Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Colorado Band

Colorado Band

Colorado BandOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Polski zespół country? To nie oksymoron, w naszym kraju również działają, i to prężnie, zespoły grające tą pochodzącą ze Stanów muzykę. Jednym z nich jest Colorado Band. Po liczbie osób odwiedzających ich koncerty można śmiało stwierdzić, że mamy sporo fanów takich dźwięków. 

Jak powstał zespół Colorado Band

Początki Colorado Band sięgają wczesnych lat 90. W 1992 roku nastąpiła fuzja dwóch łódzkich zespołów, Western Standard i Texel. A doszło do niej niemal przypadkiem. Leszek Laskowski, ex-Texel, wędrując ulicą Piotrkowską w Łodzi, zastanawiał się, czy możliwa byłaby reanimacja jego zespołu. Wstąpił do jednego z pubów, w którym akurat trwał występ Janusza Nastarowicza, współpracującego wcześniej z Western Standard. 

 

Występ Janusza zrobił na Leszku takie wrażenie, że z miejsca zaproponował mu muzyczną współpracę. Panowie wymienili się numerami, a właściwie Janusz zapisał numer do Leszka, na barowej serwetce i powiedział, że wkrótce zadzwoni. 

 

Minęło jednak kilka dni, a telefon Leszka milczał. Kiedy kolejny spacer po Łodzi zaprowadził go do baru z muzyką na żywo, okazało się, że znowu gra tam Janusz. Jak opowiedział, żona wyprała mu koszulę, do której schował serwetkę z numerem. Tym razem już nic nie stało na przeszkodzie, by rozpocząć współpracę. 

Skromne początki i pierwsze sukcesy 

Członkowie obu grup postanowili stworzyć coś, czego jeszcze w Polsce nie było - połączyć brzmienie country z rockiem amerykańskim. Zespół pracował nad swoim materiałem i już w 1993 roku miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności na „Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Country”. Skoro country, to przegląd miała miejsce oczywiście w wiosce, małej Chróścinie w powiecie opolskim. Ich dynamiczne dźwięki spodobały się publiczności i zostały docenione przez jury - zespół zajął pierwsze miejsce i wkrótce dostał zaproszenie na XI Międzynarodowy Piknik Country w Mrągowie. Brak wydanej płyty nie przeszkadzał im w odnoszeniu kolejnych sukcesów, z których najbardziej znamienitym była nagroda Złoty Colt, czyli pierwsze miejsce w konkursie o Nagrodę Burmistrza Kielc.

 

Czas na pierwszą płytę, a właściwie płytę i kasetę, przyszedł dopiero w 1996. Wydanie nosiło nazwę "4 na 5" i otwarło zespołowi wrota do mediów: Colorado Band pojawił się w takich programach jak Stajnia WC, Country Club, Rock w Łodzi, wystąpił też na żywo w Radiu Opole, Łódź i Radiu Flash. Jeszcze w tym samym roku wystąpił u boku światowych sław na festiwalu Country Top. Rok  później piosenka "O co biega, co jest grane", z debiutanckiej płyty została zakwalifikowana do plebiscytu Muzycznej Jedynki, lądując w top 10 najlepszych utworów. 

 

Rok 1998 przyniósł kolejną płytę - "Na świąteczny wieczór". Nagrana została ona z udziałem gwiazd takich jak Krystyna Prońko, Sławomir Wierzcholski czy Jacek Wąsowski zdobyła duże uznanie słuchaczy i przyczyniła się do sukcesu zespołu na litewskim Międzynarodowym Festiwalu Country VISAGINO w kolejnym roku. Na festiwal ten zespół wracał zresztą jeszcze dwukrotnie: w 2000 i 2003 roku. 

 

Kolejne lata to płyta "Srebrny wiatrak", współpraca ze światowej sławy muzykiem country, Georgem Hamiltonem IV, która zaowocowała wydaniem po trzech latach płyty "Across the ocean", i album "Las Vegas" z 2015 roku. 25-lecie działalności zespołu w 2017 roku podsumowało wydanie płyty "XXV", z najbardziej znanymi hitami z wszystkich dotychczasowych albumów muzycznych.  

Colorado Band - dyskografia 

Dyskografia Colorado Band to siedem płyt (pierwsze wydawane były również na kasetach magnetofonowych!), w tym jedna nagrana we współpracy z "ambasadorem country" z USA i jedna podsumowująca lata działalności zespołu: 

  • "4 na 5" (1996 rok), 
  • "Na świąteczny wieczór" (1998 rok), 
  • "Weekend za miastem" (2002 rok), 
  • "Srebrny wiatrak" (2008 rok), 
  • "Across the ocean" (nagrana wspólnie z Georgem Hamiltonem IV z USA, wydana w 2011 roku), 
  • "Las Vegas" (2015 rok),
  • "XXV" (płyta z największymi przebojami zespołu, wydana na jego 25-lecie w 2017 roku). 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Colorado: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska, Michael Lonstar,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę gra Colorado Band?
Zespół gra połączenie country i amerykańskiego rocka.
Jaki jest obecny skład zespołu Colorado Band?
W skład zespołu wchodzi obecnie: Janusz Nastarowicz (wokalista, grający również na gitarze akustycznej), Leszek Laskowski (gra na nietypowym, choć dobrze znanym w środowisku country instrumencie - elektrycznej gitarze hawajskiej, nazywanej też elektryczną gitarą stalową), Dariusz Bełdowski (gitara basowa, wokal wspierający), Bartek Wroniszewski (grający na perkusji) i Jacek Karasiński (gra na gitarze elektrycznej).
Ile lat istnieje zespół Colorado Band?
Zespół został założony w 1992 roku, więc 2022 roku świętuje swoje 30-lecie, z tej okazji odbywa się kolejna trasa koncertowa i liczne występy na festiwalach.
Czy zespół Colorado Band jest znany za granicą?
Zdecydowanie tak - sławę przyniosły mu udane występy na festiwalu Europe Country, Visagino w Litwie, czy płyta nagrana we współpracy z jedną sław świata country, Georgem Hamiltonem IV. Przeszkodą w zdobyciu uznaniu za granicą nie były nawet polskie teksty piosenek.

Fani lubią też

Zobacz też