Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Grzegorz Hyży

Grzegorz HyżyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Grzegorz Hyży - muzyk i producent muzyczny, który rozpoczął swoją karierę zdobywając drugie miejsce na podium popularnego programu telewizyjnego X Factor, będącego muzycznym talent-show. Jest wokalistą, gra na gitarze oraz pisze teksty piosenek. Ma na swoim koncie 2 płyty wydane w 2014 i 2017 roku, a jego ostatni singiel pochodzi z 2020 roku. Muzyka, którą tworzy to pop z niewielkim dodatkiem rocka.

Grzegorz Hyży - muzyczny życiorys

Grzegorz Hyży urodził się w muzycznej rodzinie, toteż od najmłodszych lat towarzyszyła mu melodia, instrumenty czy nauka nut. Dziadek artysty był akordeonistą. Pod okiem wujka uczył się gry na gitarze, natomiast od cioci otrzymywał lekcje gry na dudach. Niemal od razu po szkole Grzegorz założył swoją pierwszą formację muzyczną, która jednak rozpadła się po roku. Stworzył kolejny zespół, a następnie w wieku 26 lat trafił do programu X Factor, telewizyjnego show stacji TVN, które przyniosło mu popularność.

Grzegorz Hyży - X Factor

Występy w programie X Factor Grzegorz Hyży rozpoczął w duecie z ówczesną żoną- Mają Hyży, jednak oboje byli oddzielnymi uczestnikami trzeciej edycji konkursu. W efekcie szybko trafili, do grup, w których musieli ze sobą rywalizować. Maja Hyży odpadła w odcinku półfinałowym, natomiast Grzegorz zajął podczas finału show drugie miejsce (wokalista przegrał z Klaudią Gawor). Wiele osób pamięta jego finałowy występ z Rea Garveyem z zespołu Reamonn. Podium w popularnym zagranicznym formacie emitowanym w polskiej stacji przyniosło mu ogromną rozpoznawalność i otworzyło wiele drzwi muzycznego świata.

Grzegoż Hyży - dyskografia

Po zakończeniu przygody z programem telewizyjnym X Factor, Grzegorz bardzo szybko wydał swoją pierwszą płytę. Współtwórcą i współproducentem albumu był Bartosz "Tabb" Zielony. Krążek nosi tytuł "Z całych sił" i został wydany 27 maja 2014 roku (czyli dokładnie w dniu 27 urodzin artysty) z wytwórnią Gorgo Music i Sony Music. Płyta pokryła się platyną.

 

12 maja 2017 roku Grzegorz Hyży wydał swoją drugą płytę - "Momenty" - również z wytwórnią Sony Music i również z osiągnięciem tytułu platynowej.Wokalista wydał też w swojej karierze wiele singli.

 

W 2014 roku:

  • "Na chwilę" (2014)
  • "Wstaję" (2014)
  • "Pusty dom" (2014)
  • "Zagadka" (2015)
  • "Pod wiatr" (2016)
  • "O Pani!" (2017)
  • "Noc i dzień" (2017)
  • "Niech pomyślą, że to ja" (2018)
  • "Pech to nie grzech" (2018)
  • "Król nocy" (2020)

Grzegorz Hyży - nagrody

Grzegorz Hyży to wielokrotnie nagradzany artysta. Ma na swoim koncie nominacje do nawet najbardziej prestiżowych nagród ze świata polskiej muzyki.

 

W 2014 roku podczas Eska Music Awards Grzegorz wygrał nagrodę dla najlepszego radiowego debiutu. Podczas tej samej gali był nominowany również do nagrody Najlepszy Hit za swój utwór "Na chwilę". W tym samym roku zdobył jeszcze nominację od eskaGO Award do nagrody Najlepszy Artysta W Sieci.

 

Kolejny rok również obfitował w nominacje. W 2015 roku Grzegoż Hyży otarł się o zdobycie Fryderyka w kategorii: Fonograficzny debiut roku, jednak skończyło się na nominacji.

 

W roku 2017 podczas Eska Music Awards otrzymał nominację w kategorii: Najlepszy artysta.

 

2018 to kolejny rok z nominacją do Fryderyka. Tym razem za płytę "Momenty", w kategorii: Album roku pop.

W 2021 roku wraz z Michałem "Foxem" Królem i Danielem Walczakiem został nominowany do Fryderyka dla teamu kompozytorskiego w kategorii: Utwór roku, za kawałek "Król nocy".

Grzegorz Hyży - dodatkowa działalność i współpraca

W 2015 roku gościnnie wystąpił na płycie Katarzyny Cerekwickiej, zatytułowanej "Puls". W roku 2017 muzyk stworzył razem z Kayah singiel "Podatek od Miłości". Był on elementem ścieżki dźwiękowej do filmu o takim samym tytule.

 

2018 to rok, w którym wokalista wrócił do występów w telewizyjnym talent-show. Tym razem nie jako uczestnik ale jako trener, wziął udział w dziewiątej edycji programu The Voice of Poland emitowanego przez drugi program Telewizji Polskiej.

 

Grzegorz Hyży posiada także oficjalny tytuł Ambasadora Miasta Gniezna.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Grzegorz Hyży: Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Zalia, Daria Zawiałow, Rubens, LUNA, Kaśka Sochacka, Lordofon, Kroki, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Grzegorz Hyży?
Wokalista urodził się 27 maja 1987 roku.
Kiedy urodził się Grzegorz Hyży?
Tak, Grzegoż Hyży ma trzech synów. Bliźniaków - Wiktora i Alexandra oraz Leona.
Jakie hobby ma Grzegorz Hyży?
Artysta przez wiele lat trenował Capoeirę i posiada uprawnienia trenerskie w tej dziedzinie.
Co robił Grzegorz Hyży zanim został sławny?
W latach 2010-2011 Grzegorz Hyży muzykował z zespołem BrytFunky, a po rozpadzie formacji założył zespół Grzegorz Hyży & Band.
Skąd pochodzi Grzegorz Hyży?
Muzyk urodził się w Gnieźnie i jest jego oficjalnym Ambasadorem od 2015 roku (tytuł otrzymał z rąk ówczesnego Prezydenta miasta).
Jakim głosem śpiewa Grzegorz Hyży?
Wokal Grzegorza to kontratenor.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso