Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Paulina Wróblewska

Paulina Wróblewska

Paulina WróblewskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Paulina Wróblewska - polska aktorka teatralna, musicalowa oraz filmowa, piosenkarka i artystka muzyczna. Jest wschodzącą postacią sceniczną młodego pokolenia, zafascynowana muzyką retro oraz twórczością znanych ikon polskiej muzyki rozrywkowej. Jak sama przyznaje w wywiadzie dla Kuriera Wnet, uważa, że dobrze odnalazłaby się w latach 50-tych. Choć od dziecka pasjonowała się śpiewem i doskonaliła umiejętności w lokalnych ośrodkach kultury nie sądziła, iż uda jej się związać przyszłość właśnie z tą profesją. 

Paulina Wróblewska - życiorys

Paulina Wróblewska urodziła się w 1995 r. w Kutnie, niewielkim mieście położonym w województwie łódzkim, o bogatej przeszłości kulturowej. Tam też dorastała i spędziła lata swojej wczesnej młodości. W rodzinnej miejscowości uczęszczała do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie śpiewała, będąc jeszcze w szkole podstawowej. Wraz z grupą MDK brała udział w lokalnych występach oraz wydarzeniach artystycznych i spektaklach muzycznych. Jako nastolatka próbowała swoich sił w programach typu talent show takich jak: Szansa na sukces czy X-Factor. W międzyczasie uczyła się także gry na skrzypcach oraz doskonaliła swój wokal w miejscowej Szkole Muzycznej im. K. Krupińskiego. 

Paulina Wróblewska - wykształcenie 

Paulina Wróblewska ukończyła Państwową Szkołę muzyczną I i II stopnia im. K. Krupińskiego w Kutnie, o specjalnościach: śpiew klasyczny oraz skrzypce. Następnie rozpoczęła studia na UKSW na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Po roku studiów próbowała swoich sił, chcąc dostać się na Katowicką Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego. Po niezakwalifikowaniu się, zdecydowała studiować nowo otwarty kierunek - aktorstwo teatru muzycznego - w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którego obecnie jest absolwentką. Artystka jest także studentką wokalistyki jazzowej w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. 

Kariera zawodowa Pauliny Wróblewskiej

Karierę zawodową Paulina Wróblewska związała przede wszystkim z występami wokalnymi oraz aktorstwem głosowym. Należy do zespołu aktorskiego Warszawskiego Teatru Bemowo. W 2018 r. wystąpiła na deskach Teatru Rampa w musicalu "Oto Oliver Twist" w reżyserii Teresy Kurpias - Grabowskiej. Jest chórzystką w zespole Queen Symfonicznie oraz prowadzi zajęcia wokalne. Pojawiła się także w spektaklu Natalii Korczakowskiej pt. "Biesy" oraz w repertuarze "Mędrole" wystawianym w Teatrze Collegium Nobilium. Ponadto pracowała przy Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, gdzie udzielała się jako wokalistka oraz organizatorka - asystent reżysera. 

 

Na antenie wystąpiła m.in. jako postać epizodyczna w serialu "Na wspólnej" w 2019 r., w którym wcieliła się w rolę dziennikarki Trybickiej. Jako aktorka dubbingowa udzieliła głosu w takich produkcjach jak "My little Pony" oraz "Atomówki". Pracowała także podczas produkcji filmu animowanego w reżyserii Darii Kopiec "Własne śmieci", w którym udział wzięli także inni znani aktorzy polskiej sceny, m.in.: Izabela Dąbrowska oraz Dariusz Siastacz. 

Paulina Wróblewska - najważniejsze osiągnięcia

Paulina Wróblewska ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć artystycznych, m.in.:

  • I miejsce w 12 edycji Festiwalu Piosenki Andrzeja Zauchy "Serca bicie"
  • Grand Prix na Encore Kaczmarski festiwal w Gdyni w 2019 r. 
  • Finalistka 22 konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w 2019 r.
  • III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory Kabaretu Starszych Panów w 2019 r.
  • wyróżnienie podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Projekt "Moja Alabama"

"Moja Alabama" to jeden z najważniejszych etapów związanych z działalnością Pauliny Wróblewskiej. Projekt artystki tworzą najważniejsze i najbardziej kultowe przeboje z okresu powojennego, które stanowią ważny element polskiej kultury muzycznej. Aktorka w czasie swojego recitalu dyplomowego wykonywała utwory z repertuaru Ludmiły Jakubczak. Towarzyszył jej przy tym zespół tworzony przez studentów Uniwersytetu muzycznego oraz Policealnego Studium Jazzu.

 

Projekt muzyczny "Moja Alabama" miał swoją premierę w Teatrze Collegium Nobilium w 2019 r. i spotkał się z pozytywnym obiorem krytyków muzycznych oraz dziennikarzy, materiał doceniony został m.in. przez Jerzego Głuszyka i Pawła Sztompkę. Paulina Wróblewska po występie została zaproszona do wzięcia udziału w koncercie w Studiu Piosenki Teatru Polskiego przez Janusza Gasta. W ramach programu wspieranego przez MKiDN - "Kultura w sieci" fragment "Mojej Alabamy" został także zaprezentowany na antenie Radia Wnet. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Paulina Wróblewska: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Paulina Wróblewska?
Paulina Wróblewska ur. w 1995 r., ma 27 lat
Ile wzrostu ma Paulina Wróblewska?
Paulina Wróblewska ma 165 cm wzrostu
Na jakich instrumentach gra Paulina Wróblewska?
Aktorka gra na skrzypcach, pianinie i fortepianie.
W jakim teatrze występuje Paulina Wróblewska?
Aktorka związana jest z teatrem Bemowo - warszawskim kameralnym teatrem muzycznym
Jak nazywa się ostatnia płyta Pauliny Wróblewskiej?
Ostatnia płyta wydana przez Paulinę Wróblewską nosi nazwę "Moja Alabama" i stanowi program recitalu dyplomowego wystawionego przez aktorkę w Akademii Teatralnej im Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też