Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta The Afronauts

The Afronauts

Sprawdź wydarzenia
The AfronautsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Afronauts to polski zespół, który skład się nie tylko z Polaków, ale także zagranicznych artystów. Tworzy muzykę afrobeatową, którą łączy afrykańskie rytmy z jazzem oraz funkiem. Choć wykonuje także utwory innych muzyków, to skupia się głównie na tworzeniu własnych kompozycji, które przyciągają ze względu na skoczne melodie. 

Historia The Afronauts

The Afronauts to zespół, który powstał w Krakowie w 2019 roku. Ze względu na niszowy charakter muzyki, jaką tworzą, a mianowicie afrykańskie rytmy połączone z punkiem i jazzem, szybko zdobył wierne grono fanów. Grupa znana jest nie tylko z wykonywania samej muzyki, ale także wciągania publiki do interakcji.

Według informacji znajdujących się na fanpage'u The Afronauts, który obserwuje ponad 2,5 tysiąca osób, aktualnie zespół składa się z:

 • Alexa Clova pochodzącego z USA;
 • Dominika Podgórskiego pochodzącego z Polski;
 • Ethana Smitha pochodzącego z Południowej Afryki;
 • Grzegorza Kosowskiego pochodzącego z Polski;
 • Hichama Bajjou pochodzącego z Maroko;
 • Kacpra Matuszewskiego pochodzącego z Polski;
 • Mateusza Mazurkiewicza pochodzącego z Polski.

The Afronauts - dorobek muzyczny

Zespół The Afronauts nie ma na swoim koncie żadnych albumów studyjnych. To jednak nie oznacza, że ich twórczość nie jest warta uwagi. Wręcz przeciwnie! Grupa często wykonuje utwory innych artystów, m.in. Feli Kuti, Tony’ego Allena czy Ebo Taylora. Ponadto tworzy także swoje utwory. Na kanale na YouTube The Afronauts zamieścił takie piosenki jak:

 • "Da Wina";
 • "Afrrican Wisdom";
 • "Water No Gets Enemy";
 • "Zombie";
 • "Mr Follow";
 • "Majafalao".

Nie da się ukryć, że muzyka inspirowana rytmami afrykańskimi nadal w Polsce jest bardzo niszowa. Nie dziwi więc fakt, że powyższe utwory nie mają zbyt wielu wyświetleń, ponieważ sumarycznie jest to mniej niż 10 tysięcy odtworzeń. Pomimo tego muzyka The Afronauts zbiera bardzo pozytywne opinie ze względu na swoją skoczność. O tym, że jest uwielbiana przez fanów może świadczyć chociażby fakt, że bilety na koncert w krakowskim klubie Alchemia czy na występ przed legendarnym zespołem saharyjskich Tuaregów - Tinariwen zostały wyprzedane przed dniem występu.

Występy i koncerty The Afronauts

The Afronauts ma za sobą liczne występy. Są to zarówno solowe koncerty, jak i granie jako support oraz występy na festiwalach. Zespół potrafi świetnie rozruszać afrykańskimi dźwiękami niemalże każdą publiczność, a przez niektórych uważany jest za jeden z najpopularniejszych zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki. Nic więc dziwnego, że jest zapraszany na liczne wydarzenia. Do tej pory The Afronauts wziął udział w takich festiwalach jak m.in.: Korzenie Fest w Krakowie, African Beats Festival w Warszawie czy Gadafest w Książku Wielkim.

Z kim współpracuje The Afronauts?

Zespół The Afronauts składa się aż z 7 artystów. Pracują oni w ramach swojej grupy i raczej nie podejmują innych kolaboracji. Przy tak dużym składzie formacji byłoby to nieco trudne. Nie oznacza to jednak, że całkowicie stroną od innych muzyków. Do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie m.in.:

 • Tinarwen - The Afronauts grali przed nimi koncert jako support;
 • Sony Jobarteh - artyści grali na jednej scenie podczas African Beats Festival 2021;
 • Gesparda Benoita - byłego członka The Afronauts, który zakończył współpracę z zespołem, ponieważ przeniósł się do Francji.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu The Afronauts?
W skład zespołu The Afronauts według danych umieszczonych na fanpage'u grupy wchodzą: Alex Clov z USA, który gra na saksofonie, Dominik Podgórski z Polski, który gra na perkusji, Ethan Smith z Południowej Afryki, który gra na saksofonie, Grzegorz Kosowski z Polski, który gra na gitarze, Hicham Bajjou z Maroko, który jest wokalistą, Kacper Matuszewski z polski, który gra na bębnach oraz Mateusz Mazurkiewicz z Polski, który gra na gitarze basowej.
Skąd pochodzi zespół The Afronauts?
Zespół The Afronauts pochodzi z Krakowa.
Ile lat ma zespół The Afronauts?
Zespół The Afronauts powstał w 2019 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 3. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu The Afronauts?
Zespół The Afronauts nie ma na swoim koncie żadnych albumów studyjnych. Natomiast często wykonuje utwory innych artystów, m.in. Feli Kuti, Tony’ego Allena czy Ebo Taylora. Ponadto tworzy także swoje piosenki takie jak: Da Wina, Afrrican Wisdom, Water No Gets Enemy, Zombie, Mr Follow czy Majafalao.
Z kim współpracuje zespół The Afronauts?
Zespół The Afronauts składa się aż z 7 artystów. Pracują oni w ramach swojej grupy i raczej nie podejmują innych kolaboracji. Pomimo tego do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie m.in.: Tinarwen, Sony Jobarteh czy Gesparda Benoita.

Fani lubią też

Zobacz też