Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Przemysław Cypryański

Przemysław Cypryański

Przemysław Cypryański OpisWydarzeniaPrzemysław Cypryański - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Przemysław Cypryański to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Urodził się 1981 roku we Wrześni. Studiował informatykę na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskim. Później rozpoczął naukę na kierunku Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji.

Rozwój kariery Przemysława Cypryańskiego

Po występie w kilku reklamach rozpoczął naukę w Studium Aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 2008 roku uzyskał tytuł i uprawnienia aktora zawodowego.

 

Jego debiut telewizyjny miał miejsce w 2005 roku, kiedy wcielił się w rolę Kostka w serialu emitowanym przez TVP1 Klan. Dwa lata później zadebiutował na wielkim ekranie rolą Marka w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego Dlaczego nie! Na początku 2000 roku wcielił się w drugoplanową rolę Jakuba Ziobra w serialu TVP2 M jak miłość.

 

W kolejnych można było go zobaczyć w serialach, takich jak np. Szpilki na Giewoncie, 2XL (2013), Przyjaciółki (2014–2016), Na noże (2016), Barwy szczęścia (2016–2017) czy O mnie się nie martw. W 2006 roku grał deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie w musicalu Skrzypek na dachu.   Użyczył też głosu tytułowemu bohaterowi filmu fabularnego Alex Rider: Misja Stormbreaker (2006) i Jakubowi w filmie Alicja – dziewczyna Wszechświat (2015).

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Bartłomiej Ramza, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Przemysław Cypryański - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Przemysław Cypryański ?

Miejscowości, w których Przemysław Cypryański wystąpi w najbliższym czasie: Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też