Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jakub Przebindowski

Jakub Przebindowski

Jakub PrzebindowskiOpisWydarzeniaJakub Przebindowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jakub Przebindowski jest znanym i cenionym aktorem teatralnym, filmowym oraz serialowym na polskiej scenie artystycznej. Oprócz tego uzdolniony artysta jest także reżyserem teatralnym oraz kompozytorem muzyki pisanej do teatru. Artysta wziął udział w wielu, różnorodnych projektach artystycznych. Która rola przyniosła aktorowi największą popularność? Jak wygląda jego historia? Przyjrzyjmy się ciekawej postaci z bliska.

Jakub Przebindowski i jego historia

Jakub Przebindowski urodził się oraz wychował w znanym Opolu. Aktor pochodzi z rodziny o artystycznych korzeniach. Skończył Szkołę Muzyczną w klasie fletu poprzecznego. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od tego czasu jego kariera rozwijała się bardzo dynamicznie.

 

Aktor jest w związku małżeńskim z Martyną Kliszewską. Ma córkę Mię. Życie prywatne aktorka owiane jest tajemnicą.

Dorobek artystyczny Jakuba Przebindowskiego

Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych to debiutancki spektakl z roku 1995 aktora Jakuba Przebindowskiego. Artysta występował na deskach Teatru Starego w Krakowie. Grał także w Teatrze STU, Teatrze Nowym w Łodzi i innych. Wziął udział w takich spektaklach jak: Burza, Prorok Ilja (przygotowanie muzyczne), Go-Go, czyli neurotyczna osobowość naszych czasów, Sz jak Szarik, Botox, Antoine, Hiszpańska Mucha, Lunch o północy, Być jak Elizabeth Taylor, Frida. Życie Sztuka Rewolucja oraz wiele innych. 

 

Jakub Przebindowski grał w takich filmach i serialach jak: Wielki tydzień (debiut na dużym, szklanym ekranie), Sława i chwała, Syzyfowe prace, Przedwiośnie, Na dobre i na złe, Na Wspólnej, Pensjonat pod Różą, Kryminalni, M jak Miłość, Magda M., Tak miało być, Duch w dom, Uwikłanie, Blondynka, Gry rodzinne i inne. 

Współpraca z innymi artystami

Jakub Przebindowski współpracuje z wieloma wybitnymi artystami polskiej sceny artystycznej. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy: Marka Frąckowiaka, Krzysztofa Globisza, Elżbietę Jarosik, Pawła Deląga, Piotra Gadowskiego, Bartłomieja Kasprzykowskiego, Małgorzatę Zajączkowską oraz wielu innych. 

 

 

Zobacz też: Jan Frycz, Maja Ostaszewska, Paulina Gałązka, Renata Dancewicz, Alżbeta Lenska, Ewa Skibińska, Jakub Sasak, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Anna Mucha, Michał Koterski, Dariusz Chojnacki, Maciej Tomaszewski, Monika Obara, Maria Pakulnis, Milena Suszyńska, Ewa Konstancja Bułhak, Lucyna Malec, Ola Domańska, Sebastian Stankiewicz, Anna Gornostaj,

 

Wydarzenia

Jakub Przebindowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jakub Przebindowski?

Miejscowości, w których Jakub Przebindowski wystąpi w najbliższym czasie: Lublin, Bielsko-Biała, Rzeszów.

Ile lat ma Jakub Przebindowski?
Aktor Jakub Przebindowski urodził się 6 czerwca 1972 roku.
Która rola przyniosła aktorowi największą popularność?
Aktor wcielił się w wiele znakomitych ról. Jednak najbardziej popularnymi produkcjami dla artysty była Magda M., film Katyń oraz Uwikłanie. To właśnie te trzy produkcję przyniosły aktorowi szeroką rozpoznawalność.
Ile wzrostu ma Jakub Przebindowski?
Jakub Przebindowski ma 186 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też