Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Koncerty Hip Hop i Rap JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA

JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA

30.11.2024 Łódź

Organizator: NOTE THE NOTE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKABiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

JIMEK & GOŚCIE - SUBKLASYKA
sobota
30.11.2024
19:30

JIMEK & GOŚCIE - SUBKLASYKA

Łódź, Atlas Arena

O wydarzeniu

Klasyka niejedno ma imię, ale JIMEK od lat pokazuje, że przekraczanie granic gatunków to jego specjalność. Artysta po raz pierwszy wystąpi w Łodzi w Atlas Arenie w towarzystwie symfoników. Bilety na koncert JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA już dostępne!

JIMEK & GOŚCIE bilety

Bilet Golden Circle + Fast Track gwarantuje pierwszeństwo wejścia.

 

Wszystkie bilety są personalizowane - oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. Możliwa będzie zmiana danych na bilecie - opłata za nią to 30 zł/bilet. Uwaga, zmiana danych możliwa jest tylko raz. Więcej informacji znajduje się w regulaminie. 

 

Bilety OzN

Z biletów dla osób z niepełnosprawnością, może skorzystać każda osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, z dowolnym stopniem niepełnosprawności, okazując odpowiednie dokumenty. W przypadku, kiedy Uczestnik Wydarzenia z niepełnosprawnością potrzebuje pomocy osoby wspierającej, to wstęp na Wydarzenie dla osoby wspierającej Uczestnika Wydarzenia z niepełnosprawnością zawiera się w cenie Biletu Uczestnika Wydarzenia z niepełnosprawnością. Każdemu Uczestnikowi Wydarzenia z niepełnosprawnością, na podstawie Biletu może towarzyszyć tylko jedna i ta sama osoba wspierająca przy każdym wejściu na Teren Festiwalu. Uprawnienie to ma zastosowanie wyłącznie w przypadku osób wspierających osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Stopień niepełnosprawności, powinien być potwierdzony orzeczeniem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Na podstawie Biletu Uczestnik Wydarzenia z niepełnosprawnością i jego osoba wspierająca otrzymują osobne opaski.

Harmonogram koncertu*

  • 17:30 otwarcie bram
  • 19:30 – 22:30 JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA

Radzimy pojawić się przed czasem.

 

*podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

Ograniczenia wiekowe 

  • Uczestnikiem wydarzenia może być osoba małoletnia od 12 do 16 roku życia, pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod której pieczą pozostaje. 
  • Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat, mogą uczestniczyć w wydarzeniu samodzielnie pod warunkiem posiadania przy wstępie na teren imprezy dokumentu potwierdzającego wiek. Brak dokumentu jest równoznaczny z odmową wstępu.

O koncercie JIMEK & GOŚCIE - SUBKLASYKA

JIMEK to postać w świecie muzyki wyjątkowa - klasycznie nieklasyczny, który czerpie po równo z kultury wysokiej i z muzycznych subkultur i gatunków, które z symfonicznym graniem spotykają się rzadko. Przyzwyczaił nas do tego, że jego muzyczne projekty to zaskakująca fuzja form, nowoczesnej oprawy i gości z najwyższej półki. 

Jego symfoniczny projekt z rapem był dużym wydarzeniem na polskiej scenie koncertowej i zapoczątkował modę na tego typu mariaże. Nie powinniśmy się obrażać na ilość takich projektów dookoła, powinniśmy cisnąć ten nasz coraz szerzej i wyżej - komentuje JIMEK. Zanosi się na kolejny list miłosny do orkiestry symfonicznej - ensembl’u który kompozytorowi, jak sam mówi, nigdy się nie znudzi. 

 

Czym JIMEK zaskoczy tym razem? 

Po wielkim sukcesie HIP HOP HISTORY ORCHESTRATED BY JIMEK zauważonym na całym świecie, dwóch części Historii POLSKIEGO Hip-Hopu na warszawskim Bemowie i Stadionie Śląskim, wiemy tylko, że tym razem chce zabrać publiczność w eklektyczną podróż przez swoje największe muzyczne projekty i kolaboracje, ale, jak zawsze, w zupełnie nowej odsłonie. Cel jest jeden.  Zawsze zagrać inaczej, zawsze zagrać inny koncert czyli to co w wykonaniach na żywo i bez laptopa jest najważniejsze. 

Możemy się spodziewać niespodziewanego. Możemy się spodziewać, że nigdy nie wiadomo, kto wyjdzie na scenę poza orkiestrą. Możemy też się spodziewać każdego możliwego gatunku który nazwany zostanie dopiero po koncercie. Umówmy się że SUBKLASYKA to muzyczna subkultura, którą tworzymy my wszyscy.

 

Klasyka w ryzyku, ryzyko w klasyce

SUBKLASYKA to nie tylko inne podejście do orkiestrowych wykonań. To muzyczne uniwersum JIMKA, który jak nikt inny potrafi połączyć światy, które pozornie do siebie nie pasują.  Zawsze po swojemu, pod prąd, bez artystycznych kompromisów, kierując się własnym kompasem gustu i stylu. SUBKLASYKA to też nieklasyczne podejście do konstrukcji samego koncertu, gdzie na jednej scenie spotkają się utwory takie Historia Polskiego Hip Hopu,  Hip Hop History Orchestrated By JIMEK, kompozycje do filmów Sztuka Kochania, Atak Paniki, Kobieta Z… czy Historia Jazzu oraz utwory pisane na zamówienie filharmonii takie  jak CRUX czy RF1. Okazuje się, że hiphopie, w symfonice, w trapie i w filmie  można się odnaleźć tak samo dobrze. 

 

W muzyce najgorsze są przyzwyczajenia

JIMEK od lat pokazuje, że trzeba je porzucić, żeby naprawdę przeżyć muzyczną przygodę. To jak randka w ciemno, tylko, że wiemy, że wyjdziemy zakochani. Czy możemy oczekiwać szaleństwa? Zdecydowanie tak! Jego koncerty zawsze pełne są niespodzianek. Czy pojawią się raperzy? Możemy być tego pewni. Czy pojawią się goście z innej strony muzycznej sceny? Na pewno. Czy koncert będzie widowiskowym show? Po spektakularnej oprawie stadionowej możemy spodziewaċ się czegoś wyjątkowego. 

Nie ma przygody, jak wiesz, czego się spodziewać. Tylko niepewność daje spełnienie. W koncertach, nie interesuje mnie puszczenie play czegoś co możesz za chwilę dokładnie tak samo puścić sobie w słuchawkach wciskając swoje play. To jest punkt wyjścia, czemu tęsknić za muzykiem i muzykowaniem, za człowiekiem, freestylem, za zbiegiem okoliczności

Takie koncerty na rodzimej scenie nie zdarzają się często. Co więcej,  wygląda na to, że będzie to jedyna okazja w tym roku żeby zobaczyć Radzimira Dębskiego z orkiestrą symfoniczną. Jedno jest pewne - w Łodzi - JIMEK jeszcze nigdy nie grał. 

JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA

24.06.2024

Jimek

JIMEK & GOŚCIE – SUBKLASYKA

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też