Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga

Sprawdź wydarzenia
Mariusz KalagaSzczegółyOpisWydarzeniaMariusz Kalaga - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
64 lata
data urodzenia:
19.12.1959
miejsce urodzenia:
Dąbrowa Górnicza
dyscyplina:
Piosenkarz pop i country
social media:

Opis

Mariusz Kalaga jest wykonawcą estradowym, piosenkarzem, który został obdarzony wspaniałym wokalem. Razem ze swoim zespołem gra muzykę rozrywkową i taneczną, żywiołowe piosenki w gatunku tex-mex, pastorałki oraz kolędy, jak również kompozycje szlagierowe “Co tu jest grane?”, “Jedna z gwiazd”, “Już zamknęłam serca drzwi", Nie zapomnę tamtej nocy", “Nasz mały letni romans”, “Róża czerwona”, “Rosa Amarilla”, “Teraz jesteś tylko moja”, “Gdy się napełni szkło”, “Nie więdnij mój kwiatku”. Śpiewa głosem o sporej skali oraz o charakterystycznej, ciepłej barwie, która stanowi niespotykaną atrakcję i urozmaicenie występów tego artysty. 

Mariusz Kalaga - historia 

Mariusz Kalaga, nazywany jest w branży muzycznej “Royem Orbisonem znad Wisły” - jest on zodiakalnym strzelcem. Miał on swój debiut w wieku pięciu lat w przedszkolu. Później w wieku nastoletnim należał do grupy muzycznej Cordis Christi grającej muzykę w tematach religijnych. W drugiej połowie lat 70-tych chodził do Technikum Budowlanego, gdzie stał się założycielem kabaretu Agrafka. Śpiewał równocześnie też w grupach Unisono oraz Buda Folk. Jest również absolwentem Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach na kierunku fizyka z astronomią, Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku menadżer kultury, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, jak i Wyższej Szkoły Biznesu na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi. 

 

Brał udział w różnych spektaklach i festiwalach muzycznych w Polsce oraz poza jej granicami: między innymi we Włoszech, Algierii, Francji, USA, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Turcji czy w Jugosławii. Znany jest doskonale miłośnikom utworów country z prezentacji programów telewizyjnych na Międzynarodowym Pikniku Country odbywającym się w Mrągowie, na którym to jest on stałym bywalcem. W roku 2013 obchodził tam 20-lecie i od Pani burmistrz udało mu się otrzymać tytuł Kowboja Honorowego Miasta Mrągowa. Sporą popularność zyskał również za sprawą uczestnictwa w różnorodnych, telewizyjnych programach, między innymi w Szlagierowej Liście Telewizji TVS, Przebojowych Smakach, Liście Szlagierów Śląskich, Imienniku Dwójki Zbigniewa Górnego oraz Gali Piosenki Biesiadnej. 

Mariusz Kalaga - jaką muzyką się zajmuje i z kim prowadzi współpracę?

Gra doskonale znane przeboje oraz standardy muzyki rozrywkowej i tanecznej, pastorałki i kolędy, żywiołowe piosenki należące do gatunku tex-mex, jak również kompozycje szlagierowe takie, jak “Biegnij nad morze", "Nasz mały letni romans", "Róża czerwona", "Rosa Amarilla", "Teraz jesteś tylko moja", "Gdy napełni się szkło", "Nie więdnij mój kwiatku", "Już zamknęłam serca drzwi", "Nie zapomnę tamtej nocy", "Co tu jest grane?", "Jedna z gwiazd" oraz sporo innych. 

 

Mariusz Kalaga posiada głos o sporej skali oraz odznaczającej się, niezwykle ciepłej barwie, która stanowi niespotykaną atrakcję oraz urozmaicenie jego artystycznych występów na terenie całego kraju. W latach 1979-1982 był on solistą zespołu Dąbrowiacy, zaś w kolejnych latach śpiewał w folklorystycznym zespole muzycznym Siemianowice.

 

Następnie w latach 1994-1997 nagrywał, współpracował oraz występował z zespołem o nazwie Gang Marcela. W połowie roku 2000 był uczestnikiem w największym na świecie festiwalu country FAN FAIR na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w jednym spośród klubów, jak również zaśpiewał gościnnie w Chicago na imprezie przygotowanej dla amerykańskiej Polonii. W marcu 2001r. dostał nagrodę "Płyta Roku", zaś w następnym roku został uhonorowany nagrodą "Wokalista Roku". W czerwcu 2012 roku dostał Nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Polskiej Kultury". 

Czym jeszcze zajmuje się Mariusz Kalaga?

Mariusz Kalaga jest nie tylko artystą estradowym, ale także producentem i organizatorem programów i imprez muzycznych takich, jak chociażby: "Karnawałowy Koktajl Muzyczny", "Z muzyką bliżej Europy", "Chlebem i solą raz na ludowo". Był też przez wiele lat organizatorem Pikniku Międzynarodowego Muzyki Country w Dąbrowie Górniczej. W latach 2006-2010, pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, był przewodniczącym Komisji Sportu i Kultury, jak również v-ce przewodniczącym Komisji Kultury Polskich Miast. Jako samorządowy działacz inicjował aktywnie oraz wspierał rozwój kultury we własnym, rodzinnym mieście, występując równocześnie na zagłębiowskiej i śląskiej scenie muzycznej. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mariusz Kalaga: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Droga na Ostrołękę, Andrzej Trojak, Colorado, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Country Sisters, Rednex, Zbyszek Hoffman, Babsztyl, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Paulina Wróblewska, George Hamilton, Andrzej Cierniewski, Agata Karczewska, After Blues, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Mariusz Kalaga - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mariusz Kalaga?

Miejscowości, w których Mariusz Kalaga wystąpi w najbliższym czasie: Dąbrowa Górnicza, Warszawa.

Kim jest Mariusz Kalaga?
Jest wykonawcą estradowym, piosenkarzem, który ma wspaniały głos.
W jakim wieku zadebiutował Mariusz Kalaga?
Mariusz Kalaga zadebiutował mając 5 lat.
Jaką nazwę nosił zespół grający muzykę religijną, do którego należał Mariusz Kalaga będąc nastolatkiem?
Był to zespół o nazwie Cordis Christi.
Do jakiej szkoły uczęszczał Mariusz Kalaga?
Uczęszczał on do Technikum budowlanego.
Jakie zajęcia są ważne dla Mariusza Kalagi poza byciem artystą estradowym?
Mariusz Kalaga jest także organizatorem i producentem programów oraz imprez muzycznych.

Fani lubią też

Zobacz też