Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga jest wykonawcą estradowym, piosenkarzem, który został obdarzony wspaniałym wokalem. Razem ze swoim zespołem gra muzykę rozrywkową i taneczna, żywiołowe piosenki w gatunku tex-mex, pastorałki oraz kolędy, jak również kompozycje szlagierowe “Co tu jest grane?”, “Jedna z gwiazd”, “Już zamknęłam serca drzwi", Nie zapomnę tamtej nocy", “Nasz mały letni romans”, “Róża czerwona”, “Rosa Amarilla”, “Teraz jesteś tylko moja”, “Gdy się napełni szkło”, “Nie więdnij mój kwiatku”. Śpiewa głosem o sporej skali oraz o charakterystycznej, ciepłej barwie, która stanowi niespotykaną atrakcję i urozmaicenie występów tego artysty. 

Mariusz Kalaga - historia 

Mariusz Kalaga, nazywany jest w branży muzycznej “Royem Orbisonem znad Wisły” - jest on zodiakalnym strzelcem. Miał on swój debiut w wieku pięciu lat w przedszkolu. Później w wieku nastoletnim należał do grupy muzycznej Cordis Christi grającej muzykę w tematach religijnych. W drugiej połowie lat 70-tych chodził do Technikum Budowlanego, gdzie stał się założycielem kabaretu Agrafka. Śpiewał równocześnie też w grupach Unisono oraz Buda Folk. Jest również absolwentem Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach na kierunku fizyka z astronomią, Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku menadżer kultury, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, jak i Wyższej Szkoły Biznesu na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi. 

 

Brał udział w różnych spektaklach i festiwalach muzycznych w Polsce oraz poza jej granicami: między innymi we Włoszech, Algierii, Francji, USA, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Turcji czy w Jugosławii. Znany jest doskonale miłośnikom utworów country z prezentacji programów telewizyjnych na Międzynarodowym Pikniku Country odbywającym się w Mrągowie, na którym to jest on stałym bywalcem. W roku 2013 obchodził tam 20-lecie i od Pani burmistrz udało mu się otrzymać tytuł Kowboja Honorowego Miasta Mrągowa. Sporą popularność zyskał również za sprawą uczestnictwa w różnorodnych, telewizyjnych programach, między innymi w Szlagierowej Liście Telewizji TVS, Przebojowych Smakach, Liście Szlagierów Śląskich, Imienniku Dwójki Zbigniewa Górnego oraz Gali Piosenki Biesiadnej. 

Mariusz Kalaga - jaką muzyką się zajmuje i z kim prowadzi współpracę?

Gra doskonale znane przeboje oraz standardy muzyki rozrywkowej i tanecznej, pastorałki i kolędy, żywiołowe piosenki należące do gatunku tex-mex, jak również kompozycje szlagierowe takie, jak “Biegnij nad morze", "Nasz mały letni romans", "Róża czerwona", "Rosa Amarilla", "Teraz jesteś tylko moja", "Gdy napełni się szkło", "Nie więdnij mój kwiatku", "Już zamknęłam serca drzwi", "Nie zapomnę tamtej nocy", "Co tu jest grane?", "Jedna z gwiazd" oraz sporo innych. 

 

Mariusz Kalaga posiada głos o sporej skali oraz odznaczającej się, niezwykle ciepłej barwie, która stanowi niespotykaną atrakcję oraz urozmaicenie jego artystycznych występów na terenie całego kraju. W latach 1979-1982 był on solistą zespołu Dąbrowiacy, zaś w kolejnych latach śpiewał w folklorystycznym zespole muzycznym Siemianowice.

 

Następnie w latach 1994-1997 nagrywał, współpracował oraz występował z zespołem o nazwie Gang Marcela. W połowie roku 2000 był uczestnikiem w największym na świecie festiwalu country FAN FAIR na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w jednym spośród klubów, jak również zaśpiewał gościnnie w Chicago na imprezie przygotowanej dla amerykańskiej Polonii. W marcu 2001r. dostał nagrodę "Płyta Roku", zaś w następnym roku został uhonorowany nagrodą "Wokalista Roku". W czerwcu 2012 roku dostał Nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Polskiej Kultury". 

Czym jeszcze zajmuje się Mariusz Kalaga?

Mariusz Kalaga jest nie tylko artystą estradowym, ale także producentem i organizatorem programów i imprez muzycznych takich, jak chociażby: "Karnawałowy Koktajl Muzyczny", "Z muzyką bliżej Europy", "Chlebem i solą raz na ludowo". Był też przez wiele lat organizatorem Pikniku Międzynarodowego Muzyki Country w Dąbrowie Górniczej. W latach 2006-2010, pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, był przewodniczącym Komisji Sportu i Kultury, jak również v-ce przewodniczącym Komisji Kultury Polskich Miast. Jako samorządowy działacz inicjował aktywnie oraz wspierał rozwój kultury we własnym, rodzinnym mieście, występując równocześnie na zagłębiowskiej i śląskiej scenie muzycznej. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mariusz Kalaga: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Droga na Ostrołękę, Andrzej Trojak, Colorado, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Country Sisters, Rednex, Zbyszek Hoffman, Babsztyl, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Paulina Wróblewska, George Hamilton, Andrzej Cierniewski, Agata Karczewska, After Blues, Michael Lonstar,

 

Mariusz Kalaga - Często zadawane pytania

  • Jest wykonawcą estradowym, piosenkarzem, który ma wspaniały głos.
  • Mariusz Kalaga zadebiutował mając 5 lat.
  • Był to zespół o nazwie Cordis Christi.
  • Uczęszczał on do Technikum budowlanego.
  • Mariusz Kalaga jest także organizatorem i producentem programów oraz imprez muzycznych.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mariusz Kalaga
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/