Andrzej Trojak

Andrzej Trojak

Andrzej Trojak to polski artysta country, który na rodzimej scenie muzycznej występuje już od wielu lat. Do tej pory mogliśmy go oglądać wydającego w formacjach Grupa Furmana, Zgredybillies oraz Trojak Street Combo. Artysta ma na swoim koncie single i płyty, za które otrzymywał nagrody, a także występy na krajowych festiwalach muzycznych. Znany jest z tworzenia zarówno lekkich, jak i skłaniających do przemyśleń utworów, które niemal zawsze kończą się morałem.

Historia Andrzeja Trojaka

Andrzej Trojak pochodzi z Bielska-Białej, czyli miasta położonego na południu Polski. Jego historia na rodzimym rynku muzycznym jest nieco burzliwa, ponieważ muzyk ma już na swoim koncie występy w trzech grupach. Wszystko zaczęło się od Grupy Furman. To tutaj artysta rozpoczynał swoją karierę jako wokalista zespołu. W jej ramach powstały takie utwory jak "ETZ" oraz "Modlitwa". Następnie Andrzej Trojak dołączył do Zgredybillies, który głównie grał rock'n'rolla. Z tego okresu jego życia pochodzi "Całe życie na kredycie". Po tym epizodzie artysta wrócił jednak ponownie do country. Założył zespół sygnowany swoim własnym nazwiskiem, czyli Trojak Street Combo, który wydał już pierwszą płytę.

Andrzej Trojak - dorobek muzyczny

Andrzej Trojak ma na swoim koncie wiele hitów muzycznych z gatunku country. Do najbardziej popularnych należą "ETZ" oraz "Modlitwa". To dzięki nim wygrał Konkurs Piosenki Kierowców Radia w Mrągowie. Natomiast z utworem "Całe życie na kredycie" zajął miejsce na Liście Przebojów Trójki. Jego najnowsza płyta powstała z formacją Trojak Street Combo i nosi tytuł "Kamienica cudów". Znalazło się na niej 11 utworów. Są to: 

 • "Mądry"
 • "Głowa dorsza"
 • "Furman śmierci w kinie Wanda"
 • "Babskie gazety"
 • "Kamienica cudów"
 • "Dzida"
 • "Urwał mi się sen"
 • "Sanktuarium"
 • "Opał, miał, węgiel, flot"
 • "Żul"
 • "Dymki"

Płyta bardzo szybko zebrała pozytywne opinie. Wśród fanów muzyki country zdobyła miano krążka, który można słuchać i nucić przez przerwy. To połączenie lekkich kawałków oraz tych nieco bardziej smutnych i przygnębiających. Każdy z nich kończy się jednak morałem, dlatego ich słuchanie to prawdziwa przyjemność zarówno dla uszu, jak i mózgu. Album Trojak Street Studio to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników country.

Występy i koncerty Andrzeja Trojaka

Andrzej Trojak z zespołem gra zarówno na samodzielnych koncertach, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Wystąpił już m.in. na takich wydarzeniach jak Festiwal Piknik Country w Mrągowie, Wiślaczek Country 2017 w Wiśle, XI Festiwal Czyste Country w Wolsztynie czy Country w Mieście w Mrągowie. Artysta jest w stanie zgromadzić pod sceną liczne grono fanów country i sprawić, aby doskonale się bawili.

 

Dla miłośników country lub też samego Andrzeja Trojaka mamy świetną wiadomość. Artysta zapowiedział swój udział na tegorocznym Piknik Country i Folk Mrągowo 2022. Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w dniach 29-30 lipca. Natomiast od 28 do 31 lipca będzie trwał Piknik Country w Mieście, czyli impreza towarzysząca. To już niedługo, dlatego nie warto czekać z zakupem biletów, które wciąż są jeszcze dostępne. 

Z kim współpracuje Andrzej Trojak?

Andrzej Trojak współpracuje z wieloma muzykami. Do tej pory mogliśmy go podziwiać obok takich artystów jak:

 • Alicja Boncol - wystąpiła z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" w utworze "Dymki";
 • Artur Konwiński - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" m.in. w utworach "Głowa dorsza", "Babskie gazety" czy "Żul" jako gitarzysta;
 • Jędrzej Kubiak - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" m.in. w utworach "Babskie gazety" czy "Sanktuarium";
 • Krzysztof Maciejowski - wystąpił z Andrzejem Trojakiem na płycie "Kamienica cudów" w utworze "Głowa dorsza" jako skrzypek;
 • Kasia Nova - wystąpiła z Andrzejem Trojakiem w Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, gdzie artyści zaśpiewali w duecie;
 • Wheels of Steel Band - grupa wystąpiła z Andrzejem Trojakiem na XI Festiwalu Czyste Country w Wolsztynie.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Andrzej Trojak: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Andrzej Trojak - Często zadawane pytania

 • Andrzej Trojak pochodzi z Bielska-Białej.
 • Najnowsza płyta Andrzeja Trojaka wydana z zespołem Trojak Street Combo nosi tytuł "Kamienica cudów" i powstała w 2019 roku.
 • Andrzej Trojak współpracuje z wieloma artystami takimi jak: Alicja Boncol, Artur Konwinski, Jędrzej Kubiak, Krzysztof Maciejowski, Kasia Nova czy Wheels of Steel Band.
 • Andrzej Trojak zapowiedział swój udział na tegorocznym Piknik Country i Folk Mrągowo 2022. Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w dniach 29-30 lipca. Natomiast od 28 do 31 lipca będzie trwał Piknik Country w Mieście, czyli impreza towarzysząca.
 • Andrzej Trojak występuje na polskiej scenie muzycznej już od kilkunastu lat. Zaczynał od Grupy Furman, a następnie sukcesywnie zdobywał popularność grając w Zgredybillies, aby teraz współtworzyć band sygnowany własnym nazwiskiem, czyli Trojak Street Combo.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Andrzej Trojak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/