Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Gabriela Muskała

Gabriela Muskała

Gabriela MuskałaOpisWydarzeniaGabriela Muskała - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Gabriela Muskała to urodzona w 1969 roku w Kłodzku – polska aktorka teatralna i filmowa, dramatopisarka. W 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną.

Rozwój kariery aktorskiej Gabrieli Muskały

Gabriela Muskała w 1993 roku przez cztery lata grała na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi oraz do 1996 gościnnie występowała w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Od 1997 roku związana jest z mieszczącym się w Łodzi Teatrem Jaracza oraz z warszawskim Teatrem Dramatycznym. W 2004 roku występowała gościnnie w Teatrze Narodowym w Warszawie.

 

Jest laureatką wielu nagród. Należą do nich między innymi m.in. I nagroda na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, którą otrzymała w 1995 roku. W 2013 roku Gabriela Muskała została uhonorowana Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Razem z siostrą, Moniką Muskałą, tworzy duet „Amanita Muskaria , którego monodram Podróż do Buenos Aires, Work in Regress prezentowano między innymi w Brukseli i Egerze.

 

Aktorkę można również zobaczyć w wielu serialach telewizyjnych. Nalezą do nich takie popularne produkcje jak między innymi Złotopolscy czy Londyńczycy.

Gabriela Muskała spektakle 2023

Gabriela Muskała jest aktorką, która występuje zarówno w filmie jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Same Plusy. W spektaklu występują znakomici aktorzy: Gabriela MUSKAŁA, Grażyna WOLSZCZAK, Marieta ŻUKOWSKA i Michał CZERNECKI/Łukasz SIMLAT. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski. Same plusy to świetnie przyjęty przez widzów spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, który widzowie będą mieli okazję ponownie zobaczyć na deskach naszego teatru GARNIZON SZTUKI. Producentem spektaklu jest Fundacja Garnizon Sztuki.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Gabriela Muskała - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Gabriela Muskała?

Miejscowości, w których Gabriela Muskała wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też