Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta Zbyszek Hoffman

Zbyszek Hoffman

Zbyszek HoffmanOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zbyszek Hoffman to muzyk, kompozytor i wokalista. Jest on współzałożycielem zespołu Babsztyl, który powstał w maju 1977 roku i nadal koncertuje. Choć z wykształcenia jest on Nauczycielem Wychowania Fizycznego, nie pracuje w zawodzie. Ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Gdańsku w 1979 roku. Aktualnie zajmuje się tylko pracą w grupie Babsztyl, w której jest głównym wokalistą oraz gra na gitarze akustycznej. 

Babsztyl - kariera Zbyszka Hoffmana

Zespół Babsztyl został założony w 1977 roku. Muzycy brali udział w studenckich przeglądach oraz festiwalach, dzięki czemu zyskali popularność. 

 

Pierwszym występem Zbyszka Hoffmana był koncert z zespołem Babsztyl podczas "Bazuny", czyli festiwalu piosenki turystycznej w Gniewie. Zbyszek Hoffman i jego koledzy byli wtedy studentami. Porwali publiczność piosenką, którą sami stworzyli. Nosiła tytuł "Ballada o samotności". Wygrali wtedy jedną z nagród. Po tym koncercie Zbyszek Hoffman i jego kolega Rysiek Wolbach poznali Lecha Makowieckiego. Poczuli ten sam rytm i zaczęli tworzyć zespół we trzech. 

 

Trzy lata po rozpoczęciu muzycznej przygody zagrali na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Porwali widownię utworem "W siną Dal". Dzięki temu występowi mogli oni nagrać płytę dla Polskich Nagrań. Nosiła ona tytuł "Szykuj się bracie". Występowali także wielokrotnie na mrągowskim Pikniku Country. 

 

Przez kilka lat zespół miał przerwę, ale wznowił swoją muzyczną działalność. Ich utwory niejednokrotnie były prezentowane przez innych artystów w takich programach, jak: "The Voice of Poland", "Od przedszkola do Opola", "Szansa na sukces" czy "Must Be The Music". Muzyka zespołu Babsztyl mieści się w gatunkach: country oraz pop rock. 

Głos Zbyszka Hoffmana

W latach 70-80. ubiegłego wieku muzycy zespołu Babsztyl robili wrażenie na wszystkich. Zbyszek Hoffman śpiewa tenorem, który jest wspierany przez barytony pozostałych członków zespołu. Głos Hoffmana zachwycił m.in. Wojciecha Młynarskiego. Był on przewodniczącym jury podczas krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej. Po usłyszeniu "Ballady" stwierdził, że taka muzyka powinna być grana podczas festiwali. 

Jubileuszowa płyta

Podczas 40-lecia zespołu, Zbyszek Hoffman zrealizował z kolegami cel, którym było wydanie specjalnej płyty. Nosi ona tytuł "Życie to cud". Artyści chcieli przez nią powiedzieć, że tyle, ile dobra nosimy w sobie, tyle jest go na świecie. Płyta składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera stare piosenki, np. "Hej przyjaciele" czy "Ogień i woda". Druga zawiera nowe utwory, np. "Punkt Widzenia" i "Białe plaże Kalifornii".

 

Przy okazji premiery płyty, Zbyszek Hoffman powiedział, że to bardzo osobiste wydanie. Zawiera utwory nie tylko nostalgiczne, ale też bardziej dynamiczne. To połączenie wielu emocji i brzmień. Miała ona swoją premierę w 2017 roku.

Transformacja muzyczna

Początki kariery Zbyszka Hoffmana wiązały się z tworzeniem muzyki określanej jako poezja śpiewana. Wraz z kolegami tworzył także muzykę kabaretową. Muzycy rozwijali się i zmieniali przez cały czas. Teraz ich twórczość można określić muzyką country rockową i z takiej są najbardziej znani.

Nagrody Zbyszka Hoffmana

Tak, choć nie wszystkie samodzielnie. Zespół Babsztyl, którego jest członkiem, wygrał liczne festiwale i przeglądy piosenki studenckiej. We wczesnych latach istnienia zespołu, wygrali oni m.in.: 

  • "Bazunę",
  • "Yapę",
  • "Tartak".

Sam Zabyszek Hoffman został uznany za Artystę Roku podczas XX plebiscytu "Dyliżanse", który miał miejsce w 2019 roku. W 2021 roku piosenka Zbyszka Hoffmana "Dziki bez", która została nagrana z Babsztylem i Marysią Gorajską wygrała konkurs na Piosenkę Country. Piosenka ta została nagrana na płytę "RE". 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Zbyszek Hoffman: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Na jakich instrumentach gra Zbyszek Hoffman?
Artysta gra na gitarze akustycznej oraz na banjo, a dodatkowo także śpiewa.
Dlaczego warto posłuchać piosenek Zbyszka Hoffmana?
W jego piosenkach można usłyszeć wiele życiowych mądrości, które niosą za sobą ważne przesłania. Nie śpiewa on byle czego. W każdym utworze pokazuje swoje przemyślenia i refleksje, które nie są przypadkowe. Wynikają z jego życiowych doświadczeń. Zbyszek Hoffman mówi, że nigdy nie zaśpiewa czegoś, co byłoby niezgodne z jego wartościami. W swojej muzyce chce ponad wszystko pokazywać prawdziwe emocje.

Fani lubią też

Zobacz też