Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Viki Gabor

Viki Gabor

Viki GaborSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
16 lat
data urodzenia:
10.07.2007
miejsce urodzenia:
Hamburg, Niemcy
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka, celebrytka
social media:

Opis

Viki Gabor to polska piosenkarka romskiego pochodzenia, która zyskała ogromną popularność, w szczególności po wygranej Eurowizji dla Dzieci. To jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia, która podbiła serca fanów w różnym wieku.

Viki Gabor - dzieciństwo

Piosenkarka urodziła się w Hamburgu w Niemczech. Jej rodzice to Ewelina i Dariusz Gabor. Ma siostrę, która jest 4 lata starsza - komponuje i pisze teksty. Zaraz po narodzinach zamieszkała w Polsce, a potem w Wielkiej Brytanii. Siedem lat później rodzina wróciła do Polski, zamieszkując w Krakowie.

Viki Gabor - kariera

W 2018 roku artystka wzięła udział w przesłuchaniu do drugiej edycji The Voice Kids. W etapie pierwszym wykonała piosenkę "Roar" Katty Perry i przeszła do kolejnego, decydując się na drużynę Tomsona i Barona. Zakwalifikowała się także do odcinków na żywo. Viki Gabor dotarła wówczas do finału, który odbył się 23 lutego 2019 roku i wykonała swój debiutancki singiel "Time" oraz zajęła 2 miejsce.

W sierpniu 2019 roku wystąpiła na koncercie Young Choice Awards, a latem tego roku uczestniczyła w programie "Szansa na sukces". Eurowizja Junior 2019", kiedy wyłoniony został reprezentant Polski w 17 Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przeszła pomyślnie pierwszy etap eliminacji i wygrała odcinek z zespołem Blue Cafe, awansując do finału, który odbył się 29 września. Wówczas artystka wykonała utwór "Superhero". Porusza w nim temat ochrony środowiska. W głosowaniu zdobyła maksymalną liczbę 10 punktów i tym samym stała się reprezentantką Polski w 17 Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który organizowany był w Gliwicach. Wygrała wtedy w finale konkursu, zdobywając 278 punktów.

W tym czasie nawiązała także współpracę z Tymbarkiem, występując w materiałach wideo, które publikowane były na ich kanale w serwisie YouTube. 5 grudnia 2019 roku artystka opublikowała swoje interpretacje kolędy "Cicha noc", a także przeboju świątecznego "What Christmas Means to Me".

W 2020 roku została jedną z bohaterek książki pt. "Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat". We wrześniu tego roku była jedną z jurorek w pierwszym półfinale "Szansy na sukces", który wyłonił reprezentanta Polski w 18 Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W listopadzie artystka wystąpiła jako gość specjalny w trakcie 18 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, podczas którego wykonała utwór "Superhero" oraz razem z Roksaną Węgiel i Duncanem Laurence zaśpiewała eurowizyjną piosenkę "Arcade" Duncana. 31 grudnia 2020 roku po raz kolejny wystąpiła w trakcie sylwestrowego koncertu telewizyjnej Dwójki.

W październiku 2021 roku Viki Gabor została twarzą kampanii reklamowej ING Banku Śląskiego o tytule "Znajdź swoją scenę".

Viki Gabor - albumy

13 grudnia 2019 roku wydała piosenkę "Superhero" w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy (w formie singla CD). Cały dochód ze sprzedaży miał zostać przeznaczony miał na rzecz fundacji WWF. Wystąpiła również na koncercie "Sylwester Marzeń z Dwójką". 

W 2020 roku pojawił utwór "Ramię w ramię", nagrany razem z Kayah. Kolejne single, które się ukazały, to "Getaway" oraz "Forever and a Night", a także "Not Gonna Get It", a teledyski do nich nagrywane były w Los Angeles. 

Debiutancki album studyjny o nazwie "Gataway (Into My Imagination)" został wydany 4 września 2020 roku. W 2021 Viki Gabor podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland, zapowiadając singiel "Moonlight" - ukazał się 3 września. W listopadzie 2022 opublikowała teledysk do piosenki "Toxic Love", a w lutym tego roku artystka wydała singiel "Napad na serce".

Viki Gabor - nagrody i nominacje

W roku 2019:

  • The Voice Kids II edycja - 2 miejsce,
  • Szansa na sukces. Eurowizja Junior - wygrana,
  • Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci - wygrana,
  • Top of the Top Sopot Festival - Young Choice Awards - nominacja.

W roku 2020:

  • Fryderyki - w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Utwór roku i Teledysk roku, z piosenką "Superhero" - nominacja,
  • Nickelodeon Kids' Choice Awards - Ulubiona Polska Gwiazda - nominacja.

W roku 2021:

  • Nickelodeon Kids' Choice Awards - Ulubiona Polska Gwiazda - wygrana,
  • Fryderyki - Teledysk roku - nominacja teledysku "Getaway",
  • Top of the Top Sopot Festival - Bursztynowy Słowik ("Afera") - nominacja.

Jako zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji w 2019 roku, Viki Gabor dała już niejednokrotnie dowód swojego ogromnego talentu. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia, która mimo młodego wieku, ma własny wyrobiony styl. Nastolatka z impetem wkroczyła na scenę rozrywkową, robiąc zawrotną karierę nie tylko w Polsce.Koncerty Viki Gabor cieszą się dużą popularnością. Bilety na koncerty gwiazdy wyprzedają się w błyskawicznym tempie.

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie korzenie ma Viki Gabor?
Artystka ma romskie korzenie, a jej mama tańczy i śpiewa w romskim zespole Kale Jakha.
Ile rodzeństwa ma piosenkarka?
Viki ma jedynie starszą siostrę, Melisę.
Jaki wzrost ma Viki Gabor?
Piosenkarka ma około 160 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też