Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Ifi Ude

Sprawdź wydarzenia
Ifi UdeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ifi Ude to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, której korzenie sięgają zarówno Polski, jak i Nigerii. Dla publiki może być głównie znana jako półfinalistka trzeciej edycji programu emitowanego w Polsacie "Must Be the Music. Tylko muzyka". Tworzy piosenki inspirowane afrykańskimi rytmami, elektro, folkiem i house.

Historia Ifi Ude

Ifi Ude, a właściwie Diana Ifeoma Ude, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się 14 października 1986 roku w Enugu, czyli mieści położonym w Nigerii. Tam też mieszkała do 3,5 roku życia, a następnie przeprowadziła się od Opola do domu swojej babci. Matką Ifi Ude jest Polka, natomiast ojcem - Nigeryjczyk.

 

Artystka w wieku 19 lat ponownie zmieniła miejsce zamieszkania. Tym razem osiedliła się w Warszawie, gdzie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie ukończyła tam kulturoznawstwo.

 

 

Ifi Ude swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od jam session w opolskim radiu. Występowała wtedy z wieloma zespołami, m.in. Funkygor, City czy Long Long. Następnie w 2012 roku wzięła udział w trzech teledyskach do utworów "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Warszawa da się lubić" oraz "Jak przygoda to tylko w Warszawie". Najbardziej jednak jest znana ze swojego występu w programie emitowanym na Polsacie, a mianowicie "Must Be the Music. Tylko muzyka". Artystka dotarła w nim do półfinału.

 

Ponadto Ifi Ude próbowała także swoich sił w krajowych eliminacjach do Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce. Prowadziła także program Od Opola do Opola. Poza działalnością muzyczną wydała książkę dla dzieci o tytule "Zebra".

Ifi Ude - dorobek muzyczny

Ifi Ude ma na swoim koncie dwa albumy muzyczne. Pierwszy z nich o tytule "Ifi Ude" powstał w 2013 roku. Za debiutancki krążek artystka dostała nominację do nagrody Fryderyka 2014 w kategorii "Debiut Roku". Druga płyta to z kolei produkcja z 2021 roku. Tym razem otrzymała ona tytuł "Ludevo" i znalazło się na niej 11 utworów. Są to:

 • "Intro";
 • "Kwiat";
 • "Dusza";
 • "Bart und Helga";
 • "Nasze drogi rozłączył czas";
 • "Tato, tato";
 • "Gdy dorosnę";
 • "Pod sosną";
 • "Tato, tato (POGAN remix)";
 • "Kwiat (Nothing To Sniff remix)";
 • "Wiszące skały".

Album został uznany za intrygujący krążek, który jednak pozostawia wrażenie niedosytu. Pomimo tego, że album artystki wyszedł stosunkowo niedawno, to fani znów czekają na kolejne propozycje, których nie brakuje w głowie Ifi Ude. Same natomiast utwory z ostatniej płyty to ambitne kombinacje dźwiękowe inspirowane folklorem, jednak nie takim, w jaki sposób rozumie go polskie społeczeństwo. Z pewnością widać na nim mocne naleciałości, które wynikają z pochodzenia artystki.

Występy i koncerty Ifi Ude

Ifi Ude zarówno daje solowe koncerty, jak i występuje na większych wydarzeniach muzycznych w towarzystwie innych artystów. Dzięki oryginalnemu stylowi bycia oraz muzyce spoza głównego nurtu zgromadziła wokół siebie oddane grono fanów. Do tej pory mogliśmy ją podziwiać na takich eventach jak m.in.: Malta Festival w Poznaniu, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Dreamersland Festival w Bolimowie.

Z kim współpracuje Ifi Ude?

Ifi Ude współpracuje z wieloma artystami, czego efektem są fantastyczne produkcje muzyczne oraz ciekawe kolaboracje. Do tej pory mogliśmy ją zobaczyć w towarzystwie takich gwiazd jak m.in.:

 • Bart Pałyga i Marcin Lamch - we współpracy artystów powstał utwór "Tato, tato";
 • RAU - we współpracy artystów powstał utwór "Wielkomiejski Smutek";
 • Antek Sojka - we współpracy artystów powstał remix do utworu "Kwiat";
 • OIR - we współpracy artystów powstał utwór  "She Moved Through The Fair";
 • Maleo Reggae Rockers - we współpracy artystów powstał utwór  "Afryka";
 • Tubas Składowski - we współpracy artystów powstał utwór "Nie rodzimy się źli";
 • Funkygor, Funkcjonalni, City, Szekspir, Hormonogram i Long Long - Ifi Ude występowała z tymi zespołami podczas spontanicznych jam session w opolskim radiu.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ifi Ude: Moribaya, OUM, The Afronauts, Lua Preta, Sona Jobarteh, DJ Yardie, Oumou Sangare, Afrotuba, Imarhan, Amadou & Mariam, Tamikrest, Mustapha El Moudani, Dikanda,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Ifi Ude?
Ifi Ude urodziła się 14 października 1986 roku, a więc w 2022 roku skończy 36. lat.
Skąd pochodzi Ifi Ude?
Ifi Ude urodziła się i wychowyła w Enugu, czyli w mieście w Nigerii, do 3,5 roku życia. Później przyjechała do Polski i zamieszkała w Opolu.
Jak nazywa się najnowsza płyta Ifi Ude?
Najnowsza płyta Ifi Ude nosi tytuł "Ludevo" i powstała w 2021 roku.
Z kim współpracuje Ifi Ude?
Ifi Ude współpracuje z wieloma artystami, czego efektem są fantastyczne produkcje muzyczne oraz ciekawe kolaboracje. Do tej pory mogliśmy ją zobaczyć w towarzystwie takich gwiazd jak m.in.: Bart Pałyga, Marcin Lamch, RAU, Antek Sojka, OIR, Maleo Reggae Rockers, Tubas Składowski, Funkygor, Funkcjonalni, City, Szekspir, Hormonogram i Long Long.

Fani lubią też

Zobacz też