Klaudia Magica

Klaudia Magica

Klaudia Magica to polska artystka, która koncertuje już od 2009 roku. Pomimo tego, swój debiutancki singiel wydała dopiero w czerwcu 2022 roku. Jej pierwszy utwór nosi tytuł "To jest mój czas". Piosnka szybko zdobyła popularność w serwisie YouTube, ponieważ w zaledwie 3 tygodnie od premiery nabiła prawie 50 tysięcy wyświetleń. 

Klaudia Magica - historia

Klaudia Magica, a w zasadzie Klaudia Majkowska, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, jest związana z muzyką americana od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 roku, co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne. Miało to miejsce w Mrągowie, gdzie wykonała takie utwory jak "Blue Bayou" Lindy Ronstadt, "All Jacked Up" Gretchen Wilson oraz "You’ve Got a Friend" Carole King. W 2016 roku przeprowadziła się do Londynu, jednak już trzy lata później wróciła do ojczyzny, żeby osiedlić się w Warszawie.

 

W 2021 roku Klaudia Magica wzięła udział w Pikniku Country&Folk w Mrągowie. To zapoczątkowało jej powrót do muzyki w dużym stylu. Dzięki występowi rozpoczęła pracę nad swoim solowym albumem. Światło dzienne ujrzał już pierwszy singiel zatytułowany "To jest mój czas". Jak na niewielkie zasięgi artystki jej debiutancki utwór zdobył bardzo dużą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube, ponieważ jest to już aż prawie 50 tysięcy. Klaudia Magica działa także prężnie na Facebooku i Instagramie. W każdym z tych mediów zgromadziła ponad tysiąc obserwujących.

 

Artystka w wywiadach przyznaje, że na jej muzykę ma wpływ wielu artystów. Jednym z nich jest Miley Cyrius i jej album "Attention", którego Klaudia Magica podczas tworzenia swojej debiutanckiej płyty. Mówi także o tym, że gdyby miała możliwość urodzić się w innej dekadzie, to wybrałaby lata sześćdziesiąte. Z sentymentem dodaje także, że panował wtedy rock'n'roll, który niestety już chyba nie wróci.

Klaudia Magica - dorobek muzyczny

Choć Klaudia Magica nie ma na swoim koncie żadnego albumu muzycznego, a do tej pory występowała z utworami innych artystów, to trzeba przyznać, że jej debiutancki singiel reprezentujący gatunek americana robi wrażenie. Nosi on wymowny tytuł "To jest mój czas". Artystka zaprezentowała piosenkę w czerwcu 2022 roku i już zapowiada, że ma gotowe kolejne testy oraz muzykę.

 

Trudno oceniać dorobek muzyczny Klaudii Magiki, słuchając zaledwie jednego kawałka. Jednak już teraz widzimy, że jest to przemyślana muzyka, która wpada w ucho, co przy dźwiękach country jest bardzo istotne. Towarzyszy jej mocny głos artystki oraz niebanalny tekst, z którym wiele osób może się utożsamić. Prawdopodobnie to właśnie to stoi za licznymi odtworzeniami utworu w serwisie YouTube.

Występy i koncerty Klaudii Magicy

Klaudia Magica do tej pory miała już okazję wystąpić na Piknik Country&Folk w Mrągowie, gdzie śpiewała popularne światowe hity u boku największych polskich gwiazd. W tym roku pojawi się na tym wydarzeniu ponownie! Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 29-30 lipca. Jeśli masz ochotę posłuchać dźwięków country i usłyszeć tę początkującą, ale niezwykle utalentowaną artystkę, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Bilety na Piknik Country&Folk wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Klaudia Magica?

Pomimo stosunkowo krótkiej kariery na polskim rynku muzycznym Klaudia Magica miała okazję współpracować z cenionymi polskimi artystami. Na scenie w Mrągowie wykonywała utwory z takimi gwiazdami jak:

  • Maria Sadowska - popularna polska piosenkarka jazzowa, popowa, i funkowa, znana także z sędziowania w programie "The Voice of Poland";
  • Dominika Gawęda - popularna polska piosenkarka i wokalistka zespołu Blue Café;
  • Lidia Kopania - popularna polska piosenkarka, która aktualnie kontynuuje solową karierę, a wcześniej śpiewała jako wokalistka zespołu Kind of Blue.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Klaudia Magica: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Klaudia Magica - Często zadawane pytania

  • Artystka tworząca pod pseudonimem Klaudia Magica naprawdę nazywa się Klaudia Majkowska.
  • Klaudia Magica pochodzi z Mazowsza.
  • Klaudia Magica dopiero pracuje nad swoją pierwszą płytą. Zapowiedziała ją debiutanckim utworem "To jest mój czas".
  • Pomimo stosunkowo krótkiej kariery na polskim rynku muzycznym Klaudia Magica miała okazję współpracować z cenionymi polskimi artystami takimi jak m.in.: Maria Sadowska, Dominika Gawęda czy Lidia Kopania.
  • Klaudia Magica pojawi się na tegorocznym Piknik Country&Folk w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia 2022 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Klaudia Magica
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/