Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Skytech

SkytechOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Skytech to formacja, która powstała w 2007 roku z inicjatywy dwóch braci - Mateusza i Juliana Dziewulskich. Pochodzący z Olsztyna producenci od początku wyróżniali się profesjonalnym podejściem do tworzonej muzyki, która opierała się głównie na gatunku trance. Z czasem duet stał się jednoosobowym projektem i tak oto dziś tworzy go już tylko młodszy brat - Mateusz. W swoich produkcjach łączy on melodyjny trance z mocniejszymi brzmieniami z zakresu elektroniki. Zapewniło mu to solidną pozycję na rynku, co potwierdzają liczne kontrakty - również w zagranicznych wytwórniach. Czym jest projekt Skytech i jaka jest jego historia? O tym opowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Od domowego studia po największe festiwalowe sceny

Skytech początkowo był duetem tworzonym przez dwóch braci. Z czasem jednak starszy z nich - Julian, oddał projekt młodszemu - Mateuszowi. Mimo swojego młodego wieku, udało mu się stworzyć mocną pozycję na polskiej, a także światowej scenie klubowej. Mateusz Dziewulski, czyli Skytech, już w wieku 15 lat odniósł pierwszy sukces. To właśnie wtedy stworzył wraz z bratem pierwszy utwór - "Floating Clouds". Dzięki temu, że został on dostrzeżony przez samego Markusa Schulza, udało się go wydać. Zajęła się tym wytwórnia Cold Harbour Recordings.

 

Starsi fani muzyki elektronicznej mogą także kojarzyć numer "Rocket Science" z 2010 roku, który pojawił się na rynku dzięki Armada Music. Olsztynianin został jednym z najbardziej znanych producentów w polskim EDM-ie. W branży muzyki elektronicznej działa już od ponad 20 lat, a Skytech w 2022 roku obchodzi swoje piętnaste urodziny.

 

Mateusz Dziewulski do dziś współpracuje z Markusem Schulzem i jego wytwórnię. Niemiecko-amerykański mistrz dostrzegł potencjał młodego chłopaka, dzięki czemu Skytech mógł wydać takie produkcje jak m.in "What's Wrong/Light Out EP" czy "Comet". Oba te wydawnictwa stały się globalnymi przebojami, które wdarły się na listy przebojów. Markus Schulz tak bardzo polubił twórczość Skytecha, że utwór "Floating Clouds" grany był w jego audycji Global DJ Broadcast aż sześć razy - zdobywając przy tym wyróżnienie "Global Selection".

 

Skytecha można również znaleźć pod innymi pseudonimami artystycznymi, takimi jak: Project Logical, Star Industry czy Anguilla Project. Uznanie wobec producenta wyrazili także inni - najwięksi i najlepsi producenci dzisiejszego świata muzyki elektronicznej. Poparcie dla twórczości Skytecha przekazali m.in Paul van Dyk, Paul Oakenfold, Ferry Corsten, ATB, John Askew, DJ Shah, Sander van Doorn, Chuckie czy sam Armin van Buuren.

Sety Skytecha

W swoich różnorodnych setach, Skytech proponuje słuchaczom niezwykłe połączenie muzyki trance. Nie boi się on mieszać jej różne odmiany. Dlatego też w produkcjach usłyszymy nie tylko tradycyjne, progresywne brzmienia, ale także płynące upliftingi i techtransowe basy. 

 

Podczas setów Skytech kładzie nacisk na kontakt z publicznością - dzięki temu każdy słuchacz wychodzi z nich zadowolony. Podczas występów można wręcz odnieść wrażenie, że DJ bawi się wspólnie z publiką. W przeszłości można go było usłyszeć choćby na kołobrzeskim Sunrise Festivalu.

Współprace Skytecha

Z racji talentu i wielu lat na rynku muzyki EDM, Skytech zdążył już zbudować sobie siatkę kontaktów. Najwięksi i najbardziej popularni producenci chętnie podejmują się współpracy z naszym DJem. Mało kto wie, że Skytech przyjaźni się z holenderskim producentem - R3HABem. Panowie często tworzą wspólne utwory, a tym najpopularniejszym okazał się być "Tiger" z 2015 roku. Do produkcji dodatkowo zaproszony został inny Polak - Fafaq. Oficjalny teledysk do tego utworu osiągnął ponad 91 milionów wyświetleń, co tylko świadczy o ogromnej popularności produkcji na wielu światowych rynkach. 

 

W przeszłości Skytech współpracował także z Headhunterzem oraz duetem Bassjackers. Polak jest producentem, który ma na swoim koncie najwięcej tego typu współprac - i chętnie podejmuje się kolejnych. W ostatnim czasie do sieci trafił utwór "Whisper". Tym razem Skytech stworzył go z Mattem Wolffem. To już kolejna współpraca tych artystów, ponieważ kilka miesięcy temu wydali wspólnie utwór "Love Lockdown".

Jedna z najważniejszych postaci polskiego EDM-u

Skytech za swoje osiągnięcia w przemyśle muzycznym EDM otrzymał wiele nagród. W latach 2019 oraz 2021 został nawet ogłoszony jako najlepszy polski DJ według Polish DJs Chart. Jego produkcje często pojawiają się podczas setów innych DJów. Utwory wyprodukowane przez Skytecha są również grane w tak kultowych audycjach jak choćby Annie Nightingale Presents... w BBC Radio 1. Skytech bez wątpienia jest jednym z najczęściej słuchanych polskich artystów w historii. Dzięki swojemu talentowi, zyskał globalną renomę. Warto sprawdzić - jeżeli jeszcze go nie znacie...

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Skytech: Karolina Lizer, Fafaq, Emdi, Smolasty, Red Lips, Viki Gabor, C-Bool, Kubańczyk, Cyprex, Gromee, Kaen, Wac Toja, Matys, Tribbs, Brave, Dawid Kwiatkowski, Bryska, DJ Kuba & Neitan, Sanah,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Skytech?
Skytech to tak naprawdę Mateusz Dziewulski. Pochodzący z Olsztyna chłopak już od najmłodszych lat zasłuchiwał się w brzmieniach muzyki elektronicznej. Dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich producentów oraz jedną z najważniejszych postaci polskiego EDM-u.
Od kiedy działa Skytech?
Skytech na rynku pojawił się w 2007 roku. Wtedy jeszcze był to duet braci. Dziś projekt to jedna osoba - w postaci Mateusza.
Z kim współpracował Skytech?
Do tej pory ze Skytechem współpracowali najwięksi i najpopularniejsi producenci na rynku. Wśród nazwisk nie można nie wymienić choćby Markusa Schulza, R3HABa, Matta Wolffa czy Bassjackers.

Fani lubią też

Zobacz też