George Hamilton

George Hamilton

George Hamilton V to artysta country pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który na scenie muzycznej pojawia się nieustannie od kilkudziesięciu lat. Choć jego ostatnia płyta ujrzała światło dzienne stosunkowo dawno, bo w 1998 roku, to artysta ma wciąż wiele do pokazania. Wskazują na to liczne zaproszenia na koncerty, które George Hamilton V otrzymuje nie tylko w USA, ale także w Europie.

Historia George'a Hamiltona V

George Hamilton V urodził się 11 listopada 1960 roku w Nashville, Tennessee, USA. Jest dzieckiem innej znanej gwiazdy muzyki country, a mianowicie George'a Hamiltona IV. Warto jednak podkreślić, że twórczość syna znacznie różni się od tej, którą możemy usłyszeć od ojca. To przede wszystkim fuzja country, folku i rocka, a tej ze świecą szukać u starszego Hamiltona.

 

Mały George Hamilton V od samego dzieciństwa miał kontakt z muzyką. W latach 80., czyli po 20. roku życia zaczął występować z ojcem na scenie. Następnie nagrał z nim dwa albumy, co sprawiło, że stał się popularny. Potem kontynuował solową karierę. Obecnie jego twarz jest rozpoznawalna wśród fanów country nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także Europie. Artysta regularnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads.

 

Prywatnie George Hamilton V ma żonę Lilian. W 2000 roku parze urodził się syn. Został on nazwany Georgem Christopherem Hamiltonem VI, co jest ewidentną kontynuacją rodzinnej tradycji. 

George Hamilton V - dorobek muzyczny

Wśród najbardziej wyróżniających się utworów George'a Hamiltona V są te, które stworzył we współpracy z ojcem. Do najbardziej rozpoznawalnych hitów należą "We Will Meet Again", "Forever Young" czy "Early Morning Rain". Warto także podkreślić, że poza singlami artyści wypuścili dwa albumy: "Homegrown" i "Country Classics". Ponadto sam George Hamilton V tworzy w ramach zespołów, m.in. NashVegas Nomads. Wśród jego twórczości z pewnością jednak na uwagę zasługuje płyta "Garden of Love". Została ona wydana stosunkowo dawno, bo w 1998 roku, jednak to jednocześnie najnowsza produkcja artysty. Na krążku znalazło się 12 utworów i są to: 

 • "Edinburh (Near as I Can Tell)";
 • "Pass Me By";
 • "Mighta Made Her Mine";
 • "Plain to See";
 • "New Shoes";
 • "Gone, Gone, Gone";
 • "Can't Tell Ya Why";
 • "House of Tears";
 • "She's Somethin' Else (Just Can't Help Myself)";
 • "Black Coffee";
 • "Stay Another Night";
 • "I Love This Town". 

Muzyka George'a Hamiltona V to połączenie country z intensywnym rockiem. To zestawienie jest doskonale odbierane przez fanów i podziwiane niemalże na całym świecie. Poświadczają to liczne nagrody, które artysta otrzymał nawet w Polsce (statuetka Album Roku 2004 za płytę "Live in Lodz").

Występy i koncerty George'a Hamiltona V

George Hamilton V gra zarówno samodzielne koncerty, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Jako artysta, który na scenie tworzy już od kilkudziesięciu lat, doskonale wie, w jaki sposób porwać i rozbawić publiczność. Był już zapraszany na takie wydarzenia jak m.in.: Visagino Festival na Litwie, Pure Country Festival w Wolsztynie w Polsce, Country Music Festival w Oslo w Norwegii, International Country Festival w Rotterdamie w Holandii czy Piknik Country Mrągowo w Polsce.

 

Dla fanów muzyki country, a może i samego George'a Hamiltona V mamy fantastyczną wiadomość! Artysta zapowiedział swój udział na tegorocznym Festiwal Piknik Country & Folk 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca. Wydarzenie będzie miało miejsce w Amfiteatrze, a bilety wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje George Hamilton V?

Pomimo tego, że George Hamilton V gra na scenie country już od kilkudziesięciu lat, to trudno znaleźć informacje o jego kolaboracji. Wiadomo, że aktualnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads i to z nimi tworzy niezapomnianą muzykę. W sekcji o współpracy artysty nie mogłoby jednak zabraknąć wzmianki o George'u Hamiltonie IV - ojcu George'a Hamiltona V, który zaczepił w nim miłość do muzyki country. Panowie najpierw razem koncertowali, a następnie wydali dwa albumy. We współpracy powstały takie hity jak "We Will Meet Again", "Forever Young" czy "Early Morning Rain". Pierwszy z nich w samym serwisie YouTube ma ponad 100 tysięcy wyświetleń, co jest pokaźną liczbą, jak na fakt, że muzyka country wciąż jest mniej popularna niż chociażby pop czy rock.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi George Hamilton: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

George Hamilton - Często zadawane pytania

 • George Hamilton V urodził się 11 listopada 1960 roku, a więc w 2022 roku skończy 62. lata.
 • George Hamilton V urodził się i wychował w Nashville, Tennessee, USA.
 • Najnowsza płyta George Hamilton V nosi tytuł "Garden of Love", jednak została ona wydana stosunkowo dawno, bo w 1998 roku.
 • George Hamilton V głównie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads. Swego czasu najwięcej współpracował z ojcem. Panowie najpierw razem koncertowali, a następnie wydali dwa albumy.
 • George Hamilton V zapowiedział swój udział na tegorocznym Festiwal Piknik Country & Folk 2022 w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

George Hamilton
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/