Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Karolina Lizer

Karolina Lizer

Karolina LizerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Karolina Lizer z najnowszym utworem "Czysta woda" znalazła się w gronie dziesięciu wykonawców biorących udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Wokalistce ostatecznie nie udało się reprezentować kraju, jednak nie można odmówić je talentu i charyzmy. Pomimo młodego wieku, ma już za sobą wiele występów i jest zdobywczynią różnych nagród. 

Kim jest Karolina Lizer?

Karolina Lizer urodziła się w Warszawie 3 marca 1997 roku, a więc wokalistka skończyła 25 lat. Jest absolwentką PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu Marii Kofman, PSM II st. im. J. Elsnera w klasie klawesynu Lilianny Stawarz oraz Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu. Pomimo tego, że urodziła się oraz mieszka w stolicy, to jednak czuje się też częścią Mazur. Jej rodzina pochodzi ze wsi Stręgielek, gdzie zresztą spędzała swoje dzieciństwo. Artystka kocha mazurską wieś i spędza tu wiele swojego wolnego czasu. Jest mocno związana z przyrodą a z domu wyniosła zamiłowanie do zwierząt, gdzie miała kontakt z końmi, kotami, psami, papugami i agamami błotnymi. Karolina Lizer to nie tylko wokalistka, ale również klawesynistka i pianistka. To wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej oraz Andrzeja Głowackiego i Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Karolina Lizer podjęła współpracę z grupą teatralną "Meandry", a także uczęszczała na warsztaty muzyczne, gdzie szkoliła swoje umiejętności. W jej twórczości słychać wrażliwość i stanowi ona połączenie białego głosu, bossa nowy, muzyki żydowskiej i dawnych instrumentów z dodatkiem jazzu. Wokalista zajmuje się też tłumaczeniem tekstów do wielu standardów jazzowych, które wykonuje. To też autorka i kompozytorka własnych piosenek.

Karolina Lizer- kariera

Karolina Lizer rozpoczęła przygodę z muzyką od śpiewania w zespole pieśni i tańca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie- LZA Promni. Uczestniczyła też w programie telewizyjnym "Szansa na sukces". Później została również finalistką Koncertu Debiutów na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę pod tytułem "Czysta woda". Wśród najpopularniejszych utworów artystki można wymienić: "Ptasi lot", "Lśniąca", "Ptasi puch", "Aksamitnie", "Czas na święta". W 2021 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej "Lśniąca. Łąkowe historie". Karolina Lizer startowała w eliminacjach do Eurowizji 2022. W preselekcjach zaprezentowała utwór "Czysta woda". Muzykę do tego kawałka napisał Marcin Partyka, natomiast autorem tekstu jest Tomasz Kordeusz. Utwór powstał we współpracy z artystami z grupy Bum Bum Orkestar. "Czysta woda" to piosenka pełna energii, radości, która stanowi połączenie polskich tradycji muzycznych ze słowiańską folkową żywiołowością.

Karolina Lizer- występy i nagrody

Karolina Lizer była uczestniczką Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2020 roku. Prezentowała utwór "Kiedy znów zakwitną białe bzy", za który uzyskała pierwsze wyróżnienie w siódmym odcinku programu "Szansa na Sukces. Opole 2020". Zdobyła wiele nagród ja na przykład: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego i I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim.

 

Otrzymała też nagrodę wykonawczą im. Bogdana Krawca na 32 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Do tego dochodzi również zajęcie dwukrotnie II miejsca i otrzymanie nagrody za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu "W żółtych płomieniach liści". Karolina Lizer zdobyła również 3 miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory i nagrodę ZASP za najlepszą interpretację utworu Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Janusza Kofty "Moja Wolność". Wokalistka może też poszczycić się wyróżnieniem na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" czy wyróżnieniem otrzymanym na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Karolina Lizer jest także laureatką konkursu wokalnego Wasza Scena Muzyczna.

 

Wokalistka występuje jako solistka w programie "Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo", jest też członkiem zespołu Zieliński Projekt na koncertach "Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt". Jest również członkiem Ludowego Zespołu Artystycznego "PROMNI". Karolina Lizer współpracuje z gitarzystą Maciejem Czeplikiem, przez rok była solistką w zespole Sentido. Artysta jest też wokalistką i aktorką w kabarecie Mucha nie siada.

Karolina Lizer- inspiracje

Wokalistka ma wiele muzycznych idoli, wśród nich znajdują się: Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny, Lilianna Stawarz, Ela Zapendowska czy Andrzej Głowacki.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Karolina Lizer: Cyprex, Skytech, Emdi, Kaen, Kubańczyk, DJ Kuba & Neitan, Gromee, Matys, Tribbs, Wac Toja, Viki Gabor, Smolasty, Fafaq, Bryska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Karolina Lizer?
Artysta urodziła się w Warszawie, jednak swoje korzenie ma w mazurskiej wsi Stręgielek.
Ile lat ma artystka?
Karolina Lizer ma skończone 25 lat.
Gdzie występuje Karolina Lizer?
Solistka bierze udział w programie "Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo" oraz jest członkiem zespołu Zieliński Projekt.
Z kim współpracowała wokalistka?
Wokalistka współpracowała z grupą Bum Bum Orkestar czy Maciejem Czeplikiem.
Jaką nazwę nosi jej najnowsza płyta?
W 2021 roku miała miejsce premiera płyty "Lśniąca. Łąkowe historie".

Fani lubią też

Zobacz też