Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Kamila Boruta

Kamila Boruta

Kamila BorutaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kamila Boruta to lubiana i ceniona aktorka filmowa, serialowa, teatralna oraz dubbingowa. Wkroczyła z przytupem na polską scenę artystyczną, a jej kariera wciąż nabiera tempa. Aktorka wielu talentów, którą możemy spotkać w wielu, znanych produkcjach, jest lubiana za profesjonalizm i całkowite zaangażowanie w pracę. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Kamila Boruta i jej historia

Kamila Boruta urodziła się oraz wychowała w Siedlcach. Od najmłodszych lat interesowała się sztuką. W listopadzie 2006 roku zdobyła dyplom aktora dramatycznego, studiując w Studio Aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Oprócz aktorstwa aktorka doskonale śpiewa, uprawiała gimnastykę artystyczną, potrafić poruszać się na szczudłach skokowych, tańczyć oraz strzelać z łuku. Nic więc dziwnego, że przez najbliższych, znajomych oraz kolegów ze świat sztuki nazywana jest "człowiekiem orkiestrą". 

Kamila Boruta nie podaje do mediów oraz opinii publicznej informacji na temat swojego życia prywatnego. Ceni swoją prywatność, mocno oddzielając swoje życie zawodowe od prywatnego.

Dorobek artystyczny Kamili Boruty

Debiutowała w spektaklu "Między dniem a nocą. Dybuk" na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie. Od 2009 roku doskonałą grę aktorską Kamili Boruty podziwiać możemy w Teatrze Rampa w Warszawie. Aktorka zagrała w takich spektaklach jak: "Kompania Teatr Lublin", "Zaczarowana noc", "Księga raju", "Bajecznie kolorowa noc", "W nocy na starym rynku", "Kamienica na Nalewkach", "Skrzypek na dachu", "Na wschód od Hollywood", "Mistrz i Małgorzata", "Babcia mówi Pa pa", "Wielka wyprawa" czy "W pogoni za bajką"

Kamila Boruta znana jest z takich filmach jak: "Pewnego razu w Ogródkach Działkowych", gdzie wcieliła się w rolę Heleny, partnerki Jana, jak również w filmie "Proceder", gdzie zagrała pielęgniarkę Kamilę. 

Oprócz udziału w filmach młodą aktorkę możemy oglądać także w wielu produkcjach serialowych. Do najbardziej znaczących należą: "Komisariat", "Miłość na zakręcie", "Nokaut", "Na sygnale", "Wszystko przed nami", "Przyjaciółki", "Moja niania jest wampirem", "Wakfu", "M jak Miłość" czy "Na dobre i na złe". 

Kamila Boruta jest także aktorką dubbingową. Wyjątkowy, charakterystyczny głos mogliśmy usłyszeć m.in. w takich produkcjach jak: "Cloud 9", "Tajemnice domu Anubisa", "Dzielna mała ciuchcia", "Grachi", "Superszpiedzy", "Brygada", "Księżniczka z Krainy Słoni" i wiele innych. 

Kamila Boruta wzięła udział także w programie rozrywkowym Twoja twarz brzmi znajomo

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w wielu niezwykle różnorodnych projektach artystycznych, Kamila Boruta współpracowała z takimi znanymi osobami jak: Michał Węgrzyn, Radosław Pazura, Piotr Wereśniak, Marek Bukowski, Mariusz Bonaszewski, Konrad Marszałek, Kinga Dębska, Mateusz Damięcki, Paweł Deląg, Jan Wieczorkowski, Dominika Ostałowska oraz wielu innych. 

Nagrody uzyskane przez Kamilę Borutę

Ceniona aktorka Kamila Boruta otrzymała wiele prestiżowych nagród. Jedną z najbardziej znaczących jest wręczona w 2017 roku nagroda za najlepszą rolę kobiecą, którą aktorka otrzymała na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, za udział w spektaklu Dzień dziecka

 

Zobacz też: Jan Frycz, Marian Opania, Cezary Żak, Tomasz Dedek, Dorota Stalińska, Janusz Chabior, Aneta Zając, Grzegorz Damięcki, Wiktoria Gąsiewska, Daniel Olbrychski, Jędrzej Hycnar, Andrzej Niemirski, Sebastian Perdek, Anna Matysiak, Joanna Osyda, Jowita Budnik, Kazimierz Kaczor, Piotr Borowski, Viola Arlak, Marcin Korcz,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Kamila Boruta?
Kamila Boruta urodziła się 26 stycznia 1984 roku.
Czy Kamila Boruta ma męża?
Kamila Boruta była w związku małżeńskim w latach 2011- 2017 z Marcinem Hycnarem.
Ile wzrostu ma Kamila Boruta?
Kamila Boruta ma 167 cm wzrostu.
Które produkcje przyniosły aktorce największą popularność?
Kamila Boruta najszerszej publiczności znana jest z takich produkcji jak Komisariat, Miłość na zakręcie, Proceder.
Czy Kamila Boruta ma dzieci?
Kamila Boruta nie ma dzieci.

Fani lubią też

Zobacz też