Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Music Road Pilots

Music Road Pilots

Music Road PilotsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Music Road Pilots to holenderski zespół, który tworzy popularną w Europie muzykę typu modern country rock. W jego skład wchodzi kilku utalentowanych muzyków, którzy na scenie grają razem od 2008 r. Co jeszcze warto wiedzieć o zespole Music Road Pilots? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Music Road Pilots – co to za zespół?

Zespół Music Road Pilots (w skrócie ZMR) to grupa założona w 2008 r. w holenderskim Dalfsen przez gitarzystę Alberta Rumengana. W składzie zespołu znajdują się również Richard Hesselink, Albert Rumengan, Peter van den Bos, Edu Nolten oraz Hans Molenaar. Zespół od lat tworzy muzykę modern country rock, a co więcej, uchodzi za jeden z najlepszych zespół grający muzykę country w całej Europie. Music Road Pilots ma za sobą wiele wspaniałych tras koncertowych, w tym m.in. we Francji, Niemczech,  Austrii, Szwajcarii oraz wielokrotnie w Polsce – chociażby na Pikniku Country & Folk, który co roku odbywa się w Mrągowie.

Modern country rock w wydaniu Music Road Pilots

Holenderski zespół Music Road Pilots to profesjonaliści w każdym calu. Grupa sięga do korzeni gatunku, nie bojąc się przy tym nadać mu jednak nieco nowocześniejszego brzmienia. Muzyka ta stanowi zatem kombinację klasycznego, amerykańskiego country, ciepłych dźwięków folkowych oraz modern country–rockiem, który jest szybszy. Co więcej, utworach zespołu można wyczuć inspirację takimi artystami jak: Keith Urban, Brad Paisley, Vince Gill oraz Dierks Bentley. W ten sposób powstała zupełnie nowa jakość – europejska muzyka country. Są to pełne energii kawałki o sielankowym klimacie. To też sprawiło, że grupa Music Road Pilots została wybrana jako support podczas europejskich tras koncertowych gwiazd muzyki country takich jak Alberta Lee oraz Sarah Jory. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ zespół był również wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Zacznijmy jednak od początku.

Pierwsza wspólna płyta

Początki grupy Music Road Pilots sięgają 2008 r., kiedy to zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Alberta Rumengana. Wkrótce potem dołączyła do niego reszta muzyków, którzy nadali kawałkom ciepłego, folkowego brzmienia. I tak oto powstała pierwsza płyta zespołu "When She Gets Close To Me", która otworzyła przed muzykami sceny w całej Europie. Album ten wzbudził niemałe zainteresowanie – zwłaszcza wśród fanów muzyki country. Tuż po premierze albumu zespół zagrał na festiwalach w ponad 15 różnych krajach! Taka duża trasa koncertowa również przysporzyła muzykom sławy. W ciągu zaledwie 3 kolejnych lat zespół stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki country w Europie.

Dalsze sukcesy zespołu Music Road Pilots

W kolejnych latach muzycy nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu ciężko pracowali nad swoim muzycznym dorobkiem. Dzięki temu już w 2013 i 2015 r. grupa została nagrodzona w Austrii nagrodą "Best International Country Act”. Z kolei w 2015 r. zespół został wybrany jako "Best Country Band" w internetowym plebiscycie przeprowadzonym przez magazyn Fair Play Country. Tak więc po trasie Country Music Hall Of Fame z legendą muzyki country – Charlym McCoyem, zespół Music Road Pilots w końcu zabrał się za pracę nad drugą płytą.

 

I tak ono powstał album "NashVegas”, który zapewnił artystom nominację do Josie Music Awards w Nashville w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, nowy album zapewnił muzykom kolejną, już trzecią nagrodę austriackiego ACMF. Na tym jednak jeszcze nie koniec sukcesów muzycznych zespołu. Już w 2017 r. grupa Music Road Pilots po raz kolejny została mianowana przez Holenderskie Stowarzyszenie Muzyki Country (DCMA) "Elektrycznym Zespołem Roku”, a gitarzysta zespołu Albert Rumengan, został nagrodzony nagrodą dla "Muzyka Roku”.

 

Te i inne sukcesy muzyczne sprawiły, że zespół Music Road Pilots stał się znany na całym świecie. Prestiżowe nagrody i wyróżnienia, w tym nominacja do amerykańskiego Josie Music Awards Nashville sprawiły, że zespół stał się rozpoznawalny także i za Oceanem. Co więcej, Music Road Pilots posiada również rzesze wiernych fanów w Polsce. Wielokrotnie bowiem koncertował on w naszym kraju na festiwalach country. Warto również dodać, że na scenie zespół można było już spotkać z gwiazdami takimi jak: LeAnn Rimes, Connie Smith, Danni Leigh, Dwight Yoakam, Aaron Watson, Will Bannister,  Bobby Flores, Darryl Worley, Billy Yates, oraz ZZ Top.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Music Road Pilots: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół Music Road Pilots?
Zespół pochodzi z Dalfsen w północnej Holandii.
Kto gra w zespole Music Z jakimi gwiazdami zespół już współpracował?Road Pilots?
Zespół tworzą: Richard Hesselink, Albert Rumengan, Peter van den Bos, Edu Nolten oraz Hans Molenaar.
Jaką muzykę gra Music Road Pilots?
Zespół tworzy muzykę modern country rock.
Z kim grupa miała okazję współpracować?
Zespół Music Road Pilots miał już okazję współpracować z gwiazdami muzyki country takimi jak Albert Lee, Charly McCoy, Linda Gail Lewis i Sarah Jory.
Jak nazywa się pierwszy album zespołu Music Road Pilots ?
Pierwsza płyta zespołu to "When She Gets Close To Me".
Z jakimi gwiazdami zespół już współpracował?
Na scenie zespół można było spotkać z gwiazdami takimi jak: LeAnn Rimes, Connie Smith, Danni Leigh, Dwight Yoakam, Aaron Watson, Will Bannister, Bobby Flores, Darryl Worley, Billy Yates, oraz ZZ Top.
Ile razy zespół zdobył nagrodę "Best International Country Act”?
Nagrodę "Best International Country Act” zespół otrzymał już czterokrotnie – w latach 2013, 2014, 2015 oraz 2018.

Fani lubią też

Zobacz też