Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Afrotuba

Afrotuba

Sprawdź wydarzenia
AfrotubaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Afrotuba to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza folku, która łączy się z afrykańskimi rytmami. Tworzy go aż ośmiu różnorodnych artystów. Każdy z nich wnosi świeżość do grupy, która pozwala zachwycać publikę kolejnymi koncertami. Pomimo tego, że Afrotuba jest już na rynku muzycznym od kilku lat, to wciąż regularnie występuje na festiwalach muzycznych i koncertach.

Historia Afrotuby

Zespół Afrotuba powstał w 2014. Stało się to z inicjatywy duetu Balafon Brothers, czyli Tomasza Murawskiego i Wojciecha Krasuskiego, którzy wcześniej wspólnie występowali. Panowie tworzyli razem muzykę inspirowaną afrykańskimi rytmami, a także przyjaźnili się prywatnie i wyjeżdżali do Afryki.

 

Natomiast sam zespół Afrotuba garściami czerpie z rytmów Afryki Zachodniej. Choć w ich twórczości widać naleciałości folkowe i z muzyki współczesnej, to oddaje ona energię Czarnego Kontynentu. Ceniony jest przede wszystkim za niesamowitą energię, którą przekazuje w trakcie koncertów oraz za wyzwalanie euforii w publiczności.

Aktualnie w skład zespołu Afrotuba wchodzi aż ośmiu artystów. Są to:

 

 • Zbigniew Pawłowski grający na zestawie bębnów basowych dundun;
 • Tomasz "Kaczy" Murawski grający na balafonie;
 • Wojciech ''Ewer'' Krasuski grający na balafonie i djembe;
 • Łukasz Makos grający na saksofonie tenorowym;
 • Paweł Feduch grający na saksofonie altowym;
 • Oleg Bakowski grający na trąbce;
 • Adam Kurek grający na puzonie;
 • Leopold Komuszyna odpowiadający za realizację dźwięku.

Afrotuba - dorobek muzyczny

Zespół Afrotuba nie ma na swoim koncie żadnych albumów studyjnych. Z informacji dostępnych w Internecie wynika także, że nie wydaje singli. Pomimo tego tworzy jednak inspirującą i oryginalną muzykę, która porusza publikę. Dzięki połączeniu afrykańskich beatów i autentyczności zespół chętnie jest zapraszany na kolejne koncerty.

Występy i koncerty Afrotuby

Afrotuba daje zarówno koncerty solowe, jak i występuje na jednej scenie z innymi artystami. Zespół jest zapraszany również na liczne festiwale muzyczne. Wszystko dlatego, że doskonale wie, w jaki sposób zaangażować i zabawić publiczność przy dźwiękach, które jednak mimo wszystko są daleko od głównego nurtu mainstreamowego. Do tej pory Afrotuba mogliśmy usłyszeć na takich wydarzeniach jak m.in.: Slot Art Festival w Lubiążu koło Wrocławia, Dni Afryki we Wrocławiu, AfryKamera na Śląsku czy Folklorum Festival w Niemczech.

 

Dla fanów muzyki folkowej oraz afrykańskich rytmów, a może i samego zespołu Afrotuba, mamy doskonałą wiadomość. Grupa zapowiedziała swoją obecność na tegorocznej edycji festiwalu African Beats Festival, który tym razem odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia 2022 roku w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie w gminie Tarczyn. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne!

Z kim współpracuje Afrotuba?

W skład zespołu Afrotuba wchodzi aż 8 artystów, którzy doskonale się uzupełniają. To sprawia, że nie mają oni potrzeby, aby angażować się w kolaboracje, ponieważ nie brakuje im pomysłów, czym zaskoczyć publikę. Zdecydowanie jednak nie stronią od innych muzyków. Do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie takich gwiazd jak m.in.:

 • Katarzyna Broda-Firla - artyści zagrali razem koncert na Slot Art Festival w okolicach Wrocławia;
 • Jalikebba Korafola - artyści zagrali razem wspólny koncert w trakcie pobytu Jalikebba Korafola w Polsce;
 • Natalia Dorota Lubrano, Korzon Seen, Wiktor Golc, Madllen Pe i Olga Kamińska - artyści pojawili się na koncercie z okazji 5. rocznicy powstania Afrotuby.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Afrotuba: Moribaya, OUM, The Afronauts, Lua Preta, Ifi Ude, Sona Jobarteh, DJ Yardie, Oumou Sangare, Imarhan, Amadou & Mariam, Tamikrest, Mustapha El Moudani, Dikanda,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Afrotuba?
W skład zespołu Afrotuba wchodzi aż ośmiu artystów. Są to: Zbigniew Pawłowski grający na zestawie bębnów basowych dundun, Tomasz "Kaczy" Murawski grający na balafonie, Wojciech ''Ewer'' Krasuski grający na balafonie i djembe, Łukasz Makos grający na saksofonie tenorowym, Paweł Feduch grający na saksofonie altowym, Oleg Bakowski grający na trąbce, Adam Kurek grający na puzonie i Leopold Komuszyna odpowiadający za realizację dźwięku.
Ile lat ma zespół Afrotuba?
Zespół Afrotuba powstał w 2014 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 8. rocznicę powstania.
Z kim współpracuje zespół Afrotuba?
W skład zespołu Afrotuba wchodzi aż 8 artystów, którzy doskonale się uzupełniają. To sprawia, że nie mają oni potrzeby, aby angażować się w kolaboracje, ponieważ nie brakuje im pomysłów, czym zaskoczyć publikę. Zdecydowanie jednak nie stronią od innych muzyków. Do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie takich gwiazd jak m.in.: Katarzyna Broda-Firla, Jalikebba Korafola, Natalia Dorota Lubrano, Korzon Seen, Wiktor Golc, Madllen Pe i Olga Kamińska.
Gdzie będzie można usłyszeć zespół Afrotuba w 2022 roku?
Afrotuba zapowiedział swoją obecność na tegorocznej edycji festiwalu African Beast Festival, który tym razem odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia 2022 roku w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie w gminie Tarczyn.
Gdzie można znaleźć aktualne informacje o zespole Afrotuba?
Zespół Afrotuba prowadzi swój fanpage'a na Facebooku, gdzie dzieli się zapowiedziami swoich koncertów oraz relacjami z nich. Aktualnie śledzi ich tam ponad 2 tysiące użytkowników.

Fani lubią też

Zobacz też