Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Kroki

KrokiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kroki to polski zespół muzyczny, którego kawałki porywają do dobrej zabawy. Zespół zajmuje się  połączeniem muzyki elektronicznej z muzyką indierock oraz elementami soulu i jazzu. Trio muzyków nie przestaje również zaskakiwać – panowie wciąż muzycznie się rozwijają, a ich muzyka spotyka się z coraz większym uznaniem.

Kroki - kim są?

Zespół Kroki to polskie trio muzyczne, które tworzą wokalista Jaq Merner, producent Szatt oraz basista Paweł Stachowiak. Członkowie zespołu znani są również jako  Jakub Goleniewski (Jaq Merner), Łukasz Palkiewicz (Szatt) oraz Paweł Stachowiak (Wuja HZG). Panowie zadebiutowali po raz pierwszy na scenie w takim składzie w 2016 r. Od tamtej pory ten zespół muzyczny z Wrocławia nagrał już kilka płyt i dalej się rozwija. Formacja Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.

Szatt

Czyli Łukasz Palkiewicz, który pochodzi z Raciborza, a początki kariery zaczynał na scenie muzycznej w Poznaniu. Twórca albumu "Bloom’, który został wydany przez Flirtini Records. Płyta ta została uznana na lamach portalu Bran New Anthem za jedną z najlepszych polskich płyt 2015 r.

 

Paweł Stachowiak

Basista zespołu, który gry uczył się m.in. u Wojtka Pilichowskiego i Adriana Maruszczyka. Artysta miał okazję współpracować również z Markiem Raduli i Jackiem Królikiem, w trakcie Ogólnopolskich Dni z Gitarą.

Jaq Merner

Czyli Jakub Goleniewski, który jest wokalistą zespołu. Był on również członkiem wrocławskiego kolektywu Regime oraz współpracował z producentem muzycznym o pseudonimie Matt Peanut.

Muzyczny debiut zespołu Kroki 

Pierwszy album zespół Kroki wydał w 2016 r. i spotkał się on z dużym uznaniem fanów muzyków elektronicznej. Producent Szatt, tak jak i reszta zespołu – stanęli oni na wysokości zadania. Już w 2017 r. ukazały się kolejne single, tym razem promujące album "Controlled Chaos", który ukazał się kilka miesięcy później. Jeszcze w tym samym roku zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 – w kategorii  Album Roku – Elektronika oraz Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie  "Controlled Chaos" znalazło się 12 utworów, które tak naprawdę zostały nagrane w 2 miastach, jednak to Wrocław od sierpnia 2018 stał się nowym domem dla całego zespołu. Z kolei płyta "Controlled Chaos" jest pewnego rodzaju opowieścią o niedoskonałych ludziach i emocjach, jakie nas przepełniają. W tle piosenek słychać rozstrojony fortepian nagrany na przenośnym recorderze, pojawia się również kilka partii gitar oraz momentami bardzo liryczne wokale. Warto również wspomnieć, że okładka tej płyty została wyróżniona w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.

Kolejne sukcesy

Po kilku latach przerwy od bycia na scenie zespół kroki powrócił z nowym materiałem. Nowy album promowany kawałkiem "Szkoda" pojawił się w 2021 r. i co ciekawsze, był to pierwszy polskojęzyczny materiał zespołu Kroki. Płyta o tym samym tytule, co promujący ją kawałek dość wyjątkowy, a nawet i przełomowy dla zespołu album. Opisane w utworach historie, są pełne emocji i słów, które każdy z nas doświadcza na co dzień. Dlatego też płyta spotkała się z takim dużym uznaniem. "Szkoda" to pocieszenie dla każdego, komu nie poszło po jego myśli. W wywiadach zespół podkreśla również, że album jest lekcją godzenia się z tym, co nie wychodzi. Absolutnie jednak nie jest to ubolewanie nad życiem. Wisienką na torcie tego albumu jest kawałek "O miłości", który zawiera prosty, elektroniczny podkład, stanowiący wyraziste tło dla tekstu piosenki. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kroki: Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Zalia, Daria Zawiałow, Rubens, LUNA, Kaśka Sochacka, Lordofon, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół Kroki?
Zespół pochodzi z Wrocławia.
Jak nazywa się pierwszy polskojęzyczny materiał zespołu Kroki?
Jest to kawałek "Szkoda", który pojawił się w 2021 r.
Kiedy powstał zespół Kroki?
Panowie zadebiutowali na scenie po raz pierwszy w 2016 r.
Jaką muzykę gra zespół Kroki?
Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.
Jakie wyróżnienie otrzymała płyta "Controlled Chaos"?
Krążek "Controlled Chaos" został wyróżniony za najlepszą okładkę płyty w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.

Fani lubią też

Zobacz też