Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Edyta Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz

Edyta BartosiewiczOpisWydarzeniaEdyta Bartosiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Edyta Bartosiewicz to polska wokalista, autorka tekstów i producent muzyczny. Urodziła się w 1965 roku w Warszawie. Karierę rozpoczęła w latach 80. W tym czasie związała się z zespołem „Stuff", który zmienił się w Holloee Poloy. Wydana przez nich płyta nie odniosła jednak sukcesu, grupa rozwiązała się, a artystka rozpoczęła karierę solową.

 

Edyta Bartosiewicz jest też pięciokrotną laureatką Fryderyków oraz członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Współpracowała z artystami takimi jak: Wojciech Waglewski, Kazik Staszewski, Ziyo, Róże EuropyAcid Drinkers, HeyVarius Manx, Human, Agressiva 69, Kobranocka czy Krzysztof Krawczyk.

Edyta Bartosiewicz albumy

W 1992 roku ukazała się popowo-rockowa debiutancka płyta Edyty Bartosiewicz „Love”. Jednak sukces przyniósł jej kolejny album z 1994 roku „Sen” wydany prze Izabelin Studio. Z płyty pochodzą  takie przeboje jak „Tatuaż”, „Koziorożec” oraz „Sen”. Sprzedano ją w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy, co zapewniło trzykrotną platynę. Wykorzystując falę popularności rok później na półki trafił krążek Szok'n'Show, który również był sukcesem i pokrył się dwukrotną platyną. Pochodzą z niego takie utwory jak „Szał”, „Zegar” czy „Ostatni”.

 

Na czwartym albumie Edyty Bartosiewicz „Dziecko”, znalazły się największe hity artystki takie jak „Jenny” czy „Skłamałam”, które pojawiły się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego i Szczecińskiej Listy Polskiego Radia. W 1998 roku kolejny album „Wodospady”spotkał się z komercyjnym niepowodzeniem.

 

W 2004 roku razem z Krzysztofem Krawczykiem nagrali przebój „Trudno tak”, który znalazł się na albumie artysty ”To co w życiu ważne”. Piosenka została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Piosenka Roku. Jej ostatnia płyta „Renovatio” ukazała się w 2013 roku.

 

Wydarzenia

Edyta Bartosiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Edyta Bartosiewicz?

Miejscowości, w których Edyta Bartosiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Baranowo, Katowice, Olsztyn.

Fani lubią też

Zobacz też