Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Depeche Mode

Depeche Mode

Sprawdź wydarzenia
Depeche ModeSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Basildon, Wielka Brytania
członkowie:
Dave Gahan, Martin Gore
dyscyplina:
zespół new wave, synth pop, post-punk, rock alternatywny
byli członkowie:
Vince Clarke, Alan Wilder, Andy Fletcher
social media:

Opis

Depeche Mode to brytyjski zespół wykonujący muzykę pogranicza elektroniki i alternatywnego rocka. Powstał w 1980 roku w Wielkiej Brytanii. Aktualnie członkami zespołu są Dave Gahan i Martin Gore, obaj muzycy współpracują od początku powstania grupy. Nazwa zespołu inspirowana jest francuskim magazynem mody.

Początki Depeche Mode 

W 1977 roku wokalista Vince Clarke i basista Andrew Fletcher (08.07.1961 - 26.05.2022) założyli zespół No Romance in China. W 1979 roku Clarke był gitarzysta w Plan razem z Robertem Marlow oraz Paulem LangwithMartin Gore, który początkowo preferował punk rock razem z Philipem Burdettem był członkiem  Norman and the Worms.

 

W 1979 Gore, Clarke, Marlow i Paul Redmond założyli wspólnie zespół The French Look. W marcu 1980 roku narodził się zespół Composition of Sound. Aby zarobić na instrumenty – syntezatory, Gore pracował w banku, a Fletcher zajmował się ubezpieczeniami.

 

W 1980 roku Clarke był na koncercie Dave'a Gahana, po którym złożył mu propozycję dołączenia do zespołu. W tym czasie nazwa została zmieniona na na Depeche Mode, zaczerpnięto ją z francuskiego magazynu.. Martin Gore: Depeche Mode oznacza to, jak szybko zmienia się moda. Lubię brzmienie tych słów.

Koncerty Depeche Mode

Depeche Mode to zespół, który ma swoich fanów na całym świecie. Niezwykła energia zespołu czyni go jednym z najbardziej popularnych na świecie. Koncerty Depeche Mode są wyczekiwane przez wielu fanów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też