Zbyszek Hoffman

Zbyszek Hoffman

Zbyszek Hoffman to muzyk, kompozytor i wokalista. Jest on współzałożycielem zespołu Babsztyl, który powstał w maju 1977 roku i nadal koncertuje. Choć z wykształcenia jest on Nauczycielem Wychowania Fizycznego, nie pracuje w zawodzie. Ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Gdańsku w 1979 roku. Aktualnie zajmuje się tylko pracą w grupie Babsztyl, w której jest głównym wokalistą oraz gra na gitarze akustycznej. 

Babsztyl - kariera Zbyszka Hoffmana

Zespół Babsztyl został założony w 1977 roku. Muzycy brali udział w studenckich przeglądach oraz festiwalach, dzięki czemu zyskali popularność. 

 

Pierwszym występem Zbyszka Hoffmana był koncert z zespołem Babsztyl podczas "Bazuny", czyli festiwalu piosenki turystycznej w Gniewie. Zbyszek Hoffman i jego koledzy byli wtedy studentami. Porwali publiczność piosenką, którą sami stworzyli. Nosiła tytuł "Ballada o samotności". Wygrali wtedy jedną z nagród. Po tym koncercie Zbyszek Hoffman i jego kolega Rysiek Wolbach poznali Lecha Makowieckiego. Poczuli ten sam rytm i zaczęli tworzyć zespół we trzech. 

 

Trzy lata po rozpoczęciu muzycznej przygody zagrali na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Porwali widownię utworem "W siną Dal". Dzięki temu występowi mogli oni nagrać płytę dla Polskich Nagrań. Nosiła ona tytuł "Szykuj się bracie". Występowali także wielokrotnie na mrągowskim Pikniku Country. 

 

Przez kilka lat zespół miał przerwę, ale wznowił swoją muzyczną działalność. Ich utwory niejednokrotnie były prezentowane przez innych artystów w takich programach, jak: "The Voice of Poland", "Od przedszkola do Opola", "Szansa na sukces" czy "Must Be The Music". Muzyka zespołu Babsztyl mieści się w gatunkach: country oraz pop rock. 

Głos Zbyszka Hoffmana

W latach 70-80. ubiegłego wieku muzycy zespołu Babsztyl robili wrażenie na wszystkich. Zbyszek Hoffman śpiewa tenorem, który jest wspierany przez barytony pozostałych członków zespołu. Głos Hoffmana zachwycił m.in. Wojciecha Młynarskiego. Był on przewodniczącym jury podczas krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej. Po usłyszeniu "Ballady" stwierdził, że taka muzyka powinna być grana podczas festiwali. 

Jubileuszowa płyta

Podczas 40-lecia zespołu, Zbyszek Hoffman zrealizował z kolegami cel, którym było wydanie specjalnej płyty. Nosi ona tytuł "Życie to cud". Artyści chcieli przez nią powiedzieć, że tyle, ile dobra nosimy w sobie, tyle jest go na świecie. Płyta składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera stare piosenki, np. "Hej przyjaciele" czy "Ogień i woda". Druga zawiera nowe utwory, np. "Punkt Widzenia" i "Białe plaże Kalifornii".

 

Przy okazji premiery płyty, Zbyszek Hoffman powiedział, że to bardzo osobiste wydanie. Zawiera utwory nie tylko nostalgiczne, ale też bardziej dynamiczne. To połączenie wielu emocji i brzmień. Miała ona swoją premierę w 2017 roku.

Transformacja muzyczna

Początki kariery Zbyszka Hoffmana wiązały się z tworzeniem muzyki określanej jako poezja śpiewana. Wraz z kolegami tworzył także muzykę kabaretową. Muzycy rozwijali się i zmieniali przez cały czas. Teraz ich twórczość można określić muzyką country rockową i z takiej są najbardziej znani.

Nagrody Zbyszka Hoffmana

Tak, choć nie wszystkie samodzielnie. Zespół Babsztyl, którego jest członkiem, wygrał liczne festiwale i przeglądy piosenki studenckiej. We wczesnych latach istnienia zespołu, wygrali oni m.in.: 

  • "Bazunę",
  • "Yapę",
  • "Tartak".

Sam Zabyszek Hoffman został uznany za Artystę Roku podczas XX plebiscytu "Dyliżanse", który miał miejsce w 2019 roku. W 2021 roku piosenka Zbyszka Hoffmana "Dziki bez", która została nagrana z Babsztylem i Marysią Gorajską wygrała konkurs na Piosenkę Country. Piosenka ta została nagrana na płytę "RE". 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Zbyszek Hoffman: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar

 

Zbyszek Hoffman - Często zadawane pytania

  • Zespół Babsztyl gra zarówno ballady, jak i żywiołowe piosenki. Potrafi wywołać wiele emocji w publiczności, która bawi się razem z nimi. Dawniej tworzyli także bardziej kabaretowe utwory.
  • Tak. Podczas pierwszej fali pandemii Zbyszek Hoffman wraz z zespołem Babsztyl stworzył płytę "RE". Jedną z piosenek, które się na niej znajdują, jest "Klub samotnych serc". To pierwsza piosenka z płyty, która została stworzona na chwilę przez lock-downem. Sam Zbyszek Hoffman mówił, że to wybuchowa mieszanka muzyczna i miał nadzieję, że spodoba się fanom. Podczas pracy nad płytą, musieli spotykać się online. Artysta uważa, że dzięki temu mógł się wiele nauczyć.
  • Artysta gra na gitarze akustycznej oraz na banjo, a dodatkowo także śpiewa.
  • W jego piosenkach można usłyszeć wiele życiowych mądrości, które niosą za sobą ważne przesłania. Nie śpiewa on byle czego. W każdym utworze pokazuje swoje przemyślenia i refleksje, które nie są przypadkowe. Wynikają z jego życiowych doświadczeń. Zbyszek Hoffman mówi, że nigdy nie zaśpiewa czegoś, co byłoby niezgodne z jego wartościami. W swojej muzyce chce ponad wszystko pokazywać prawdziwe emocje.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zbyszek Hoffman
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/