Kroki

Kroki

Kroki to polski zespół muzyczny, którego kawałki porywają do dobrej zabawy. Zespół zajmuje się  połączeniem muzyki elektronicznej z muzyką indierock oraz elementami soulu i jazzu. Trio muzyków nie przestaje również zaskakiwać – panowie wciąż muzycznie się rozwijają, a ich muzyka spotyka się z coraz większym uznaniem.

Kroki - kim są?

Zespół Kroki to polskie trio muzyczne, które tworzą wokalista Jaq Merner, producent Szatt oraz basista Paweł Stachowiak. Członkowie zespołu znani są również jako  Jakub Goleniewski (Jaq Merner), Łukasz Palkiewicz (Szatt) oraz Paweł Stachowiak (Wuja HZG). Panowie zadebiutowali po raz pierwszy na scenie w takim składzie w 2016 r. Od tamtej pory ten zespół muzyczny z Wrocławia nagrał już kilka płyt i dalej się rozwija. Formacja Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.

Szatt

Czyli Łukasz Palkiewicz, który pochodzi z Raciborza, a początki kariery zaczynał na scenie muzycznej w Poznaniu. Twórca albumu "Bloom’, który został wydany przez Flirtini Records. Płyta ta została uznana na lamach portalu Bran New Anthem za jedną z najlepszych polskich płyt 2015 r.

 

Paweł Stachowiak

Basista zespołu, który gry uczył się m.in. u Wojtka Pilichowskiego i Adriana Maruszczyka. Artysta miał okazję współpracować również z Markiem Raduli i Jackiem Królikiem, w trakcie Ogólnopolskich Dni z Gitarą.

Jaq Merner

Czyli Jakub Goleniewski, który jest wokalistą zespołu. Był on również członkiem wrocławskiego kolektywu Regime oraz współpracował z producentem muzycznym o pseudonimie Matt Peanut.

Muzyczny debiut zespołu Kroki 

Pierwszy album zespół Kroki wydał w 2016 r. i spotkał się on z dużym uznaniem fanów muzyków elektronicznej. Producent Szatt, tak jak i reszta zespołu – stanęli oni na wysokości zadania. Już w 2017 r. ukazały się kolejne single, tym razem promujące album "Controlled Chaos", który ukazał się kilka miesięcy później. Jeszcze w tym samym roku zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 – w kategorii  Album Roku – Elektronika oraz Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie  "Controlled Chaos" znalazło się 12 utworów, które tak naprawdę zostały nagrane w 2 miastach, jednak to Wrocław od sierpnia 2018 stał się nowym domem dla całego zespołu. Z kolei płyta "Controlled Chaos" jest pewnego rodzaju opowieścią o niedoskonałych ludziach i emocjach, jakie nas przepełniają. W tle piosenek słychać rozstrojony fortepian nagrany na przenośnym recorderze, pojawia się również kilka partii gitar oraz momentami bardzo liryczne wokale. Warto również wspomnieć, że okładka tej płyty została wyróżniona w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.

Kolejne sukcesy

Po kilku latach przerwy od bycia na scenie zespół kroki powrócił z nowym materiałem. Nowy album promowany kawałkiem "Szkoda" pojawił się w 2021 r. i co ciekawsze, był to pierwszy polskojęzyczny materiał zespołu Kroki. Płyta o tym samym tytule, co promujący ją kawałek dość wyjątkowy, a nawet i przełomowy dla zespołu album. Opisane w utworach historie, są pełne emocji i słów, które każdy z nas doświadcza na co dzień. Dlatego też płyta spotkała się z takim dużym uznaniem. "Szkoda" to pocieszenie dla każdego, komu nie poszło po jego myśli. W wywiadach zespół podkreśla również, że album jest lekcją godzenia się z tym, co nie wychodzi. Absolutnie jednak nie jest to ubolewanie nad życiem. Wisienką na torcie tego albumu jest kawałek "O miłości", który zawiera prosty, elektroniczny podkład, stanowiący wyraziste tło dla tekstu piosenki. 

Wyjątkowo płodny rok dla zespołu Kroki

Zdaje się, że wrocławskie Kroki postawiły sobie na ten rok wiele wydawniczych celów, a w ich realizacji, są jak na razie nie do zatrzymania. Takiej płodności twórczej członkom grupy w składzie: Łukasz Palkiewicz (Szatt, producent), Jakub Goleniewski (Jaq Merner, wokalista) i Paweł Stachowiak (Wuja HZG, basista) mogą pozazdrościć nawet najlepsi w tej branży.

 

Kroki mogą się bowiem pochwalić już jedną tegoroczną premierą, którą jest świetna, anglojęzyczna EP-ka "Underwater", na której znalazło się pięć utworów, w tym chociażby genialny, pełen emocji tytułowy singiel, z perfekcyjnie zbudowanym napięciem, które rozprasza się pod koniec w transowo–taneczny, niepokojąco przyśpieszający vibe.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kroki: Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Zalia, Daria Zawiałow, Rubens, LUNA, Kaśka Sochacka, Lordofon, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Kroki - Często zadawane pytania

  • Panowie zadebiutowali na scenie po raz pierwszy w 2016 r.
  • Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.
  • Zespół pochodzi z Wrocławia.
  • Jest to kawałek "Szkoda", który pojawił się w 2021 r.
  • Krążek "Controlled Chaos" został wyróżniony za najlepszą okładkę płyty w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kroki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/