shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungto-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Jagoda Kret

Jagoda Kret

Jagoda KretOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jagoda Kret pojawiła się na polskim rynku muzycznym w roku 2013. Widzowie mogli ją wówczas zobaczyć w III edycji programu The Voice of Poland. Podopieczna Edyty Górniak zachwyciła wszystkich swoją ciekawą barwą głosu i dostała się aż do finału. To, że zajęła 4 miejsce, wcale nie przeszkodziło wokalistce w rozwijaniu swojej muzycznej kariery. W 2019 roku ukazał się debiutancki singiel artystki zatytułowany "5 kroków".

Kim jest Jagoda Kret?

Jagoda Kret jest to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, charakteryzująca się nietuzinkową, ciemną barwą głosu. Artystka pochodzi z Nowego Targu, aczkolwiek studiowała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. To charyzmatyczna wokalistka pochodząca z gór, której twórczość stanowi mieszankę gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień inspirowanych amerykańskim folkiem.

 

Była ona jednym z finalistów III edycji The Voice of Poland, jednak zajęła ostatnie miejsce. Talent show pomogło jednak w rozwinięciu jej kariery. W 2018 roku na platformie You Tube Jagoda Kret zaprezentowała swoje pierwsze autorskie kompozycje ("Będziemy rozmawiać o miłości", "5 kroków", "A ty bądź") w postaci Live Session. Jak sama artystka twierdzi, muzyka była jej bliska od dzieciństwa. Była rozśpiewanym i gadatliwym dzieckiem, którego wszędzie było pełno.

 

Kiedy miała 7 lat, rodzice zaprowadzili swoją córkę do państwowej szkoły muzycznej w Nowym Targu, gdzie rozpoczęła naukę gry na fortepianie. W tym okresie życia poznała podstawy muzyki (kształcenie słuchu, rytmika, śpiewanie w chórze). Artystka w wywiadach podkreślała to, że rodzice zawsze ją bardzo wspierali. Jej matka jeździła z nią na konkursy, natomiast ojciec udzielał wielu cennych porad.

Kariera Jagody Kret

Programy typu talent show cieszą się w Polsce ogromną popularnością. To one otwierają drzwi do muzycznej kariery i dają szansę na wybicie się z tłumu innych muzyków. Tak właśnie stało się w przypadku Jagody Kret, której udział w programie The Voice of Poland dał wielką szansę na sławę i sukces. Jak sama artystka podaje, jej życie po udziale w tym programie wywróciło się do góry nogami. Jej muzyczna pasja stała się wtedy jej główną częścią życia. 

 

Jagoda Kret zgłosiła się do 3 edycji programu The Voice Of Poland jako 21- latka w 2013 roku. Stała się wtedy podopieczną Edyty Górniak, która zwróciła uwagę na jej unikalną barwę głosu. Uczestniczka programu doszła aż do samego finału, gdzie zajęła 4 miejsce. W trakcie przesłuchania w ciemno zaśpiewała utwór "A Natural Woman", którym zachwyciła jurorów. Swoim znakomitym wykonaniem odwróciła aż 3 fotele jurorskie: Marii Sadowskiej, Edyty Górniak i Marka Piekarczyka. Wybrała jednak drużynę Edyty Górniak, którą ceni jako wokalistkę. 

 

Trzecią edycję programu wygrał Mateusz Ziółko, na drugim miejscu uplasował się Ernest Staniaszek. Pomimo tego, iż karierę muzyczną na poważnie rozpoczęła od uczestnictwa w 3 edycji programu "The Voice of Poland", to jednak już wcześniej artystka mogła poszczycić się pewnymi sukcesami. Jagoda Kret zajęła drugie miejsce w przeglądzie Młodych Talentów 2011 na Orawie i dostała się do półfinału Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie.

 

W 2018 roku w serwisie You Tube zamieściła 3 utwory, które zwiastowały nadchodzącą pierwszą płytę w jej dorobku. W 2019 roku została zakwalifikowana do projektu "My Name Is New", inicjatywy wytwórni Kayax, której celem jest promowanie młodych muzyków.

Jagoda Kret-albumy

W 2019 roku ukazał się debiutancki singiel Jagody Kret- "5 kroków". Na pierwszy długogrający album wokalistki trzeba było trochę poczekać. Krążek pod tytułem "O samym braku stabilności" pokazał się w czwartek 2 grudnia 2021 r.

 

Zapowiedział go najnowszy singiel wokalistki- "Błogostan". Album ten jest dla artystki zapisem podróży w głąb siebie, szeregiem różnych historii o pokonywaniu własnych lęków, o magii i pułapkach miłości, ciemnych stronach. Stanowi on dla niej poszukiwanie równowagi między zewnętrznym a wewnętrznym światłem o wysokiej amplitudzie emocji. 

Singiel Jagody- Błogostan jest dla wokalistki opowieścią o wolności umysłu, odwadze do wyzwolenia się z własnych ograniczeń, zaufaniu, dopuszczeniu do głosu skrytych potrzeb i pragnień.

 

Artystka pisze o nim również, iż jest to dostrzeganie w pozornie małych rzeczach wielkich wartości. Błogostan jest to propozycja nie jedynie dla miłośników gitarowych brzmień. Utwór stanowi mieszankę różnych brzmień i gatunków muzycznych. Został też do niego nakręcony klimatyczny teledysk. Na płycie znalazło się łącznie 10 utworów bluesowo-rockowych z elementami amerykańskiego folku. Oprócz "Błogostanu" projekt promują single: "Tu Nie Musisz Nic" i "Ciarki Na Barki".

Jagoda Kret- występy

Jagoda Kret wystąpiła w 2019 roku na wielu różnych festiwalowych scenach w Polsce. Można ją było zobaczyć między innymi na: Fest Festiwalu, Spring Breaku, na 56. KFPP w Opolu w konkursie "Debiuty" i w Jarocinie w ramach konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Zadebiutowała też w tym samym roku w audycji "Będzie głośno!" radiowej Czwórki. Usłyszeć ją można także podczas 3 odsłon "Męskie granie", na Enea Festiwalu w Poznaniu oraz na Letnich Brzmieniach w Katowicach jako support przed Vito Bambino. Artystka supportowała także Czesława Mozila.

Jagoda Kret- inspiracje

Wokalista w wywiadach mówi o tym, że inspirują ją takie gwiazdy jak: Edyta Górniak, Adele, Whitney Houston czy Stevie Wonder.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jagoda Kret: Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Zalia, Daria Zawiałow, Rubens, LUNA, Kaśka Sochacka, Lordofon, Kroki, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Rat Kru, Mrozu,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Jagoda Kret?
Artystka ma 30 lat.
Jaką muzykę tworzy Jagoda Kret?
Są to przede wszystkim utwory bluesowo-rockowe inspirowane amerykańskim folkiem.
Skąd pochodzi Jagoda Kret?
Wokalistka urodziła się w Nowym Targu.
Jaką szkołę ukończyła wokalistka?
Jagoda kret ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Jak nazywa się ostatni album artystki?
Album wydany 2 grudnia 2021 "O samym braku stabilności".

Fani lubią też

Zobacz też