Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta George Hamilton

George Hamilton

George HamiltonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

George Hamilton V to artysta country pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który na scenie muzycznej pojawia się nieustannie od kilkudziesięciu lat. Choć jego ostatnia płyta ujrzała światło dzienne stosunkowo dawno, bo w 1998 roku, to artysta ma wciąż wiele do pokazania. Wskazują na to liczne zaproszenia na koncerty, które George Hamilton V otrzymuje nie tylko w USA, ale także w Europie.

Historia George'a Hamiltona V

George Hamilton V urodził się 11 listopada 1960 roku w Nashville, Tennessee, USA. Jest dzieckiem innej znanej gwiazdy muzyki country, a mianowicie George'a Hamiltona IV. Warto jednak podkreślić, że twórczość syna znacznie różni się od tej, którą możemy usłyszeć od ojca. To przede wszystkim fuzja country, folku i rocka, a tej ze świecą szukać u starszego Hamiltona.

 

Mały George Hamilton V od samego dzieciństwa miał kontakt z muzyką. W latach 80., czyli po 20. roku życia zaczął występować z ojcem na scenie. Następnie nagrał z nim dwa albumy, co sprawiło, że stał się popularny. Potem kontynuował solową karierę. Obecnie jego twarz jest rozpoznawalna wśród fanów country nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także Europie. Artysta regularnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads.

 

Prywatnie George Hamilton V ma żonę Lilian. W 2000 roku parze urodził się syn. Został on nazwany Georgem Christopherem Hamiltonem VI, co jest ewidentną kontynuacją rodzinnej tradycji. 

George Hamilton V - dorobek muzyczny

Wśród najbardziej wyróżniających się utworów George'a Hamiltona V są te, które stworzył we współpracy z ojcem. Do najbardziej rozpoznawalnych hitów należą "We Will Meet Again", "Forever Young" czy "Early Morning Rain". Warto także podkreślić, że poza singlami artyści wypuścili dwa albumy: "Homegrown" i "Country Classics". Ponadto sam George Hamilton V tworzy w ramach zespołów, m.in. NashVegas Nomads. Wśród jego twórczości z pewnością jednak na uwagę zasługuje płyta "Garden of Love". Została ona wydana stosunkowo dawno, bo w 1998 roku, jednak to jednocześnie najnowsza produkcja artysty. Na krążku znalazło się 12 utworów i są to: 

 • "Edinburh (Near as I Can Tell)";
 • "Pass Me By";
 • "Mighta Made Her Mine";
 • "Plain to See";
 • "New Shoes";
 • "Gone, Gone, Gone";
 • "Can't Tell Ya Why";
 • "House of Tears";
 • "She's Somethin' Else (Just Can't Help Myself)";
 • "Black Coffee";
 • "Stay Another Night";
 • "I Love This Town". 

Muzyka George'a Hamiltona V to połączenie country z intensywnym rockiem. To zestawienie jest doskonale odbierane przez fanów i podziwiane niemalże na całym świecie. Poświadczają to liczne nagrody, które artysta otrzymał nawet w Polsce (statuetka Album Roku 2004 za płytę "Live in Lodz").

Występy i koncerty George'a Hamiltona V

George Hamilton V gra zarówno samodzielne koncerty, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Jako artysta, który na scenie tworzy już od kilkudziesięciu lat, doskonale wie, w jaki sposób porwać i rozbawić publiczność. Był już zapraszany na takie wydarzenia jak m.in.: Visagino Festival na Litwie, Pure Country Festival w Wolsztynie w Polsce, Country Music Festival w Oslo w Norwegii, International Country Festival w Rotterdamie w Holandii czy Piknik Country Mrągowo w Polsce.

Z kim współpracuje George Hamilton V?

Pomimo tego, że George Hamilton V gra na scenie country już od kilkudziesięciu lat, to trudno znaleźć informacje o jego kolaboracji. Wiadomo, że aktualnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads i to z nimi tworzy niezapomnianą muzykę. W sekcji o współpracy artysty nie mogłoby jednak zabraknąć wzmianki o George'u Hamiltonie IV - ojcu George'a Hamiltona V, który zaczepił w nim miłość do muzyki country. Panowie najpierw razem koncertowali, a następnie wydali dwa albumy. We współpracy powstały takie hity jak "We Will Meet Again", "Forever Young" czy "Early Morning Rain". Pierwszy z nich w samym serwisie YouTube ma ponad 100 tysięcy wyświetleń, co jest pokaźną liczbą, jak na fakt, że muzyka country wciąż jest mniej popularna niż chociażby pop czy rock.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi George Hamilton: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma George Hamilton V?
George Hamilton V urodził się 11 listopada 1960 roku, a więc w 2022 roku skończy 62. lata.
Skąd pochodzi George Hamilton V?
George Hamilton V urodził się i wychował w Nashville, Tennessee, USA.
Jak nazywa się najnowsza płyta George'a Hamiltona V?
Najnowsza płyta George Hamilton V nosi tytuł "Garden of Love", jednak została ona wydana stosunkowo dawno, bo w 1998 roku.
Z kim współpracuje George Hamilton V?
George Hamilton V głównie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads. Swego czasu najwięcej współpracował z ojcem. Panowie najpierw razem koncertowali, a następnie wydali dwa albumy.
Gdzie będzie można usłyszeć George'a Hamiltona V w 2022 roku?
George Hamilton V zapowiedział swój udział na tegorocznym Festiwal Piknik Country & Folk 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.

Fani lubią też

Zobacz też