Zespół Ślad

Zespół Ślad

Zespół Ślad powstał w 2017 roku i od tamtego momentu odnosi on kolejne sukcesy. Grający w jego składzie artyści, zawdzięczają taki stan rzeczy przede wszystkim swojemu doświadczeniu, ale i byciu wiernym gatunkowi muzycznemu, który współtworzą. 

Ślad - co to za zespół?

Zespół Ślad współtworzą bracia bliźniacy Rafał oraz Andrzej Oryńczak. Posiadają już w swoim dorobku artystycznym autorską płytę i rozpoczęli intensywne prace nad kolejną z nich. Bracia Oryńczak stworzyli utwór, który zyskał szansę na to, aby stać się hitem promującym region, z którego pochodzą. Chodzi o piosenkę noszącą tytuł “Na kamieniu kamień”', która poza bluesowymi dźwiękami nawiązuje do miasta Strzegom oraz do mieszkających tam osób. Zespół Ślad, staje się powoli coraz bardziej rozpoznawalny w regionie, jak i ogólnie na całym Dolnym Śląsku, przede wszystkim z uwagi wyrazisty charakter członków, jak i bluesowy styl, w którym oni tworzą. 

 

Bracia Oryńczak we wszystkim co robią, starają się pozostawiać po sobie jakiś ślad. Ich twórczość jest niczym mozaika z wielokolorowego szkła. Członkowie zespołu pochodzą z zupełnie innych światów, niemniej jednak każdy spośród nich ma swój unikalny wkład w całą układankę. W utworach tej grupy muzycznej, znaleźć można opowieści o niepokojach, smutkach, radościach, refleksjach, dylematach i różnych problemach. Ślad to przygoda życia, którą jego członkowie chcą się podzielić z innymi osobami.

 

Zespół Ślad to grupa przyjaciół, którzy fascynują się tworzeniem swojej autorskiej muzyki. Udało się im wydać już kilka utworów, które są bardzo popularne wśród słuchaczy. Począwszy od roku 2020, grupa ta posiada stały skład, w który wchodzą: Franek, Adam, Łukasz, Karolina, Rafał oraz Piotrek. 

 

Członkowie zespołu grają na perkusji, saksofonie, pianinie, ukulele, kontrabasie oraz na gitarach, ale również starają się otwierać na zupełnie nowe brzmienia. Wspólnymi siłami komponują muzykę i tworzą do niej teksty piosenek. Jak się okazuje, zapału i pomysłów wraz z upływającym czasem mają coraz więcej. 

 

Pierwszym spośród utworów, który udało się tej grupie opublikować była "Niezapominajka" - debiut zagrany i skomponowany w obecnym składzie zespołu. Celem tej grupy muzycznej jest rozwijanie swoich pasji, ale także dzielenie się przemyśleniami, wartościami, jak i estetyką, która powstaje na drodze połączenia różnorodnych wrażliwości członków zespołu - jest to coś zupełnie nowego, czego jak dotąd jeszcze nie było. To dla tych artystów wspaniała przygoda, która pozwala podróżować poprzez muzyczny świat będący odskocznią od codziennych problemów i trosk. 

 

Członkowie zespołu Ślad wierzą mocno, iż to, co robią ma sens, a każdą pomoc i dobre słowo traktują jako dmuchanie w ich żagle.

Muzyka Country

Członkowie zespołu Ślad, uznają muzykę country za przepiękne dźwięki, są to dla nich wspaniałe teksty opowiadające o codziennym życiu, jak również o poważnych historiach innych ludzi. Bracia Oryńczak są od wielu lat fanami tego gatunku muzycznego. Dlatego wielokrotnie brali udział w piknikach country odbywających się na terenie Mrągowa.

Utwór "Anielski Walc"

Piosenka ku pamięci Andrzeja Fabisiaka z zespołu Tanecznego RODEO w 9 rocznicę jego śmierci. To przepiękny utwór, nawiązujący do życia tego artysty, który niestety zmarł 12 maja 2010 roku. Piosenka powstała ku jego pamięci, ponieważ bracia Oryńczak byli z nim mocno związani. Wzruszające słowa tej piosenki, skłaniają do refleksji nad przemijaniem. Jest to również podziękowanie za twórczość i dobre serce Andrzeja Fabisiaka.

Utwór "Jestem Inny"

Sukces zespołu Ślad, nie niknie. Po tym, jak popularność zyskały utwory “Anielski Walc” oraz ,,Na kamieniu kamień" przyszedł czas na następną premierę pod tytułem “Jestem Inny”. Teledysk do tego utworu, można zobaczyć w sieci. Chociaż piosenka powstała dużo wcześniej, dopiero po kilku latach doczekała się swojej premiery. I bardzo dobrze, gdyż zespół Ślad rośnie w siłę i dzięki temu jego przekaz może być pełniejszy. Obecnie gra w pełnym składzie wzbogaconym o bas oraz perkusję. Autorem wszystkich tekstów, pozostaje niezmiennie jeden z założycieli zespołu, czyli Rafał Oryńczak.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Zespół Ślad: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Zespół Ślad - Często zadawane pytania

  • Zespół muzyczny Ślad powstał w roku 2017.
  • Zespół Ślad współtworzą dwaj bracia Rafał oraz Andrzej Oryńczak.
  • Twórcy zespołu Ślad pochodzą z Dolnego Śląska.
  • Utwory zespołu Ślad tworzone są w stylu bluesowym.
  • Utworem zespołu Ślad nawiązującym do Strzegomia oraz jego mieszkańców, jest piosenka pt. “Na kamieniu kamień”.
  • Pierwszym utworem, który stworzył zespół muzyczny Ślad była ,,Niezapominajka"
  • Teksty piosenek dla zespołu Ślad, tworzy Rafał Oryńczak.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zespół Ślad
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/