Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Cezary Makiewicz

Cezary Makiewicz

Cezary MakiewiczOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Czarek Makiewicz to jeden z niewielu przedstawicieli muzyki americana w Polsce. Jest znany przede wszystkim z hitu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który stał się nieoficjalnym hymnem corocznego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie. Artysta zaczynał grając w zespole Little Maggie, a obecnie tworzy w ramach grupy Czarek Makiewicz i KOLTERSI.

Historia Czarka Makiewicza

Czarek Makiewicz urodził się 28 kwietnia 1963 roku w Węgorzewie, czyli mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczął na dobre w 1988 roku, ponieważ to właśnie wtedy związał się z zespołem Little Maggie. Grał w nim 7 lat, aby później założyć grupę sygnowaną własnym nazwiskiem. Miało to miejsce w 1997 roku, czyli wtedy, kiedy powstał znany utwór "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który w plebiscycie TV Polsat został uznany za hit.

 

Nowy zespół artysty, który istnieje do dzisiaj, nosi nazwę Czarek Makiewicz i KOLTERSI. Aktualnie w jego ramach tworzą również Piotr Szymański, Paweł Szustkiewicz i Zbigniew Chrzanowski. Ponadto sam artysta poza twórczością muzyczną pracuje z młodzieżą w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku oraz działa jako realizator w studiu nagraniowym. Co ciekawe, w 2010 roku otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Mrągowa. 

Czarek Makiewicz - dorobek muzyczny

Czarek Makiewicz jest znany przede wszystkim z utworu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", który stał się nieoficjalnym hymnem corocznego Festiwalu Piknik Country & Folk. Z tą piosenką wygrał konkurs na najlepszą piosenkę inspirowaną muzyką country. Wielokrotnie zdobywał także liczne nagrody za swoją twórczość oraz statuetki artysty roku w Plebiscycie Dyliżanse.

 

Najnowsza płyta artysty to krążek pochodzący z 2012 roku, który nosi tytuł "Dobra piosenka". Na płycie znalazło się 11 utworów i są to:

 • "Był sobie mąż";
 • "Takich chwil nam do życia potrzeba";
 • "Dalej...";
 • "Dobra piosenka"; 
 • "Zdechł pies";
 • "Sierpień";
 • "Jest szansa na następny raz";
 • "Ballada o Jacku Sz.";
 • "Nasza klasa";
 • "Jednym słowem";
 • "Bajraroad".

Występy i koncerty Czarka Makiewicza

Czarek Makiewicz gra zarówno samodzielne koncerty ze swoim zespołem, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory wystąpił na takich wydarzeniach jak m.in. Country&Rock Festiwal w Lesku, Piknik Country&Folk w Mrągowie czy Wiślaczek Country w Wiśle.

 

Dla fanów country i samego Czarka Makiewicza mamy świetną wiadomość. Artysta wraz z zespołem KOLTERSI zapowiedział swój udział na tegorocznym Pikniku Country 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca. 

Z kim współpracuje Czarek Makiewicz?

Czarek Makiewicz współpracuje z innymi artystami głównie w ramach zespołów, w których gra. Występując pod szyldem Little Maggie pracował razem z Piotrem Bułasem, Irkiem Rudnickim, Januszem Tytmanem, Edkiem Góreckim, Cezarym Makiewiczem, Jackiem Wąsowskim, Markiem Wierzchuckim i Wojciechem Mularczykiem. Obecnie w formacji Czarek Makiewicz i KOLTERSI współpracuje natomiast z Piotrem Szymańskim, Pawłem Szustkiewiczem i Zbigniewem Chrzanowskim.

 

Ponadto sam Czarek Makiewicz kolaborował również z takim artystami jak m.in.:

 • Marek Kisielski - grał z artystą w ramach Czarek Makiewicz i KOLTERSI; wcześniej Kisielski był związany z Czerwonymi Gitarami;
 • Babsztyl - Czarek Makiewicz współpracuje z tym zespołem country od 2006 roku, wydał ich płytę;
 • Zbigniew Hofman - Czarek Makiewicz wziął z nim udział w pierwszej edycji programu "The Voice of Poland";
 • Shannan, Shantaż, Kaczki z Nowej Paczki, The Ukrainian Folk, Krystyna Mazur, Tadeusz Machela - Czarek Makiewicz pracował dla tych artystów jako realizator w studiu nagraniowym.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Cezary Makiewicz: Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Czarek Makiewicz?
Czarek Makiewicz urodził się 28 kwietnia 1963 roku, a więc w 2022 roku skończył 59 lat
Skąd pochodzi Czarek Makiewicz?
Czarek Makiewicz urodził się w Węgorzewie, czyli w mieście w województwie warmińsko-mazurskim.
Jak nazywa się najnowsza płyta Czarka Makiewicza?
Najnowsza płyta Czarka Makiewicza nosi tytuł "Dobra piosenka" i powstała w 2012 roku.
Z kim współpracuje Czarek Makiewicz?
Czarek Makiewicz współpracuje z innymi artystami głównie w ramach zespołów, w których gra. Występując pod szyldem Little Maggie tworzył razem z Piotrem Bułasem, Irkiem Rudnickim, Januszem Tytmanem, Edkiem Góreckim, Cezarym Makiewiczem, Jackiem Wąsowskim, Markiem Wierzchuckim i Wojciechem Mularczykiem. Obecnie w formacji Czarek Makiewicz i KOLTERSI gra natomiast z Piotrem Szymańskim, Pawłem Szustkiewiczem i Zbigniewem Chrzanowskim. Ponadto współpracował również z takim artystami jak m.in.: Marek Kisielski, Babsztyl, Zbigniew Hofman, Shannan, Shantaż, Kaczki z Nowej Paczki, The Ukrainian Folk, Krystyna Mazur czy Tadeusz Machela.
Gdzie będzie można posłuchać Czarka Makiewicza w 2022 roku?
Czarek Makiewicz wraz z zespołem KOLTERSI zapowiedział swój udział na tegorocznym Pikniku Country 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.

Fani lubią też

Zobacz też