Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Borknagar

Borknagar

BorknagarOpisWydarzeniaBorknagar - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jak znakomicie można połączyć black metal z elementami folkowymi, jak z czasem dodawać coraz ciekawsze elementy do blackowego fundamentu? Powstały w 1995 roku z inicjatywy Øysteina G. Bruna norweski Borknagar zawarł odpowiedzi na te pytania w swojej muzyce.

Lider grupy ma również dar doskonałego dobierania współpracowników, którzy dodają utworom w wersjach studyjnych bądź live ciekawych barw. Dość powiedzieć, że przez Borknagar przewinęli się (na płytach i/lub koncertach) muzycy z Gorgoroth, Emperor, Enslaved, Ulver, czy z bardziej współczesnych ze znakomitego norweskiego Leprous.

Øystein G. Brun wciąż prowadzi Borknagar pewną ręką, od lat częściej spoglądając w stronę krainy łagodności i piękna niczym norweskie krajobrazy niż w piekielne czeluście. Wytrwale sekunduje mu od 1999 roku klawiszowiec i wokalista Lars Nedland, znikający i powracający do składu basista i wokalista ICS Vortex, który przygodę z Borknagar zaczynał w roku 1997, a także najmłodsi stażem bębniarz Bjørn Dugstad Rønnow oraz gitarzysta Jostein Thomassen.

 

 

Teksty piosenek zespołu dotyczą filozofii, pogaństwa, natury i kosmosu. Nazwa zespołu jest anagramem słowa "Ragnarök", z literą 'B' na początku, aby słowo dało się wymówić (jednak Øystein Brun twierdzi, że inspirował się szkocką legendą o człowieku, który wspiął się na Lochnagar – górę w Szkocji).

Borknagar koncerty

Grupa Borknagar kilkukrotnie koncertowała w Polsce. Swoje koncerty zagrali m.in.: w klubie Kwadrat w Krakowie, w klubie Alibi we Wrocławiu oraz w warszawskim klubie Progresja.

Borknagar dyskografia

Zespół Borknagar ma na swoim koncie kilkanaście bardzo dobrze przyjętych wydawnictw. Debiutancki album o nazwie „Borknagar” ukazał się w 1996 roku, a zaledwie rok później fani metalu mogli cieszyć się kolejnym wydawnictwem „The Olden Domain”. Grupa do dziś regularnie dostarcza fanom nowy materiał.

Borknagar skład zespołu

Zespół Borknagar tworzą: Øystein G. Brun, ICS Vortex, Lazare, Bjørn Dugstad Rønnow oraz Jostein Thomassen.

Borkangar muzyka 

Posłuchaj muzyki Borkangar na playliście Rock That! by eBilet

 

 

źródło: metal-archives.com

 

Wydarzenia

Borknagar - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Borknagar?

Miejscowości, w których Borknagar wystąpi w najbliższym czasie: Aleksandrów Łódzki.

W jakich miejscach w Polsce zagrał koncert Borknagar?
Borknagar koncertował w Polsce już m.in: w klubie Kwadrat w Krakowie, w klubie Alibi we Wrocławiu oraz w warszawskim klubie Progresja.
Jaki jest obecnie skład zespołu?
Zespół Borknagar tworzą: Øystein G. Brun, ICS Vortex, Lazare, Bjørn Dugstad Rønnow oraz Jostein Thomassen.
Jaki styl muzyczny tworzy grupa Borknagar?
Black metal z elementami folkowymi
O czym śpiewa zespół?
Teksty piosenek zespołu dotyczą filozofiii, pogaństwa, natury i kosmosu.

Fani lubią też

Zobacz też