Siostry Melosik

Siostry Melosik

Siostry Melosik to muzyczny duet, który stworzyły bliźniaczki Dagmara i Martyna Melosik. Wielokrotnie nagradzane w różnych konkursach muzycznych, w 2011 r. postawiły wszystko na muzykę. Dziś tworzą nastrojową muzykę country, w której nie brak elementów tanecznego popu. Co więcej, ich kawałki pojawiły się w wielu produkcjach filmowych. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim są Siostry Melosik?

Siostry Melosik to poznański duet muzyczny stworzony przez siostry bliźniaczki – Martynę i Dagmarę. Urodzone 19 września 1987 r. w Poznaniu siostry, od zawsze przejawiały miłość do muzyki. Nic więc dziwnego, że związały z nią swoje dorosłe życie i zostały wokalistkami, kompozytorkami oraz autorkami swoich tekstów. Bardzo często można je zobaczyć również na scenie w całej Polsce – zwłaszcza podczas pikników i festiwali muzyki country!

Jaką muzykę grają Siostry Melosik?

Tworzące zespół Martyna i Dagmara robią muzykę na pograniczu pop i country. Nie zamykają się one jednak na inne gatunki muzyczne, a dzięki współpracy z gwiazdami takimi jak Ania Dąbrowska siostry są znane z nagrywania delikatnej i bardzo kobiecej muzyki. Ich kawałki wyróżniają się nie tylko ze względu na urzekający wokal, ale i z powodów tekstów, które są starannie przemyślane, a w dodatku skłaniają do refleksji. Co ciekawe, wiele z utworów sióstr Melosik jest znanych również ze ścieżek do filmów.

Początki kariery muzycznej

Pierwsze kroki na scenie muzycznej Siostry Melosik stawiały już w czasach dzieciństwa. Już od najmłodszych lat występowały one w programach telewizyjnych, w tym m.in. emitowanym na TVP1 programie muzycznym "Od przedszkola do Opola". Jednak dopiero w 2001 r. usłyszała o nich cała Polska. Wszystko za sprawą utworu "W moim magicznym domu", który wykonały w programie TVN Droga do Gwiazd. Tym samym wygrały one ten program. Z kolei w 2003 r. wzięły one udział w koncercie "Zbigniew Wodecki i jego goście”, który transmitowano na TVP2.

 

W 2005 r. zniknęły one jednak na chwilę ze sceny i wyjechały na rok do Stanów Zjednoczonych. Tam Siostry Melosik występowały m.in. z Cecilem Shaw oraz grały w musicalach – "Pajama game" oraz w "Barnum". W międzyczasie siostry również współpracowały z big-bandami oraz rozwijały swoje umiejętności w grze na instrumentach. Dzięki temu Martyna gra na saksofonie, a Dagmara na klarnecie. Przed powrotem do kraju siostry zdały także maturę w Stanach Zjednoczonych, a po powrocie do Polski zapisały się na studia z filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończyły.

Kolejne duże sukcesy

Kariera sióstr nabrała rozpędu ponownie po 2010 r. Już w 2011 r. siostry Melosik wydały singiel „Żeńsko–męska gra”, za który zostały one nominację w kategorii "Nowa twarz radia Eska" do nagrody Eska Music Awards 2011. Utwór ten promowa film Łukasza Palkowskiego “Wojna żeńsko-męska”. Co więcej, utwór ten znalazł się także na składance najpopularniejszych hitów 2011 r. pt. "RMF FM Polskie Przeboje z 2011". To jeszcze nie koniec sukcesów tego duetu. Od 2012 r. Siostry Melosik współpracują z Anią Dąbrowską. Są jej chórzystkami oraz tworzą dla piosenkarki teksty. Ponadto zostały one aż trzykrotnie nominowane do nagrody Fryderyk w kategorii Utwór roku” – w latach 2016, 2017 i 2018.

Od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie po Opole

Artystki znane są z występów na festiwalach. Dlatego też w 2016 r. nie mogły więc odmówić wzięcia udziału w koncercie pod nazwą "Wierzę w Boże Miłosierdzie", który odbył się z okazji zakończenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Siostry Melosik wykonały piosenkę "In Christ Alone". Z kolei 2 lata później, w czerwcu 2018 r. na 55. KFPP w Opolu wykonały one utwór "Batumi”. Piosenka ta zapewniła im Nagrodę Publiczności, a co więcej, była ona zapowiedzią pierwszego albumu studyjnego sióstr. On również miał być utrzymany w stylistyce pop i country.

 

W kolejnych latach siostry wydawały następne single.  W 2018 r. ukazał się utwór "Równocześnie", a w 2019 r. inspirowany filmem "Coś nie tak". Warto wspomnieć, że teledysk do tej piosenki był inspirowany filmem Romana Polańskiego  "Nóż w wodzie". Następnie na początku wiosny 2020 r. wyszedł singiel "Nawet ty", a w 2021 r. teledysk do kawałka "Endless". Piosenka ta została napisana jako ścieżka dźwiękowa do filmu "Heading Liberty". Zwieńczeniem ich prac został album "Znam na pamięć dalszy ciąg", którego premiera odbyła się w marcu.2022 r.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Siostry Melosik: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Siostry Melosik - Często zadawane pytania

  • Siostry Melosik to duet, który stworzyły bliźniaczki – Dagmara i Martyna Melosik.
  • Martyna gra na saksofonie, a Dagmara na klarnecie.
  • Siostry Melosik śpiewały w chórku Ani Dąbrowskiej oraz tworzył dla niej teksty. Ponadto ich utwór "Znam na pamięć dalszy ciąg" pojawił się gościnnie na płycie Ani Dąbrowskiej “Dla naiwnych marzycieli – Limited Version”. Ponadto współpracowały one także z artystami, takimi jak Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży i Krzysztof Kiljański.
  • Po zdaniu matury w dziewczyny ukończyły filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Siostry Melosik
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/