fanów country i samego Czarka Makiewicza mamy świetną wiadomość. Artysta wraz z zespołem KOLTERSI zapowiedział swój udział na tegorocznym Pikniku Country 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca. 

Z kim współpracuje Czarek Makiewicz?

Czarek Makiewicz współpracuje z innymi artystami głównie w ramach zespołów, w których gra. Występując pod szyldem Little Maggie pracował razem z Piotrem Bułasem, Irkiem Rudnickim, Januszem Tytmanem, Edkiem Góreckim, Cezarym Makiewiczem, Jackiem Wąsowskim, Markiem Wierzchuckim i Wojciechem Mularczykiem. Obecnie w formacji Czarek Makiewicz i KOLTERSI współpracuje natomiast z Piotrem Szymańskim, Pawłem Szustkiewiczem i Zbigniewem Chrzanowskim.

 

Ponadto sam Czarek Makiewicz kolaborował również z takim artystami jak m.in.:

 • Marek Kisielski - grał z artystą w ramach Czarek Makiewicz i KOLTERSI; wcześniej Kisielski był związany z Czerwonymi Gitarami;
 • Babsztyl - Czarek Makiewicz współpracuje z tym zespołem country od 2006 roku, wydał ich płytę;
 • Zbigniew Hofman - Czarek Makiewicz wziął z nim udział w pierwszej edycji programu "The Voice of Poland";
 • Shannan, Shantaż, Kaczki z Nowej Paczki, The Ukrainian Folk, Krystyna Mazur, Tadeusz Machela - Czarek Makiewicz pracował dla tych artystów jako realizator w studiu nagraniowym.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Cezary Makiewicz: Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Cezary Makiewicz - Często zadawane pytania

 • Czarek Makiewicz urodził się 28 kwietnia 1963 roku, a więc w 2022 roku skończył 59 lat
 • Czarek Makiewicz urodził się w Węgorzewie, czyli w mieście w województwie warmińsko-mazurskim.
 • Najnowsza płyta Czarka Makiewicza nosi tytuł "Dobra piosenka" i powstała w 2012 roku.
 • Czarek Makiewicz współpracuje z innymi artystami głównie w ramach zespołów, w których gra. Występując pod szyldem Little Maggie tworzył razem z Piotrem Bułasem, Irkiem Rudnickim, Januszem Tytmanem, Edkiem Góreckim, Cezarym Makiewiczem, Jackiem Wąsowskim, Markiem Wierzchuckim i Wojciechem Mularczykiem. Obecnie w formacji Czarek Makiewicz i KOLTERSI gra natomiast z Piotrem Szymańskim, Pawłem Szustkiewiczem i Zbigniewem Chrzanowskim. Ponadto współpracował również z takim artystami jak m.in.: Marek Kisielski, Babsztyl, Zbigniew Hofman, Shannan, Shantaż, Kaczki z Nowej Paczki, The Ukrainian Folk, Krystyna Mazur czy Tadeusz Machela.
 • Czarek Makiewicz wraz z zespołem KOLTERSI zapowiedział swój udział na tegorocznym Pikniku Country 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Cezary Makiewicz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/