Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ga-Ga Zielone Żabki

Ga-Ga Zielone Żabki

Ga-Ga Zielone ŻabkiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół Zielone Żabki powstał w 1987 roku w Jaworze. Założycielski skład grupy tworzyli Mirosław “Smalec” Malec, Tomasz “Galik” Gala, Marek “Mister” Miedziński oraz Wojciech “Viciu” Miedziński. Na samym początku istnienia zespołu miał on nazwę “Nieelektryczna Grupa Muzyczna”. 

Ga-Ga Zielone Żabki — początki powstania zespołu

Swoją muzyczną drogę zaczynali od dawania koncertów akustycznych na rynku w Jarocinie w 1987 roku w składzie Mirosław Malec na basie akustycznym oraz Brambor i Marek Miedziński na gitarach akustycznych. Brambor postanowił jednak odejść z zespołu, a sama grupa nazwała się wtedy “Zielone Żabki”.

 

Zespół Zielone Żabki w kwietniu 1988 roku nagrał 3 utwory w auli jaworskiego liceum, które potem zostały wysłane do organizatorów festiwalu Jarocin88. W nadesłanym materiale znajdował się kawałek “Kultura”, który stał się największym hitem Zielonych Żabek. W tym samym roku zespół zajął pierwsze miejsce zdobyte głosami uczestników na festiwalu w Jarocinie. Po odebraniu nagrody głównej “Złoty kameleon” z rąk Romana Rogowieckiego, członkowie grupy potłukli porcelanową statuetkę rozrzucając ze sceny jej kawałki w zebrany tam tłum. Mirosław Malec tłumaczył ten symboliczny akt jako chęć podzielenia się nagrodą z fanami zespołu.

Ga-Ga Zielone Żabki koncerty

Koncerty Ga-Ga Zielone Żabki organizowane były przez dwa lata. W tym czasie ich kasety były nagrywane i dystrybuowane przez młodzież. W 1989 roku grupa muzyczna trafiła do Rozgłośni Harcerskiej, gdzie zostały nagrane takie utwory jak “Dzieci są złe”, “Kultura” oraz “Wojna”, a kawałek “List do Andrzeja” trafił na składankę “Jarocin88”.  Koncerty Ga-Ga Zielone Żabki odbywały się w całej Polsce na małych wydarzeniach i dużych festiwalach. Świdnicka “Marchewka”, “Rock Attack” w Warszawie czy “Młodzieżowe Spotkania Muzyczne” w Chojnowie to tylko niektóre z wielu miejsc na trasie zespołu. Grupa Zielone Żabki miała w planach nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni, jednak brak porozumienia w zespole spowodował jego rozpad. W 1989 roku Mirosław “Smalec” Malec założył zespół punkowy Ga-Ga, a Marek Miedziński utworzył grupę Positive Vibrations.

 

W latach 1995-96 odbyło się kilka sesji nagraniowych, podczas których powstała płyta “Lekcja Historii” z 20 utworami oraz teledyskiem do kawałka “Kultura”. 10 lat później doszło do połączenia zespołów Zielone Żabki i Ga-Ga przez lidera obu grup - Mirosława Malca. W wyniku tego zjednoczenia doszło do nagrania albumu “Fakty i Fikcje”, którego przedpremiera miała miejsce w sierpniu 2009 na Przystanku Woodstock.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Ga-Ga Zielone Żabki?
Zespół Ga-Ga Zielone Żabki wydał albumy: Twoja Anarchia (live) – amatorski zapis koncertu (1994) Dzieci Są Złe (1994) Orkiestra do tańca już gra (1995) Lekcja Historii (2003) Fakty i Fikcje (2009) Alternatywne Światy (2011) Nowy porządek (2016)
Kto wchodzi w skład zespołu Ga-Ga Zielone Żabki?
W skład zespołu Ga-Ga Zielone Żabki wchodzą: Mirosław „Smalec/MADHU” Malec – gitara basowa, gitara akustyczna, wokal Marcin „Lisu” Lisowski – gitary Arkadio Jaffa – gitara basowa Piotr „Broda” Wołyniec – perkusja Doda Stępień – wokal wspierający na wielu koncertach
Jaką muzykę tworzy zespół Ga-Ga Zielone Żabki?
Zespół Ga-Ga Zielone Żabki tworzy muzykę ska/punk.

Fani lubią też

Zobacz też