Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta DJ Matys

DJ Matys

DJ MatysOpisWydarzeniaDJ Matys - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

DJ Matys, czyli Jacek Matysiok, urodził się w Chorzowie w 1973 roku. Jest DJ-em, a także producentem muzycznym. Aktualny pseudonim artystyczny nadany mu został już w przedszkolu. Muzyką interesował się od najmłodszych lat. Karierę rozpoczął od grania w klubach. Matys był również rezydentem klubu Galeria.

DJ Matys: kariera

Popularność muzyka zaczęła rosnąć w momencie, gdy poznał Marc Van Lindena, z którym zaprzyjaźnił się i nawiązał współpracę. DJ Matys swoje pierwsze produkcje nagrał w studio Marca w Niemczech. Jego największym przebojem był utwór Orgasm, który wydany został w wytwórni Pulsive w 2005 roku.

 

Matys wyprodukował swoje kolejne dzieło – AM 2 PM – ze współpracy z Lindenem. Kawałek wydał Midawy Rec. & Alphabeticit. Docenił go znany DJ, Paul Van Dyk, który wykorzystywał utwór w swoich setach. DJ Matys do tej pory utrzymuje zażyły kontakt z Van Lindenem. Obecnie Jacek Matysiok stara się tworzyć również w swoim domu, na dobrej jakości komputerze, przy użyciu keyboarda Yamaha, programu Cubase oraz dodatków. Jego inspiracją są tacy artyści, jak wspomniany wcześniej Paul Van Dyk, Chris Liebning i Mauro Picotto.

Matys: koncerty

Koncerty Matysa odbywały się na dużych eventach, m.in. bydgoskim Terminal Summer Beat, poznańskim Independence czy gdyńskim Beach Party. Największym sentymentem DJ darzy jednak kołobrzeski Sunrise Festival. Każdego roku ma tam miejsce wieczór wspomnień oraz Sunset Music Awards. To projekt powstały w celu wyróżnienia producentów, DJ-ów, innych artystów, wytwórni, czasopism i wokalistów, za serce włożone w rozwój klubowej kultury w Polsce. Podczas jednego z takich wieczorów Matys został wyróżniony za swój największy hit – Orgasm.

Podczas koncertów Matysa na Sunrise Festival 2013 muzyk połączył kawałki klasyczne z najnowszymi produkcjami EDM. Kilka dni później postanowił zrekonstruować swój występ i nagrać godzinne video. Zmontował set z filmów, które powstały podczas festiwalu – głównymi bohaterami byli uczestnicy. Dzięki serwisowi Facebook oraz MDT Agency zgrał 100 GB nagrań. Rozpoczął pracę nad swoim dziełem i po kilku miesiącach pracy wypuścił swoje dzieło – ku uciesze wszystkich fanów.

Muzyk często pojawia się w niemieckich klubach. Pojawiał się na największych imprezach w Europie i w Azji. Współpracował z Krzysztofem Chochlow, z którym stworzył remiks dla DJa Seb B, zatytułowany Mass Noise. Jednak – jak sam podkreśla – DJ Matys w Polsce czuje się zdecydowanie lepiej. Wydarzenia z jego udziałem cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba sprzedanych biletów.

Wydarzenia

DJ Matys - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi DJ Matys?

Miejscowości, w których DJ Matys wystąpi w najbliższym czasie: Bałtów, Piła.

Jakie albumy wydał dotychczas DJ Matys?
DJ Matys nie wydał dotychczas pełnego albumu. Na liście jego osiągnięć znajdują się single.
Jaką muzykę tworzy DJ Matys?
DJ Matys tworzy muzykę klubową, elektroniczną, EDM.
Kiedy zaczęła się kariera DJ Matysa?
Kariera DJ Matysa rozpoczęła się w 1996 roku.

Fani lubią też

Zobacz też