Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Klaudia Magica

Klaudia Magica

Klaudia MagicaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Klaudia Magica to polska artystka, która koncertuje już od 2009 roku. Pomimo tego, swój debiutancki singiel wydała dopiero w czerwcu 2022 roku. Jej pierwszy utwór nosi tytuł "To jest mój czas". Piosnka szybko zdobyła popularność w serwisie YouTube, ponieważ w zaledwie 3 tygodnie od premiery nabiła prawie 50 tysięcy wyświetleń. 

Klaudia Magica - historia

Klaudia Magica, a w zasadzie Klaudia Majkowska, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, jest związana z muzyką americana od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 roku, co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne. Miało to miejsce w Mrągowie, gdzie wykonała takie utwory jak "Blue Bayou" Lindy Ronstadt, "All Jacked Up" Gretchen Wilson oraz "You’ve Got a Friend" Carole King. W 2016 roku przeprowadziła się do Londynu, jednak już trzy lata później wróciła do ojczyzny, żeby osiedlić się w Warszawie.

 

W 2021 roku Klaudia Magica wzięła udział w Pikniku Country&Folk w Mrągowie. To zapoczątkowało jej powrót do muzyki w dużym stylu. Dzięki występowi rozpoczęła pracę nad swoim solowym albumem. Światło dzienne ujrzał już pierwszy singiel zatytułowany "To jest mój czas". Jak na niewielkie zasięgi artystki jej debiutancki utwór zdobył bardzo dużą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube, ponieważ jest to już aż prawie 50 tysięcy. Klaudia Magica działa także prężnie na Facebooku i Instagramie. W każdym z tych mediów zgromadziła ponad tysiąc obserwujących.

 

Artystka w wywiadach przyznaje, że na jej muzykę ma wpływ wielu artystów. Jednym z nich jest Miley Cyrius i jej album "Attention", którego Klaudia Magica podczas tworzenia swojej debiutanckiej płyty. Mówi także o tym, że gdyby miała możliwość urodzić się w innej dekadzie, to wybrałaby lata sześćdziesiąte. Z sentymentem dodaje także, że panował wtedy rock'n'roll, który niestety już chyba nie wróci.

Klaudia Magica - dorobek muzyczny

Choć Klaudia Magica nie ma na swoim koncie żadnego albumu muzycznego, a do tej pory występowała z utworami innych artystów, to trzeba przyznać, że jej debiutancki singiel reprezentujący gatunek americana robi wrażenie. Nosi on wymowny tytuł "To jest mój czas". Artystka zaprezentowała piosenkę w czerwcu 2022 roku i już zapowiada, że ma gotowe kolejne testy oraz muzykę.

 

Trudno oceniać dorobek muzyczny Klaudii Magiki, słuchając zaledwie jednego kawałka. Jednak już teraz widzimy, że jest to przemyślana muzyka, która wpada w ucho, co przy dźwiękach country jest bardzo istotne. Towarzyszy jej mocny głos artystki oraz niebanalny tekst, z którym wiele osób może się utożsamić. Prawdopodobnie to właśnie to stoi za licznymi odtworzeniami utworu w serwisie YouTube.

Występy i koncerty Klaudii Magica

Klaudia Magica do tej pory miała już okazję wystąpić na Piknik Country&Folk w Mrągowie, gdzie śpiewała popularne światowe hity u boku największych polskich gwiazd. W tym roku pojawi się na tym wydarzeniu ponownie! Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 28-29 lipca. Jeśli masz ochotę posłuchać dźwięków country i usłyszeć tę początkującą, ale niezwykle utalentowaną artystkę, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Bilety na Piknik Country&Folk wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Klaudia Magica?

Pomimo stosunkowo krótkiej kariery na polskim rynku muzycznym Klaudia Magica miała okazję współpracować z cenionymi polskimi artystami. Na scenie w Mrągowie wykonywała utwory z takimi gwiazdami jak:

  • Maria Sadowska - popularna polska piosenkarka jazzowa, popowa, i funkowa, znana także z sędziowania w programie "The Voice of Poland";
  • Dominika Gawęda - popularna polska piosenkarka i wokalistka zespołu Blue Café;
  • Lidia Kopania - popularna polska piosenkarka, która aktualnie kontynuuje solową karierę, a wcześniej śpiewała jako wokalistka zespołu Kind of Blue.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Klaudia Magica?
Artystka tworząca pod pseudonimem Klaudia Magica naprawdę nazywa się Klaudia Majkowska.
Skąd pochodzi Klaudia Magica?
Klaudia Magica pochodzi z Mazowsza.
Jak nazywa się najnowsza płyta Klaudii Magicy?
Klaudia Magica dopiero pracuje nad swoją pierwszą płytą. Zapowiedziała ją debiutanckim utworem "To jest mój czas".
Z kim współpracuje Klaudia Magica?
Pomimo stosunkowo krótkiej kariery na polskim rynku muzycznym Klaudia Magica miała okazję współpracować z cenionymi polskimi artystami takimi jak m.in.: Maria Sadowska, Dominika Gawęda czy Lidia Kopania.
Gdzie będzie można posłuchać Klaudii Magicy w 2022 roku?
Klaudia Magica pojawi się na tegorocznym Piknik Country&Folk w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też