Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta Michael Lonstar

Michael Lonstar

Michael LonstarOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pod pseudonimem Michael Lonstar kryje się Michał Łuczyński, który urodził się w Warszawie w 1948 roku. To jeden z najbardziej znanych polskich muzyków country. Jest on piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem, a dodatkowo filmoznawcą, tłumaczem, autorem tekstów. Zajmuje się także produkcją płyt muzycznych, projektowaniem okładek płyt oraz plakatów, a także grafiką. Jest także akwarelistą oraz publicystą. 

Michael Lonstar - życie i twórczość

Ten człowiek wielu talentów jest samoukiem muzycznym. Przygodę z muzyką zaczął już w szkole, gdzie śpiewał i grał w The Western Stars oraz Jaguarach. Swój pierwszy zespół założył w 1978 roku i nazwał go The Country Family. Występował w tamtym czasie na Węgrzech, w Czechosłowacji oraz w ZSRR, a także na polskim festiwali Opole '83. Uczestniczył w wielu Piknikach Country w Mrągowie, Kielcach i Lesku. Śpiewał zarówno solo jak i z zespołami (nie tylko własnym, ale także gościnnie w innych). Spędził 2 lata w Stanach Zjednoczonych, gdzie także koncertował. Wystąpił m.in. w Chicago i Waszyngtonie, a także na festiwalach Fan Fair i Summer Lights. Występował także w amerykańskich programach telewizyjnych, m.in. "Nashville Now". 

 

Jako najlepszy polski muzyk country wystąpił w Belgii na Euro-Country Music Masters. Dawał koncerty w Niemczech, Skandynawii, we Włoszech i w każdym kraju wschodniej Europy. Odbył także trasę koncertową w Kanadzie

 

Stworzył recitale telewizyjne, takie jak "Punkt widzenia" oraz "Muzyka i okolice". "Strefa country, Scena Country" to cykl, którego także był autorem. Występował w licznych programach, takich jak "Country Club", "Country Bar", a także w filmie "Legenda europejskiego kowboja". Wystąpił także w programie dla dzieci "Od przedszkola do Opola", w którym razem z dziećmi odtwarzali piosenki z jego repertuaru. Od 2003 roku prowadzi audycje na kanale 1 Polskiego Radia pt. "Muzyczne ojczyzny Lonstara". 

 

Michael Lonstar jest także autorem teledysków w wersji włoskiej i angielskiej dla takich artystów jak m.in.: Perfect, Sojka, Lombard. Jest także autorem musicalu dla najmłodszych pt. "Przybycie dobrych wróżek". 

 

Przez jedną kadencję był prezesem Stowarzyszenia Muzyki Ludowej "Country". Pomagał w organizacji pierwszych mrągowskich Pikników Country. Jego utwór "Dwa tysiące koni" został wykorzystany w wielu filmowych reportażach. Dwa razy pomagał przy tworzeniu Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country. Jest corocznym mistrzem ceremonii w Camerimage na festiwalu filmowym. 

Nagrody

Michael Lonstar jest laureatem wielu nagród, takich jak:

  • Złoty Truck w kategorii najpopularniejszego wykonawcy country w Polsce (1996 r.),
  • Gitarowy Top (dwukrotnie),
  • Karolinka, czyli nagroda od prezydenta Opola,
  • Country Naj. 

Jest on także laureatem plebiscytu Giganci Country oraz Dyliżanse.

The Country Family

Był czas, że zespół The Country Family był jednym zespołem country w Polsce. "11 ton" to płyta, która sprzedała się nakładem 145 tysięcy. "Radio" to piosenka, która uznawana jest za nieoficjalną piosenkę wszystkich kierowców. Michael Lonstar samodzielnie projektował okładki albumów. Niestety, zespół rozpadł się, ponieważ  jego członkowie pracowali w innych zawodach i nie mieli aż tyle czasu na tworzenie muzyki. 

Lonstar Band

Zespół powstał w 1984 roku i po 2 tygodniach wygrał konkurs "Country w Stodole". Stali muzycy to: Mirosław Borkowski, Leszek Laskowski i Jerzy Stelmaszczuk. Reszta składu zmienia się co jakiś czas. Zespół wykonał utwory do "Tajemnic wiklinowej zatoki", czyli pełnometrażowego rysunkowego filmu. Aktualnie w zespole występują: Michael Lonstar, Mirosław Borkowski, Jerzy Stelmaszczuk, Grzegorz Szelewa i Leszek Laskowski. 

Dyskografia

Dyskografia Michaela Lonstara jest bardzo bogata. Z zespołem The Country Family nagrał dwa albumy: "Clementine" i "11 ton". Grupa Lonstar Band wydała 13 albumów, m.in.:

  • "Różne kolory",
  • "Coś mi nie pasuje",
  • "United States of Mind",
  • "Jadę na południe",
  • "The World of Lonstar".

Wykonał on także singiel "Lonstar Band". Ma na koncie różne składanki, takie jak: "Corinna", "Countrowcy Powodzianom" czy "Country Top '96".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Michael Lonstar: Cezary Makiewicz, Oksana Predko, Zbyszek Hoffman, Klaudia Magica, Zespół Ślad, Music Road Pilots, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak, George Hamilton, Colorado, Paulina Wróblewska, Siostry Melosik, Wojciech Dudkowski, Agata Karczewska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest z wykształcenia Michael Lonstar?
Michał Lonstar studiował na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury. Ukończył studia i jest architektem z wykształcenia.
Czy Michael Lonstar zajmuje się tłumaczeniami?
Tak, zajmuje się on tłumaczeniem na żywo na Canal+, a wcześniej TVP, podczas gali wręczenia Oscarów.
Ilu członków liczyła grupa The Country Family?
Łącznie w zespole występowało 15 osób. W zespole był m.in. pianista, skrzypek i osoba grająca na banjo.
Jaką dokładnie muzykę wykonuje Michael Lonstar?
Michał Lonstar wykonuje total country, który jest szerokim spektrum muzyki. Zawiera elementy XIX-wiecznych utworów, a także country-rock i mainstream.
Jakie są specjalne osiągnięcia Michaela Lonstara?
Jako jeden z trzech Polaków (obok Ignacego Paderewskiego oraz Leszka Laskowskiego) wystąpił dwa razy na Grand Ole Opry w Nashville oraz w programie "Nashville Now", a także na dwóch festiwalach Fan Fair oraz Summer Lights.

Fani lubią też

Zobacz też