Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Agata Karczewska

Agata Karczewska

Agata KarczewskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Agata Karczewska jest rodowitą warszawianką, która od najmłodszych lat przejawiała zapał do muzyki. Dziś możemy przypisać jej wiele tytułów, m.in. piosenkarka, autorka wielu przebojów muzyki country czy gitarzystka. Dusza wielu talentów, z niezwykle rozwiniętą wyobraźnią muzyczną, swoją twórczość ulokowała w takich gatunkach muzycznych jak amerykański folk, country, blues czy folk rock. 

Agata Karczewska kariera

Oryginalne brzmienia, wychodzące spod skrzydeł Agaty Karczewskiej, pozwalają na doskonały relaks dla ciała i ducha. Pomimo wielu fascynacji różnymi gatunkami muzycznymi, serce wokalistki należy przede wszystkim do muzyki country. To właśnie na jej tle artystka czuje się jak ryba w wodzie. Jak sama podkreśla, to właśnie ten gatunek muzyczny jest dla niej doskonałą bazą, na której może wyrażać siebie i własne emocje. 

 

To, co w twórczości Agaty Karczewskiej jest dla niej kwestią priorytetową, to szczerość oraz autentyczność, która już po przesłuchaniu jednego z utworów znajdujących się w dorobku artystki wysuwa się na pierwszy plan. Nazywana polską folkową singer- songwriterką, serwującą naszym uszom dźwięki wprost z południowej Ameryki. Przejrzyjmy się twórczości Agaty Karczewskiej z bliska.

Dorobek artystyczny znanej piosenkarki muzyki country

W 2017 roku ukazał się debiutancki minialbum Agaty Karczewskiej z autorskim materiałem, który nosi nazwę "You’re Not So Special".

 

Kolejny krążek artystki ukazała się w 2019 roku, przy współpracy z Marcinem Borysem. Dzieło twórców nosi nazwę I'm Not Good at Having Fun, i to właśnie ten album uważany jest za pierwszy, debiutancki krążek Agaty Karczewskiej. Na płycie znajduje się jedenaście niezwykle osobistych utworów, które utrzymane są w stylistyce alternatywnego country oraz indie folku. Każdy utwór jest swojego rodzaju oddzielną opowieścią, który przywołuje nam na myśl różnorodne wspomnienia. Materiał muzyczny został nominowany do Fryderyków 2020. 

 

OFFbeat Music Agency stała się wytwórnią płyt znanej piosenkarki muzyki country i folk. 

Inspiracje i najbardziej popularne występy Agaty Karczewskiej

Agata Karczewska dała się poznać szerszej publiczności w 2017 roku, kiedy to zdecydowała się na udział w piątej edycji niezwykle znanego programu rozrywkowego Idol. Niestety wokalistka odpadła tuż przed wyłonieniem finałowej ósemki uczestników, rywalizując wówczas o miejsce z późniejszym zwycięzcą V edycji-  Mariuszem Dybą. Po udziale w programie kariera artystyczna artystki nabrała jeszcze szybszego tempa. Mogliśmy podziwiać jej niezwykłą wrażliwość muzyczną m.in. na takich wydarzeniach jak Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, Jarocin Festiwal, Halfway Festiwal odbywający się w Białymstoku, Pol’and’Rock Festival 2018. Co więcej, artystkę mogła zobaczyć na żywo także publiczność zagraniczna, np. na wydarzeniu Live at Heart w Szwecji. Agata Karczewska koncertowała także na scenach we Francji, Portugalii, Niemczech, Słowenii czy w Czechach.

 

Artystka od najmłodszych lat zafascynowana jest takimi zespołami jak The Beatles czy The Rolling Stones. Jak sama wskazuje, uwielbia także klasycznych artystów, takich jak Bob Dylan. To właśnie oni są dla samej artystki oraz jej muzyki ogromną inspiracją. Co więcej, głos Agaty Karczewskiej niejednokrotnie porównywany jest do brzmienia wokalu Amy Winehouse. Artystka wskazuję, że jest to dla niej bardzo miłe porównanie, jednak trochę abstrakcje, ponieważ Amy to niedościgniona ikona świata muzyki. 

Powiązani artyści 

Agata Karczewska prężnie współpracowała nad wydaniem swojego pierwszego debiutanckiego albumu z Marcinem Borsem. To bardzo znany polski multiinstrumentalista oraz producent muzyczny. Współpracował przy wielu, dużych formatach wraz z najsłynniejszymi artystami polskiej sceny muzycznej. Płyta Agaty Karczewskiej i Marcina Borsa stała się doskonałą kompozycją, która zachwyca ogromne grono odbiorców.

 

John Porter w 2022 roku nawiązał współpracę z Agatą Karczewską. Artystka podkreśla, że jest to dla niej ogromne wyróżnienie. Owocem nawiązanej współpracy muzycznej stała się piosenka No way to say goodbye. W ramach estrady Poznańskiej artyści dołączyli do projektu Duety, na bazie którego powstała wspólna piosenka. 

 

Inni artyści country to Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech DudkowskiMichael Lonstar,

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki kolor włosów ma Agnieszka Karczewska?
Agnieszka Karczewska nosi włosy w kolorze jasnego blondu.
Który utwór przyniósł piosenkarce największych rozgłos?
Singiel noszący nazwę Fool pozwolił piosenkarce na osiągnięcie dużej popularności. Utwór prezentowany na łamach radiowej Trójki dotarł do wielu odbiorców.
W którym popularnym programie rozrywkowym swoich sił próbowała Agnieszka Karczewska?
Agnieszka Karczewska występowała w V edycja znanego wszystkim programu Idol.
Czym oprócz muzyki country interesuje się wokalistka?
Agnieszka Karczewska jest fanką piłki nożnej, a jej ulubionym klubem jest Manchester United.
Który występ artysta zalicza do swoich największych osiągnięć?
Występ na scenie festiwalu Pol’and’Rock Agnieszka Karczewska zalicza do jednych ze swoich największych osiągnięć.

Fani lubią też

Zobacz też