Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Andrzej Trojak

Andrzej Trojak

Andrzej TrojakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Andrzej Trojak to polski artysta country, który na rodzimej scenie muzycznej występuje już od wielu lat. Do tej pory mogliśmy go oglądać wydającego w formacjach Grupa Furmana, Zgredybillies oraz Trojak Street Combo. Artysta ma na swoim koncie single i płyty, za które otrzymywał nagrody, a także występy na krajowych festiwalach muzycznych. Znany jest z tworzenia zarówno lekkich, jak i skłaniających do przemyśleń utworów, które niemal zawsze kończą się morałem.

Historia Andrzeja Trojaka

Andrzej Trojak pochodzi z Bielska-Białej, czyli miasta położonego na południu Polski. Jego historia na rodzimym rynku muzycznym jest nieco burzliwa, ponieważ muzyk ma już na swoim koncie występy w trzech grupach. Wszystko zaczęło się od Grupy Furman. To tutaj artysta rozpoczynał swoją karierę jako wokalista zespołu. W jej ramach powstały takie utwory jak "ETZ" oraz "Modlitwa". Następnie Andrzej Trojak dołączył do Zgredybillies, który głównie grał rock'n'rolla. Z tego okresu jego życia pochodzi "Całe życie na kredycie". Po tym epizodzie artysta wrócił jednak ponownie do country. Założył zespół sygnowany swoim własnym nazwiskiem, czyli Trojak Street Combo, który wydał już pierwszą płytę.

Andrzej Trojak - dorobek muzyczny

Andrzej Trojak ma na swoim koncie wiele hitów muzycznych z gatunku country. Do najbardziej popularnych należą "ETZ" oraz "Modlitwa". To dzięki nim wygrał Konkurs Piosenki Kierowców Radia w Mrągowie. Natomiast z utworem "Całe życie na kredycie" zajął miejsce na Liście Przebojów Trójki. Jego najnowsza płyta powstała z formacją Trojak Street Combo i nosi tytuł "Kamienica cudów". Znalazło się na niej 11 utworów. Są to: 

 • "Mądry"
 • "Głowa dorsza"
 • "Furman śmierci w kinie Wanda"
 • "Babskie gazety"
 • "Kamienica cudów"
 • "Dzida"
 • "Urwał mi się sen"
 • "Sanktuarium"
 • "Opał, miał, węgiel, flot"
 • "Żul"
 • "Dymki"

Płyta bardzo szybko zebrała pozytywne opinie. Wśród fanów muzyki country zdobyła miano krążka, który można słuchać i nucić przez przerwy. To połączenie lekkich kawałków oraz tych nieco bardziej smutnych i przygnębiających. Każdy z nich kończy się jednak morałem, dlatego ich słuchanie to prawdziwa przyjemność zarówno dla uszu, jak i mózgu. Album Trojak Street Studio to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników country.

Występy i koncerty Andrzeja Trojaka

Andrzej Trojak z zespołem gra zarówno na samodzielnych koncertach, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Wystąpił już m.in. na takich wydarzeniach jak Festiwal Piknik Country w Mrągowie, Wiślaczek Country 2017 w Wiśle, XI Festiwal Czyste Country w Wolsztynie czy Country w Mieście w Mrągowie. Artysta jest w stanie zgromadzić pod sceną liczne grono fanów country i sprawić, aby doskonale się bawili.

 

Z kim współpracuje Andrzej Trojak?

Andrzej Trojak współpracuje z wieloma muzykami. Do tej pory mogliśmy go podziwiać obok takich artystów jak:

 • Alicja Boncol - wystąpiła z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" w utworze "Dymki";
 • Artur Konwiński - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" m.in. w utworach "Głowa dorsza", "Babskie gazety" czy "Żul" jako gitarzysta;
 • Jędrzej Kubiak - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" m.in. w utworach "Babskie gazety" czy "Sanktuarium";
 • Krzysztof Maciejowski - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" w utworze "Głowa dorsza" jako skrzypek;
 • Kasia Nova - wystąpiła z Andrzejem Trojakiem w Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, gdzie artyści zaśpiewali w duecie;
 • Wheels of Steel Band - grupa wystąpiła z Andrzejem Trojakiem na XI Festiwalu Czyste Country w Wolsztynie.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Andrzej Trojak: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Andrzej Trojak?
Andrzej Trojak pochodzi z Bielska-Białej.
Jak nazywa się najnowsza płyta Andrzeja Trojaka?
Najnowsza płyta Andrzeja Trojaka wydana z zespołem Trojak Street Combo nosi tytuł "Kamienica cudów" i powstała w 2019 roku.
Z kim współpracuje Andrzej Trojak?
Andrzej Trojak współpracuje z wieloma artystami takimi jak: Alicja Boncol, Artur Konwinski, Jędrzej Kubiak, Krzysztof Maciejowski, Kasia Nova czy Wheels of Steel Band.
Gdzie w 2022 roku wystąpi Andrzej Trojak?
Andrzej Trojak zapowiedział swój udział na tegorocznym Piknik Country i Folk Mrągowo 2022. Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w dniach 29-30 lipca. Natomiast od 28 do 31 lipca będzie trwał Piknik Country w Mieście, czyli impreza towarzysząca.
Jak Andrzej Trojak stał się popularny?
Andrzej Trojak występuje na polskiej scenie muzycznej już od kilkunastu lat. Zaczynał od Grupy Furman, a następnie sukcesywnie zdobywał popularność grając w Zgredybillies, aby teraz współtworzyć band sygnowany własnym nazwiskiem, czyli Trojak Street Combo.

Fani lubią też

Zobacz też