Paulina Wróblewska

Paulina Wróblewska

Paulina Wróblewska - polska aktorka teatralna, musicalowa oraz filmowa, piosenkarka i artystka muzyczna. Jest wschodzącą postacią sceniczną młodego pokolenia, zafascynowana muzyką retro oraz twórczością znanych ikon polskiej muzyki rozrywkowej. Jak sama przyznaje w wywiadzie dla Kuriera Wnet, uważa, że dobrze odnalazłaby się w latach 50-tych. Choć od dziecka pasjonowała się śpiewem i doskonaliła umiejętności w lokalnych ośrodkach kultury nie sądziła, iż uda jej się związać przyszłość właśnie z tą profesją. 

Paulina Wróblewska - życiorys

Paulina Wróblewska urodziła się w 1995 r. w Kutnie, niewielkim mieście położonym w województwie łódzkim, o bogatej przeszłości kulturowej. Tam też dorastała i spędziła lata swojej wczesnej młodości. W rodzinnej miejscowości uczęszczała do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie śpiewała, będąc jeszcze w szkole podstawowej. Wraz z grupą MDK brała udział w lokalnych występach oraz wydarzeniach artystycznych i spektaklach muzycznych. Jako nastolatka próbowała swoich sił w programach typu talent show takich jak: Szansa na sukces czy X-Factor. W międzyczasie uczyła się także gry na skrzypcach oraz doskonaliła swój wokal w miejscowej Szkole Muzycznej im. K. Krupińskiego. 

Paulina Wróblewska - wykształcenie 

Paulina Wróblewska ukończyła Państwową Szkołę muzyczną I i II stopnia im. K. Krupińskiego w Kutnie, o specjalnościach: śpiew klasyczny oraz skrzypce. Następnie rozpoczęła studia na UKSW na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Po roku studiów próbowała swoich sił, chcąc dostać się na Katowicką Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego. Po niezakwalifikowaniu się, zdecydowała studiować nowo otwarty kierunek - aktorstwo teatru muzycznego - w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którego obecnie jest absolwentką. Artystka jest także studentką wokalistyki jazzowej w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. 

Kariera zawodowa Pauliny Wróblewskiej

Karierę zawodową Paulina Wróblewska związała przede wszystkim z występami wokalnymi oraz aktorstwem głosowym. Należy do zespołu aktorskiego Warszawskiego Teatru Bemowo. W 2018 r. wystąpiła na deskach Teatru Rampa w musicalu "Oto Oliver Twist" w reżyserii Teresy Kurpias - Grabowskiej. Jest chórzystką w zespole Queen Symfonicznie oraz prowadzi zajęcia wokalne. Pojawiła się także w spektaklu Natalii Korczakowskiej pt. "Biesy" oraz w repertuarze "Mędrole" wystawianym w Teatrze Collegium Nobilium. Ponadto pracowała przy Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, gdzie udzielała się jako wokalistka oraz organizatorka - asystent reżysera. 

 

Na antenie wystąpiła m.in. jako postać epizodyczna w serialu "Na wspólnej" w 2019 r., w którym wcieliła się w rolę dziennikarki Trybickiej. Jako aktorka dubbingowa udzieliła głosu w takich produkcjach jak "My little Pony" oraz "Atomówki". Pracowała także podczas produkcji filmu animowanego w reżyserii Darii Kopiec "Własne śmieci", w którym udział wzięli także inni znani aktorzy polskiej sceny, m.in.: Izabela Dąbrowska oraz Dariusz Siastacz. 

Paulina Wróblewska - najważniejsze osiągnięcia

Paulina Wróblewska ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć artystycznych, m.in.:

  • I miejsce w 12 edycji Festiwalu Piosenki Andrzeja Zauchy "Serca bicie"
  • Grand Prix na Encore Kaczmarski festiwal w Gdyni w 2019 r. 
  • Finalistka 22 konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w 2019 r.
  • III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory Kabaretu Starszych Panów w 2019 r.
  • wyróżnienie podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Projekt "Moja Alabama"

"Moja Alabama" to jeden z najważniejszych etapów związanych z działalnością Pauliny Wróblewskiej. Projekt artystki tworzą najważniejsze i najbardziej kultowe przeboje z okresu powojennego, które stanowią ważny element polskiej kultury muzycznej. Aktorka w czasie swojego recitalu dyplomowego wykonywała utwory z repertuaru Ludmiły Jakubczak. Towarzyszył jej przy tym zespół tworzony przez studentów Uniwersytetu muzycznego oraz Policealnego Studium Jazzu.

 

Projekt muzyczny "Moja Alabama" miał swoją premierę w Teatrze Collegium Nobilium w 2019 r. i spotkał się z pozytywnym obiorem krytyków muzycznych oraz dziennikarzy, materiał doceniony został m.in. przez Jerzego Głuszyka i Pawła Sztompkę. Paulina Wróblewska po występie została zaproszona do wzięcia udziału w koncercie w Studiu Piosenki Teatru Polskiego przez Janusza Gasta. W ramach programu wspieranego przez MKiDN - "Kultura w sieci" fragment "Mojej Alabamy" został także zaprezentowany na antenie Radia Wnet. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Paulina Wróblewska: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Paulina Wróblewska - Często zadawane pytania

  • Paulina Wróblewska ur. w 1995 r., ma 27 lat
  • Paulina Wróblewska ma 165 cm wzrostu
  • Aktorka gra na skrzypcach, pianinie i fortepianie.
  • Aktorka związana jest z teatrem Bemowo - warszawskim kameralnym teatrem muzycznym
  • Ostatnia płyta wydana przez Paulinę Wróblewską nosi nazwę "Moja Alabama" i stanowi program recitalu dyplomowego wystawionego przez aktorkę w Akademii Teatralnej im Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Paulina Wróblewska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/