Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta DJ Yardie

DJ Yardie

DJ YardieOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Artysta komponuje muzykę głównie z gatunku reagge, a efektami swojej artystycznej pracy dzieli się na bieżąco w internecie; swoje nowe kompozycje zamieszcza najczęściej na platformach YouTube oraz Soundcloud, gdzie bez opłat może przesłuchać ich każdy zainteresowany jego sztuką. Można go znaleźć również na portalu Heartthis - mniej popularnej, aczkolwiek cenionej przez muzyków platformie do dzielenia się wszelkiego rodzaju utworami muzycznymi.

 

Artysta jest również aktywnie zaangażowany w rozwój założonej przez siebie organizacji Yardie Media, która ma na celu promowanie młodych, ambitnych artystów. DJ Yardie wierzy, że każdy początkujący twórca zasługuje na to, by mieć platformę, na której swobodnie będzie mógł dzielić się swoim rzemiosłem - i właśnie ta misja przyświeca prowadzonej przez niego Yardie Media, której bieżące działania możemy obserwować między innymi na Facebooku i Twitterze. DJ Yardie jest zdania, że inspirację zdobywa się przede wszystkim przez dzielenie się doświadczeniami z innymi, a założona przez niego organizacja ma za zadanie pomóc w tym każdemu młodemu artyście, który szuka swojego miejsca w świecie muzyki. 

 

Muzykę DJ Yardie można również spotkać w internetowym radiu YungnFresh - swego czasu artysta aktywnie brał udział w tej inicjatywie i do dziś w radiu tym czasem rozbrzmiewają jego utwory. Internetowe radio można pobrać na telefon w formie aplikacji ze Sklepu Play (urządzenia z Androidem) bądź z App Store (urządzenia z iOS).

 

Przez jakiś czas DJ Yardie aktywnie udzielał się w ramach inicjatywy muzycznej BeatBox - niestety, wskutek pandemii COVID-19 BeatBox zakończyło swoją działalność, a artysta przez jakiś czas jedynie komponował i dzielił się muzyką samodzielnie, korzystając z własnych kont na portalach społecznościowych. Od drugiej połowy 2021 roku wrócił jednak do regularnych występów i do dziś występuje przed publicznością - zazwyczaj w różnego rodzaju lokalach i pubach w rodzimej Kenii. O swoich występach na bieżąco informuje na swoim profilu na Instagramie.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi DJ Yardie: Moribaya, OUM, The Afronauts, Lua Preta, Ifi Ude, Sona Jobarteh, Oumou Sangare, Afrotuba, Imarhan, Amadou & Mariam, Tamikrest, Mustapha El Moudani, Dikanda,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie jest prawdziwe nazwisko DJ Yardie?
DJ Yardie bardzo dba o swoją prywatność w internecie - na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych podpisuje się swoim pseudonimem artystycznym i nigdy nie udostępnił nigdzie swojego prawdziwego imienia i nazwiska.
Jakim rodzajem muzyki najczęściej zajmuje się DJ Yardie?
Choć w portfolio artysty znajdziemy utwory należące do różnych gatunków muzycznych, zdecydowanie najczęściej powtarzającym się jest reagge; oprócz tego DJ Yardie chętnie komponuje muzykę elektroniczną oraz klubową. Swoimi utworami na bieżąco dzieli się w internecie.
Czym prywatnie zajmuje się DJ Yardie?
Przeglądając profile DJ Yardie na portalach społecznościowych, nietrudno zauważyć, że artysta bardzo niechętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego - kilkukrotnie mówił jednak w internecie o swojej miłości do fotografii, która pasjonuje go niemal tak samo, jak muzyka.
Jakie inicjatywy muzyczne podejmował w trakcie kariery DJ Yardie?
Najważniejszą i najbliższą samemu artyście inicjatywą jest założona przez niego organizacja Yardie Media. Zajmuje się ona promowaniem młodych artystów, którzy potrzebują platformy, na której mogą prezentować światu swoje dokonania muzyczne - za jej pośrednictwem DJ Yardie realizuje swoją osobistą misję.
Gdzie i kiedy będzie można znaleźć DJ Yardie na festiwalu African Beats 2022?
DJ Yardie wystąpi w trakcie festiwalu pod koniec pierwszego dnia - czyli w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:30. Będzie można go znaleźć na club stage, gdzie będzie grał do końca tego dnia festiwalu.

Fani lubią też

Zobacz też